Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте имам лаптоп Dell Inspiron 5559 работи с Windows 10 използвам го от около 2г и до сега не ми е правил никакъв проблем.Лаптопа е изпозлвам главно за гледане на филми,сърфиране и игране(Dota 2 ) , проблема се появи преди няколко месеца,тей като не знам как да го опиша направих клип 

играта зарежда тръгва и след няколко секунди или блокира (чува се музика и мишката се движи) или се появяват тези цветни квадрати,това се случва със всяка игра,понякога се появява и син екран с различни грешки всеки път.

Наскоро се оправи и всичко вървеше окей,но буксата за зареждане се повреди занесох го на сервиз и пак се получи същия проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е проблем с видео картата.Такива артефакти се появяват когато прегрее видео чипа, ако не е дефектирал същия би следвало като се охлади да изчезнат тези артефакти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало си инсталирай програмата AIDA или Speccy , за да видим как стоят температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Георги Гроздев написа:

от около 2г

преди 9 минути, Георги Гроздев написа:

проблема се появи преди няколко месеца

Този лаптоп до кога е бил гаранционен?

Някога чистен ли е?

преди 10 минути, Георги Гроздев написа:

буксата за зареждане се повреди

Тя сама - трудно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо искам да благодаря за бързите отговорите.

Когато снимах клипа не бях използвал лаптопа така че трябва видео картата трябва да е студена

Инсталирах Speccy,показва ми само температурата на процесора,когато пускам играта температурата от 50 градуса се покачи в диапазона  60-70 градуса по целзий.

Лаптопа не е в гарания,чистех го преди около няколко месеца,с буксата имаше проблем(изписваше че е включен,но не се зарежда)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Георги Гроздев написа:

Първо искам да благодаря за бързите отговорите.

Когато снимах клипа не бях използвал лаптопа така че трябва видео картата трябва да е студена

Инсталирах Speccy,показва ми само температурата на процесора,когато пускам играта температурата от 50 градуса се покачи в диапазона  60-70 градуса по целзий.

Лаптопа не е в гарания,чистех го преди около няколко месеца,с буксата имаше проблем(изписваше че е включен,но не се зарежда)

Спри да играеш игри и да натоварваш лаптопа докато не се почисти охлаждането му и смени термопастата, в противен случай рискуваш да се разлепи видео чипа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей видеокарта ти, най вероятно прегрява използваш ли някакво подложка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,но слагам различни предмети който да оставят каналите за вентилация отворени.

А има ли вероятност това да се дължи на някой ъпдейт на някой драйвър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Най-малко е за почистване, ако не е и за смяна на термо паста и/или вентилатор - вие ли много, като се натовари вентилаторченцето?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем дали си му качил всички нужни драйвъри, това не е особенно нормално....?

ПП: Оборотите би трябвало при натоварване или липсата му да се променят спрямо показания за температури от датчици на процесор, чипсет и видео карта...

ПП2: Да не нещо да е напипано в BIOS още преди да го купиш - виж влез в биос и сложи всичко по дифолт, също провери дали си с най-новата версия на същия.

ПП3: Може да пробваш и да увеличиш оборотите с програма - I8kfanGUI. Така, като позачетох за твоето нещо - в никой случай не е лошо почистване и смяна на термо пастата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам че може да е от термо пастата , но преди няколко дена всичко си беше окей и после пак се развали нямам представа от какво може да е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де пробвай с тая програма да вдигнеш оборотите на вентилатора и виж има ли промяна. Принципно лаптопите страдат от прегряване, Dell особенно. Арттефактите, които се виждат са прегряване на видеокартата, което най-вероятно означава, че по някоя причина достатъчно студен въздух не успява да стигне до горкия чип или топлия не може да бъде отведен, което е се тая.

ПП: Може да е фейлващ датчик, вентилатор лека по лека - все едно преди да разбереш какво е, ти трябват повече обороти за всеки случай да не утепаш видео картата без да искаш ....

ПП2: Хем питаш, хем не пробваш и очакваш магически сам да се реши проблемът - е това няма да се случи :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с тази програма,инсталира се но няма ефект.Преинсталирах драйвърите за видео картата сега като пусна играта просто забива няма артефакти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускай игри през вграденото видео, това не го мъчи повече, ако не искаш да останеш съвсем без лаптоп. Дай го в някой сервиз да го погледнат и да ти кажат дали проблема е поради термопаста/прегряване или трябва да се смени чипа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.10.2018 г. в 17:32, Георги Гроздев написа:

Пробвах с тази програма,инсталира се но няма ефект.Преинсталирах драйвърите за видео картата сега като пусна играта просто забива няма артефакти.

на 22.10.2018 г. в 18:43, Георги Гроздев написа:

Здравейте имам лаптоп Dell Inspiron 5559 работи с Windows 10 използвам го от около 2г и до сега не ми е правил никакъв проблем.Лаптопа е изпозлвам главно за гледане на филми,сърфиране и игране(Dota 2 ) , проблема се появи преди няколко месеца,тей като не знам как да го опиша направих клип 

играта зарежда тръгва и след няколко секунди или блокира (чува се музика и мишката се движи) или се появяват тези цветни квадрати,това се случва със всяка игра,понякога се появява и син екран с различни грешки всеки път.

Наскоро се оправи и всичко вървеше окей,но буксата за зареждане се повреди занесох го на сервиз и пак се получи същия проблем

Макар и малко късно -защо играеш игри на лаптоп, който не е точно "геймърски"

Цитат от laptop.bg

"Машината, която използвахме за тестовете бе новият Dell Inspiron 5559, който освен M335 видеокартата, разполага с Core i7-6500U процесор и 4GB RAM памет. Устройството не е точно ГЕЙМЪРСКИ модел.

"The AMD Radeon R5 M335 is a low-end dedicated graphics card for laptops."

Всички тези видео-карти които се слагат в не-геймърските лаптопи традиционно са с доста по-нисък перформънс, но обикновенно малко или осезаемо по-добър от доста слабото традиционно вградено интелско видео в процесора.

Те се слагат за да може лаптопа -само когато е необходимо, да използва ресурсите на допълнителната видео-карта за по-добър графичен перформънс при определени задачи изискващи по-голяма графична мощ.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.