Премини към съдържанието
Klijes

Проблем с облъчване от монитор на работното ми място

Препоръчан отговор

преди 22 минути, AAUUXX написа:

147608.image0.jpg.059bbb356bec14048835cfc49150d183.jpg

Благодаря, намерих го. 75 HZ ми е максимумът

преди 11 минути, bobivg написа:

Не каза как си се сдобил с тези специални очила за монитор.

Сам си ги купих от оптика

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кисненето пред монитор не е същото като работенето.

Също така от работене до работене има балкан разлика. Като човек който е стоял и работил много различни неща пред много различни монитори във всеки един часови диапазон и при доста различни околни обстоятелства мога да кажа, че рядко ме болият очите, но се е случвало (най-вече когато не е по моя начин - т.е. не си избирам монитора, настройките му, изобщо разположение и т.н., другото оказващо влияние е естеството на работа - работа с много текст ми идва в повече понякога). Ти така и не каза какво точно правиш пред монитора!

Като се включи и: различните околни фактори - осветеност и от какво, различните монитори с различни настройки, различни хора с различни очи и т.н.

Освен консултация с доктор, другото което може да се пробва е смяна на сегашния ти монитор в работата с друг - говори се с ръководството и се измислят начини за това. Може да е смяна за една седмица с цел да се види има ли разлика или не. Другата ти отправна точка е монитора ти във вас - точен модел (за да се видят параметрите му) и обстановка (при възможност да я пригодиш същата в работата си).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти казах какво е решението, как да си провериш монитора и най-добре да се смени с някой по-хубав и нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.10.2018 г. в 7:44, RudeBoy написа:

Първо - смени си монитора с такъв, който е Flicker free и Low Blue Light. Това е задължително, дори и да нямаш проблеми с очите. За да не се появят. Ако шефът ти не дава пари за това - купѝ си го сам. Ако шефът ти не ти разреши (има и такива темерути) - сменѝ си работата. Здравето е най-важно.

Ако вече и на хубав монитор продължават да те болят очите - да, трябва да се прегледаш при очен лекар.

Подписвам се с две ръце. Аз самият, след няколко сменени монитора, когато вече човек не можеше да си намери нов монитор с CCFL лампи, накрая си купих flicker free монитор и напрежението в очите, което се трупаше от предишните монитори, почти напълно изчезна.

И още нещо - какво е осветлението в офиса. Луминисцентни лампи. LED панели. Повечето осветителни тела имат пулсации на светлината, което също води до бърза умора на очите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.