Премини към съдържанието
borisfx

Не мога да махна отметките на определени опции

Препоръчан отговор

arx1540241389q.JPG

Здравейте. Някой може ли да ми каже, как да направя така, че подчертаните опции да станат нормални опции като всички други и да мога да махна отметките пред тях. В момента са сиви и не са активни, не мога да махна отметките. Става въпрос за Уиндоус 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, щом са сиви не може да ги махнеш - за уиндоус ъпдейт, може да спреш уиндоус ъпдейт сървиса и да го сложиш да стартира менюали от контрол панел --> администрътив туълс -- сървисис. За другото мисля може да спреш Уиндоус дифендър. Дано не греша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

аз не виждам смисъл от изключване на съобщенията на ОС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сиво са, защото се управялват от системата и са недостъпни, защото нямаш права да ги манипулираш. От съображения за безопасност на системата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, дръндю написа:

аз не виждам смисъл от изключване на съобщенията на ОС

Смисълът е, че съм изключил Уиндоус Дефендьра и искам да премахна постояните и дразнещи сьобщения на Уиндоус с които той ме уведомява, че сьм си бил изключил Дефендьра. Аз знам, че сьм си изключил Дефендьра, не сьм малоумен и нямам нужда през 5 мин. да ми изкача долу в трея, сьобщение, че сьм си изключил Дефендьра.

Ако не мога да махна тези отметки на снимката горе, как тогава да кажа на Уиндоуса, че аз сьзнателно сьм си спрял Дефендьра и не искам повече да ме уведомява, че сьм си спрял Дефендьра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

ами инсталирай си друг антивирусен пакет и няма да имаш тези собщения

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.tenforums.com/tutorials/50579-turn-off-windows-defender-enhanced-notifications-windows-10-a.html

Има и друг вариант - стартираш regedit с админски права и навигираш до
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
намираш реда с msascui.exe - десен клик по него и избираш Delete. Потвърждаваш, рестартираш машината и няма да има съобщения.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, DarkEdge написа:

Благодаря, всичко е наред вече. Разбрахме се с Дефендьра :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, borisfx написа:

Разбрахме се с Дефендьра :)

Остава да споделиш и как - за следващите търсещи да знаят.
А колко лесно става с Winaero Tweaker. И хубавата страна е, че след като се конфигурират настройките могат да бъдат експортирани и при нужда да бъдат повторени (импортирани/внесени). Дори и на друга машина. Т.е. с 3 клика се конфигурира машината.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускаш тема , дават ти съвети гледаш им сеира и след половин час пишеш . О да оправих се и как мистерия голяма . Аман от такива хора като автора на темата ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, adersa написа:

Пускаш тема , дават ти съвети гледаш им сеира и след половин час пишеш . О да оправих се и как мистерия голяма . Аман от такива хора като автора на темата ...

Не знам за каква мистерия говорите. Оправих настройките за уведомяване от страна на Дефендьра, следвайки стьпките и указанията в линка посочен от ДаркЕйдж - https://www.tenforums.com/tutorials/50579-turn-off-windows-defender-enhanced-notifications-windows-10-a.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.