Премини към съдържанието
Radet0

Моля и аз за помощ при избор на Телефон

Препоръчан отговор

Нямам претенции за големина на дисплея, андройд, Iphone или каквото и да е било. Не разбирам изобщо даже на някои въпроси какво ме питате :D Трябва ми машинка и съм без претенции, камерата да е читава, но ми е ясно че до 600лв няма да е супер ХД, просто що годе сносна. Държа активни доста приложения, 2-3чата, 2-3 групи, фейсбук, месинджър, камера и това е. Ако се затруднявате да предложите до 600лв мога малко да надхвърля сумата, все пак предпочитам да купя нещо сносно този път и да си ги ползвам. Така че хайде да е до 800-900лв примерно.... не държа и на марка... 

Благодаря изключително много за отговорите ви! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Radet0 написа:

Нямам претенции за големина на дисплея, андройд, Iphone или каквото и да е било. Не разбирам изобщо даже на някои въпроси какво ме питате :D Трябва ми машинка и съм без претенции, камерата да е читава, но ми е ясно че до 600лв няма да е супер ХД, просто що годе сносна. Държа активни доста приложения, 2-3чата, 2-3 групи, фейсбук, месинджър, камера и това е. Ако се затруднявате да предложите до 600лв мога малко да надхвърля сумата, все пак предпочитам да купя нещо сносно този път и да си ги ползвам. Така че хайде да е до 800-900лв примерно.... не държа и на марка... 

Благодаря изключително много за отговорите ви! 

"Читава камера" е много общо понятие. Разгледайте тези снимки, които ще споделя, и кажете мнението си, "читава" ли е камерата, с която са правени: https://cloud.mail.ru/public/DJrF/S8KM2MA8P 

П.С. снимките са от архив на руски влогър, занимаващ се с обзор на мобилни телефони с оригинално качество. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Radet0 написа:

Така че хайде да е до 800-900лв примерно.... не държа и на марка..

Вземи флагмана МИ 8 тогава,отличен дизайн и материал,AMOLED дисплей,мощен хардуер и много добра камера:)) http://tmobibg.com/index.php?route=product/product&product_id=1973

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Soviet Soldier, едно е да гледаш как някой друг е правил снимки и не се знае на какви настройки, а съвсем друго е да вземеш телефона в ръка и да направиш няколко снимки и да видиш как ще е.

P20 Pro е на едно от челните места в класацията за камерафон на годината, в OLX при лек пазарлък може да се смъкне цената до 800-850лв. С гаранция, разбира се. Samsung Galaxy S8, S8 Plus, S9 и S9 Plus аз лично не бих ти препоръчал, макар и да съм с последния, но не е това, което се очаква за такъв скъп телефон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Expert написа:

@Soviet Soldier, едно е да гледаш как някой друг е правил снимки и не се знае на какви настройки, а съвсем друго е да вземеш телефона в ръка и да направиш няколко снимки и да видиш как ще е.

P20 Pro е на едно от челните места в класацията за камерафон на годината, в OLX при лек пазарлък може да се смъкне цената до 800-850лв. С гаранция, разбира се. Samsung Galaxy S8, S8 Plus, S9 и S9 Plus аз лично не бих ти препоръчал, макар и да съм с последния, но не е това, което се очаква за такъв скъп телефон.

Просто искам да разбера, какво разбира под "читава камера". Човек преди да се мята да купува нещо, като за начало трябва да знае, от какво точно има нужда. Има доста материали по You Tube , и там човек най-добре би могъл да добие представа, къде какво се предлага. Въз основа на това да реши от какъв телефон има нужда. 

Иначе да, P20 Pro прави реално едни от най-добрите снимки при смартфоните, но до колкото разбирам се търси "читава камера", а не най-доброто на пазара. Пък и цената му нов е към 1200лв. което не е никак евтино и далеч над написания бюджет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Soviet Soldier написа:

"Читава камера" е много общо понятие. Разгледайте тези снимки, които ще споделя, и кажете мнението си, "читава" ли е камерата, с която са правени: https://cloud.mail.ru/public/DJrF/S8KM2MA8P 

П.С. снимките са от архив на руски влогър, занимаващ се с обзор на мобилни телефони с оригинално качество. 

Изглеждат ми супер, дори  това е над представите ми за читава камера.  Не държа да прави перфектни снимки, а нещо приемливо, сиреч по орязано от камера, но по добро от към работа (не искам да цикли и да мисли по два часа, да забие и изгубя поста...) В момента съм с Huawei Nova Smart - искам нещо по добро от към процесор и същата или малко по кофти камера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Radet0 написа:

Изглеждат ми супер, дори  това е над представите ми за читава камера.  Не държа да прави перфектни снимки, а нещо приемливо, сиреч по орязано от камера, но по добро от към работа (не искам да цикли и да мисли по два часа, да забие и изгубя поста...) В момента съм с Huawei Nova Smart - искам нещо по добро от към процесор и същата или малко по кофти камера

А снимките са правени със смартфон за 230лв Nokia 5. 

https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/nokia/5-16gb-dual-p362589649/

Ето въпросния влогър и обзорът му върху този телефон: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обърнали сте темата на панаир на суетата и на този срещу онзи.
С тези линкове, видеа, влогъри и т.н. обърквате още повече жената.
Хайде малко по-аргументирано се изказвайте, ако искате наиситна да помогнете.

преди 6 часа, Radet0 написа:

Така че хайде да е до 800-900лв примерно.... не държа и на марка...  

В този ценови диапзон ще бъда кратък: Huawei Mate 10 Pro или iPhone 7.
Първият е по-голям и с чудесен дисплей, доста издръжлива батерия, много добра камера.
С вторият ще имате също чуден дисплей, добра камера, безупречно гладка работа и ъпдейти поне още 3-4 години, но батерията няма да държи колкото на първия.
Всъщност добрите батерии са в големите като размер апарати и е нормално това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GA7 2018 is a cheap alternative...в бързането имах предвид Samsung Galaxy A7 (2018). Отговаря на всички изисквания.

преди 4 часа, Radet0 написа:

П.П. Но е Андроид базирано хенди. Обречено в бъдещето.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Jorge написа:

GA7 2018 is a cheap alternative...в бързането имах предвид Samsung Galaxy A7 (2018). Отговаря на всички изисквания.

П.П. Но е Андроид базирано хенди. Обречено в бъдещето.

Успех!

Сега видях в технополис Самсунг галакси А8... След като е 8ца, ще рече ли че е по добър от А7, който вие предлагате? Цената му ме устройва перфектно? 

Благодаря за останалите мнения, спрях се на

1.Huawei mate 10 pro

2. Xiaomi Poco F1 64GB

3. Samsung Galaxy, но още не сме уточнили 7 или 8 (изчаквам Jorge да каже).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.10.2018 г. в 0:19, Radet0 написа:

Сега видях в технополис Самсунг галакси А8... След като е 8ца, ще рече ли че е по добър от А7, който вие предлагате? Цената му ме устройва перфектно? 

1.Huawei mate 10 pro

2. Xiaomi Poco F1 64GB

Поко във всички случаи е по-добре. Да не изпадам в подробности най-добре да питате направо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.10.2018 г. в 0:19, Radet0 написа:

1.Huawei mate 10 pro

2. Xiaomi Poco F1 64GB

Ако вече сте купили телефона, бихте ли споделили кой модел избрахте, и най-вече как се държи при постоянно ползване на Фейсбук, месинджъри и подобни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих си Huawei mate 20 lite... :D  :D :D  

доволна съм, върви добре, не забива. Адаптирам се обаче към големината му.. малко трудно го държа с една ръка, но почти вече не ми прави впечатление. 

Камерата някакси не ми харесва обаче или аз не мога да я настроя, но снимките излизат някакси в оранжев отенък. 

Не знам колко е по добър от последните 3 на които се бях спряла, но ми харесва 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Radet0 написа:

Купих си Huawei mate 20 lite... :D  :D :D  

доволна съм, върви добре, не забива. Адаптирам се обаче към големината му.. малко трудно го държа с една ръка, но почти вече не ми прави впечатление. 

Камерата някакси не ми харесва обаче или аз не мога да я настроя, но снимките излизат някакси в оранжев отенък. 

Не знам колко е по добър от последните 3 на които се бях спряла, но ми харесва 

Аз лично НИКОГА не бих избрал телефон от тази марка. Давам съвети : 1. Пази си СТЪКЛОТО /то е малко по-изпъкнало и много крехко/на камерата . Моето на Хуавей меит 10 лаит се пукна след като го бях поставил в чантата . Ключовете въпреки че бяха в друга преграда го направиха. 2. Никакви ъпдейти на системата!!! 2 . По възможност не го заключвай , с пръстов отпечатък, фигура или парола. Защо ти давам тези съвети?  При мен след счупен ъпдейт се получи "кирпич" ,както казват руснаците. Застина на логото. Беше в гаранция и го дадох на ТЕХНИЯ сервиз , с някакво СМЕШНО име . Исках да ми го опрявят софтуерно. След дълго чудене /няколко седмици/ ми го върнаха оказвайки гаранцията заради пукнатото стъкло на камерата , а то нямаше НИЩО ОБЩО с повредата според тях /повредена основна платка , та телефонът си работеше с пукнато стулко близо година. Аз се заех сам да го оправят и си качих на компа инструменти за това. Мулти туул. Да ама ми се оказа заключем буутлаудера и за да ми го отключат ми трябва код , КОЙТО Е ПЛАТЕН и можеш да си го купиш от някъкви китайци ,които искат доста лични данни. Цените на кода върират от 20 евро до 55 евро за страните от ЕС. Което ще рече , че аз погребвам прехваления им телефон! Така че имай предвид това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора, аз лично съм ползвал Huawei P9 Lite и P Smart и за стандартно ползване са ок / снимки, сърфиране.../.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.10.2018 г. в 3:15, AAUUXX написа:

Ето едно предложение, ако големината на дисплея не е проблем Mi Max 3 и Mi A2 (Mi 6X), който е с по-малък дисплей.

Mi Max 3 е първият телефон, който наистина ме кефи от Galaxy Note 5 насам.

Пак е относително тесен (18/9), но поне екранът не е ощетен нито от камера-ноч, нито от навигационен бар. Камерата и бутоните са си над/под екрана.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.