Премини към съдържанието
ignorant

Ъпдейт на Windows 10 Enterprise без понижаване на производителността заради Meltdown и Spectre в процесорите на Intel

Препоръчан отговор

Здравейте имам два компютъра с Windows 10 Enterprise и искам да ъпдейтна операционните системи до колкото е възможно, НО без понижаване на производителността до 30% заради Meltdown и Spectre в процесорите на Intel. И двата ми компютъра са с интелски процесори, които са в списъка с уязвими (Meltdown и Spectre). И двата компютъра използвам (за аудио и видео обработка) без достъп до интернет и мрежа, така че няма нужда да ги защитавам от хакери, но производителността ми е ВАЖНА и не искам да спада и грам защото е определяща за времето ми на работа. 

Не ми е много ясно, даже въобще не ми е, с кои ъпдейти на операционната система ще ми спадне производителността заради тези Meltdown и Spectre? Затова идеалният вариант е да ъпдейтна каквото е възможно без ъпдейтите за Meltdown и Spectre, които ще ми спаднат производителността. Не знам, възможно ли е по мой избор да окажа на Windows 10 Enterprise да не прави тези ъпдейти за Meltdown и Spectre (заради които спада производителността), защото доколкото чух на уин 10 не може да му се забранят ъпдейтите и дори рестартирал компютъра за да ги направи.  Не знам колко е истина, аз никога не съм включвал тези две машини в интернет. Прочетох също, че с последният октомврийски ъпдейт много хора загубили файлове, за мен това не е проблем защото държа файловете си на външен диск. Моля помогнете ми с информация. Възможно ли е да ъпдейтвам без ъпдейтите за Meltdown и Spectre? И ако да как?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като компютрите така или иначе не са във връзка с интернет и няма риск за сигурността просто не ъпдейтвай.

Или изчакай догодина априлския ъпдейт - излезе информация, че при него ще са смекчени последствията за производителността от фиксовете за Meltdown и Spectre.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, toc написа:

След като компютрите така или иначе не са във връзка с интернет и няма риск за сигурността просто не ъпдейтвай.

Или изчакай догодина априлския ъпдейт - излезе информация, че при него ще са смекчени последствията за производителността от фиксовете за Meltdown и Spectre.

да, ама копията които съм инсталиралл са от месец Май 2016г. Твърде стари.. И предполагам производителността ще е подобрена и някои бъгове ще са изчистени.. ще е добре да ъпдейтвам. Просто няма ли начин да ъпдейтна без ъпдейти за Meltdown и Spectre?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо да пускаш глупави теми постоянно, можеше да си направиш един архив на сегашната система, да си обновиш системата и да тестваш дали при теб ще има промяна в производителността. Ако има понижение - връщаш си архива.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Raze написа:

Вместо да пускаш глупави теми постоянно, можеше да си направиш един архив на сегашната система, да си обновиш системата и да тестваш дали при теб ще има промяна в производителността. Ако има понижение - връщаш си архива.

Вместо дразнещо-глупави коментари можеш да пишеш и полезни, но уви. ЗАдал съм конкретен въпрос може лида ъпдейтна без ъпдейтите за Meltdown и Spectre. И ако да как. Толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говориш за важна производителност пък ползваш 10-ка?

Слагаш си един Windows 7 Pro x64 SP1 и си работиш години ... какви ъпдейти какви глупости!

• Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, plamen_petrov_80 написа:

Говориш за важна производителност пък ползваш 10-ка?

Слагаш си един Windows 7 Pro x64 SP1 и си работиш години ... какви ъпдейти какви глупости!

Приятел, при операционни системи по-стари от уин 10 DirectX не може да му се инсталира последната версия.  При видеообработка това е фактор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ignorant написа:

Приятел, при операционни системи по-стари от уин 10 DirectX не може да му се ползва последната версия.  При видеообработка това е фактор.

Бъркаш се нещо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои неща няма как да ти ги каже някой, освен ако не е пробвал на същата система. За да си сигурен в това, което искаш, най-добре да си го тестваш сам. Варианти много. Можеш и да си направиш нова инсталация на друг носител с последната версия на windows 10 и да тестваш дали производителността ще ти е същата. Освен ако не правиш нещо под DX12, няма смисъл да ползваш windows 10, ако под windows 7 системата ти работи по-бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

Някои неща няма как да ти ги каже някой, освен ако не е пробвал на същата система. За да си сигурен в това, което искаш, най-добре да си го тестваш сам. Варианти много. Можеш и да си направиш нова инсталация на друг носител с последната версия на windows 10 и да тестваш дали производителността ще ти е същата. Освен ако не правиш нещо под DX12, няма смисъл да ползваш windows 10, ако под windows 7 системата ти работи по-бързо.

Точно от DX12 не искам да се лишавам. Чувствително ми подобрява производителността. Темата не е за това кой уиндоус да използвам - аз това съм си го решил. Питам ясно и  точно -  може ли да ъпдейтна без ъпдейтите за Meltdown и Spectre. И ако да как?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти физически как ще обновяваш?

Ще им пуснеш интернет или ще си теглиш ъпдейт по ъпдейт?

Може би искаш направо да преинсталираш на чисто с по-нова версия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ти физически как ще обновяваш?

Ще им пуснеш интернет или ще си теглиш ъпдейт по ъпдейт?

Може би искаш направо да преинсталираш на чисто с по-нова версия?

В уиндоус 10 възможно ли е да си тегля ъпдейт по ъпдейт? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не може ли?

Не знаех, че на 3 въпроса се отговаря с въпрос :) ето научих нещо ново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, plamen_petrov_80 написа:

А не може ли?

Не знаех, че на 3 въпроса се отговаря с въпрос :) ето научих нещо ново.

ами и аз мислех, че на моите въпроси не се отговаря с въпроси, ама е го' на..

Чувал съм, че уин 10 автоматично ъпдейтва без да може да се забрани ъпдейта. От там на сетне няма какво да говорим  за избор на ъпдейти. Ако има някакъв начин да ъпдейтвам по мой избор, помолих да ми се каже как.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвай за актуализиране или dism++ или windows update minitool и си ибираш коя актуализаця да инсталираш.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Ползвай за актуализиране или dism++ или windows update minitool и си ибираш коя актуализаця да инсталираш.

Това решава донякъде проблема, но няма ли вднага щом включа интернета на уин 10 да започне ауто да ъпдейтва без да мога да го спра? Как мога да спра автоматичният ъпдейт в уин10 преди да свържа компютъра с интернет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Snap9.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

не знам дали греша, но си мисля, че е по-добре машината да се ъпдейтва с това което се предлага, а не да се теглят някакви от нета, които има вероятност да бъгнат машината
а производителността може да си я запази, като ползва това, стартирано като администратор и рестартиране
573904006_.JPG.684ad0182dd31cbd7161ad8e1b61c3f2.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, дръндю написа:

да се теглят някакви от нета, които има вероятност да бъгнат машината

И от къде смяташ, че се теглят ъпдейтите в горните 2 инструмента? А да не би p2p режимът на теглене на актуализации да е от сървърите на М$?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 10 минути, DarkEdge написа:

И от къде смяташ, че се теглят ъпдейтите в горните 2 инструмента? А да не би p2p режимът на теглене на актуализации да е от сървърите на М$?

имах предвид линковете давани по темите, които ги няма в  режим ъпдейт, а искат да ги инсталират самоволно
а ето резултата след изключване на защитата

798081800_.JPG.f87c417090cf1169c852081f25d02180.JPG

пп

сега ще си го върна обратно, защото на мен производителност не ми трябва, дори съм ограничил процесора от 3,2 на 1,2 до 1,4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелю, всяка актуализация, която идва, и кумулативните също, си има име-КВ----------- . Написваш я в търсачката и се намират пълни данни какво прави тя. Като попаднеш на това, което търсиш,  го деинсталираш . По рано твоята версия позволяваше спиране на актуализациите, трябва да си прегледаш опциите за това. Щеш-не щеш , ще трябва да влезеш в интернет. Като че ли чак във версия 1809 се появиха тези инструменти за Meltdown and Spectre, при мен те не доведоха до осезаемо забавяне.

55.png

жж.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, B3M2W0 написа:

инструменти за Meltdown and Spectre, при мен те не доведоха до осезаемо забавяне

Въздействието върху различните платформи е различно. За проверката му е и инструментът, показан от @дръндю

преди 20 минути, дръндю написа:

линковете давани по темите, които ги няма в режим ъпдейт, а искат да ги инсталират самоволно

Има KB, които не са "закачени" към автоматичните актуализации. Те а от магазина за актуализации на М$. Иса си напълно легитимни.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, DarkEdge написа:

Има KB, които не са "закачени" към автоматичните актуализации. Те а от магазина за актуализации на М$. Иса си напълно легитимни.

честно да си кажа, след като си бъгнах на няколко пъти машината, вече не смея да ги тегля

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, дръндю написа:

честно да си кажа, след като си бъгнах на няколко пъти машината, вече не смея да ги тегля

От това не следва, че това, което си инсталирал, е нелегитимно. Просто в последните 3 месеца екипът по актуализацциите на Win 10 се ос*рат.

преди 24 минути, B3M2W0 написа:

всяка актуализация, която идва, и кумулативните също, си има име-КВ

И колко лесно става добиването на информация за съответния ъпдейт - цъкаш на линка и си там:
30-23334971491.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, дръндю написа:

не знам дали греша, но си мисля, че е по-добре машината да се ъпдейтва с това което се предлага, а не да се теглят някакви от нета, които има вероятност да бъгнат машината
а производителността може да си я запази, като ползва това, стартирано като администратор и рестартиране
573904006_.JPG.684ad0182dd31cbd7161ad8e1b61c3f2.JPG

Нима искаш да кажеш, че  мога да ъпдейтна всичко на веднъж от уин ъпдейтора, и после с тази програмка да изключа пачовете за meltdown и spectre? след което машината ми да си възстанови производителността все едно е без тях?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.