Премини към съдържанието
ignorant

Ъпдейт на Windows 10 Enterprise без понижаване на производителността заради Meltdown и Spectre в процесорите на Intel

Препоръчан отговор

Гост

преди 6 минути, ignorant написа:

Нима искаш да кажеш, че  мога да ъпдейтна всичко на веднъж от уин ъпдейтора, и после с тази програмка да изключа пачовете за meltdown и spectre? след което машината ми да си възстанови производителността все едно е без тях?

да, но не на всички машини се влошава производителността и ефекта от това ще е нулев
при мен разликата е незначителна, но все пак се усеща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, дръндю написа:

да, но не на всички машини се влошава производителността и ефекта от това ще е нулев
при мен разликата е незначителна, но все пак се усеща

Уви, при мен нещо не ще да работии проклетата проограма. От уин 8.1 я пускам тестово. Естествено с админ права. И не ше да  изключва Meltdown! :( Защо? (знааех си, прекалено лесно звучеше за да работи)

• Едит: версията на Windows 10 Enterprise ми е 1709. OS Build: 16299.15

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, ignorant написа:

Уви, при мен нещо не ще да работии проклетата проограма. От уин 8.1 я пускам тестово. Естествено с админ права. И не ше да  изключва Meltdown! :( 

неправилно процедираш
изклчваш това което не ти трябва и без да затваряш програмата рестартираш

пп

сега видях, че ти дава добра производителност

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, дръндю написа:

неправилно процедираш
изклчваш това което не ти трябва и без да затваряш програмата рестартираш

Окей ама не трябва ли от зелено да стане червено преди да рестартирам. При мен не се променя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, ignorant написа:

Окей ама не трябва ли от зелено да стане червено преди да рестартирам. При мен не се променя.

микрокода на процесора ти е обновен, а не е софтуерна защита като при мен
не, преди рестарта не се променя нищо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, дръндю написа:

микрокода на процесора ти е обновен, а не е софтуерна защита като при мен
не, преди рестарта не се променя нищо

какво ще рече това, че микрокода на процесора мие обновен? смисъл виждам го,чче така ми го е изписало, но какво ще рече? Когато е обновен този микрокод на процесора няма нужда от софтуерната защита на ниво уин 10 пачове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

ами пробвай ве
изключи защитите и рестартирай без да си затворил програмата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той не иска да пробва, той иска всичко да му се поднесе и направи на готово! 2 пъти преди това му казах да си направи архив на цялата система и ако види зор да го върне или да си инсталира тестово на друг ностител/дял обновен windows и ако има разлики в производителността да го махне, но той си иска всичко някой да го е пробвал преди него на точно неговата система и така да му каже със сигурност 100% и доказателства, че ще е така както иска. Не сте ли чели и другите му теми, всичките му са такива!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, дръндю написа:

ами пробвай ве
изключи защитите и рестартирай без да си затворил програмата

Пробвах. Cinebench R15.0 ми показваше 723cb преди да пусна програмата. Като забраних от нея Meltdown, как ме посъветва, после веднага да рестартирам, направих го, рестартирах и  после тетсвах пак със Cinebench R15.0  и този път с изключен пач за Meltdown ми показа 747cb (тоест с 24cb прираст). После чрез програмата (Inspectre) пак включих Meltdown защитата, рестартирах, включих, тествах, включена си е, тествах със  Cinebench R15.0, НО този път ми показа 561cb, яко надолу.  Преди да правя променис програмката, смата програма ми показваше при включена Meltdown защита 723cb, а сега пак с включена - 561cb... нещо  може би омаза? 

преди 38 минути, Raze написа:

Той не иска да пробва, той иска всичко да му се поднесе и направи на готово! 2 пъти преди това му казах да си направи архив на цялата система и ако види зор да го върне или да си инсталира тестово на друг ностител/дял обновен windows и ако има разлики в производителността да го махне, но той си иска всичко някой да го е пробвал преди него на точно неговата система и така да му каже със сигурност 100% и доказателства, че ще е така както иска. Не сте ли чели и другите му теми, всичките му са такива!

Стига злобее. Като не ти харесват темите ми не пиши в тях. Аман от злобните ти коментари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, ignorant написа:

... нещо  може би омаза? 

дай снимка на програмата за да видя какво си включил

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ignorant написа:

Стига злобее. Като не ти харесват темите ми не пиши в тях. Аман от злобните ти коментари.

Защо да "злобея"? Давам ти идеи и ти казвам истината в очите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, дръндю написа:

дай снимка на програмата за да видя какво си включил

https://imgur.com/a/LP18b62 

а реално щом процесора има инсталиран микрокода, нужно ли е  пача протекция на операционната система да е активен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 14 минути, ignorant написа:

а реално щом процесора има инсталиран микрокода, нужно ли е  пача проектция на операционната система да е активен?

няма как да е активен при  процесори с инсталиран микрокод, но другата защита я няма и при евентуален ъпдейт, евентуално ще ти  забави машината

във версия LTSC има и двете защити

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, дръндю написа:

няма как да е активен при  процесори с инсталиран микрокод, но другата защита я няма и при евентуален ъпдейт, евентуално ще ти  забави машината

btw преживях някакво спиране на тока з аняколко минутки. Сега дойде тока. И тествах и cinebench направи 743cb при също активиран пач зашита на операционната система.  Явно операционната система (уин 8.1 ентърпрайс) го деактивира, въпреки, че е инсталиран, защото имам микрокод на процесора инсталиран? такали? А тази програма която ми прарти показва акктивна пач зашитата, но де факто е неактивна заради микрокода?  а spectre  пача е май само за уин 10.

А този микрокод на процесора забавя ли ми производителността? Ако да, има ли как да го разкарам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 минути, ignorant написа:

а spectre  пача е май само за уин 10.

не знам дали няма да го пратят и на осмицата
но приципно би трябвало

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, дръндю написа:

не знам дали няма да го пратят и на осмицата
но приципно би трябвало

А този микрокод на процесора забавя ли ми производителността? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, ignorant написа:

А този микрокод на процесора забавя ли ми производителността? 

не, просто програмата ти дава известие, че няма дупка в сигурността

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, дръндю написа:

не, просто програмата ти дава известие, че няма дупка в сигурността

добре. установих и друго. със cinebench 15 не мога да забележа разлика в производителността при включен пач за meltdown и изключен. или може би meltdown не влияе толкова на производителността колкото spectre?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, DarkEdge написа:
  1. в крайна сметка установих, че компютрите ми с уин 10 ентърпайс нямат инсталирани пачове за Meltdown и Spectre. Ето и снимка за доказателство.   

Така че няма нужда да деинсталирам неща, които не са все още инсталирани. Моля обяснете ми Windows Update MiniTool как да го настроя така, че никога да не ъпдейтва пачове за Meltdown и Spectre? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сканираш за налични актуализации с WU Minitool, слагаш оотметки на тези от наличните за инсталирани, които искаш да скриеш и атискаш +-H

И си редактирай досадно големите текстове в поста!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.10.2018 г. в 11:38, ignorant написа:

https://imgur.com/a/LP18b62 

а реално щом процесора има инсталиран микрокода, нужно ли е  пача протекция на операционната система да е активен?

Всъщност там пише, че има ъпдейт да се сваля, а не, че го има инсталиран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.