Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да монтирам 4 IP камери за видеонаблюдение, да заснемат паркираните автомобили, входа на къщата и входа на гаража, да могат да работят и през ноща.
NVR-а искам да е за 8 камери понеже в бъдеще може да монтирам още някоя камера.
До колкото прочетох във интернет кабела трябва да е utp или ftp. Забелязах,че към някой ftp кабели има допълнително 2х0,75m2 кабел за захранване.
Има ли смисъл да вземам такъв комбиниран кабел ftp+2x0.75 или може да стане и само със ftp като от неговите двойки ще се използва и за захранване на камера? Разстоянието до най-отдалечената камера ще е 35метра, като всяка камера ще е със отделен кабел (на няколко места прочетох,че може към 1лан кабел да се вържат 2 камери, от интерес питам възможно ли е?).
Понеже къщата е висока, камерите ще се монтират на височина около 4 - 4,5 метра от земята, като това се пада със няколко метра по-ниско от средата и съответно това означава, че няма какво да пази камерите от атмосферните условия. Куполни или булет камери са по-добрия избор?
Ако са куполни то тогава корпуса им ще е вертикално разположен, като цяло ми се струват по-добър избор защото по-трудно ще бъдат разместени от чрез някоя пръчка или кол, но пък нямат козирка като тази на булет камерите.
Бюджета за камери е до около 200лв за брой, а на NVR-a до 350 - 400лв.
Там където ще е NVR-а има суич, интернета май е 160mbps.
Моля препоръчайте ми камери, нвр и какъв кабел да използвам.
Какво друго ще ми е нужно за да заработи всичко.
На този етап това се сещам да питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай аналогови HD TVI камери+DVR
Кабел RG59+2x0.75 CU. В TMT се продава - има 300 и 100 метра ролки.
Не че не можеш да сложиш IP, но за същото качество излиза повече пари.
За малък обект менажируемостта и скалираемостта не са фактор.
И принципно можеш да храниш по FTP-то с PoE switch, ако камерите поддържат PoE.
Вариант да пускаш 12V по жичките на FTP-то е възможен, но не е много стабилен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иска ми се камерите да такива PoE, затова искам да купя и някакъв по-грамотен кабел защото каквито и да са камерите се сменят по-лесно отколкото да сменям след това всички кабели с други при положение,че ще минат през 2 стени и над тавана като ще са във гофре.
Фтп кабела го има и  комбиниран със допълнително 2 жици х 0,75м2 ако го направя със него мисля,че ще е по-добре но незнам колко е читав самия ФТП кабел.

https://imgur.com/a/7hXOUea

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що се отнася за инфраструктурата (окабеляването), задължително ползвай комбиниран UTP/FTP + 2x0.75! По UTP/FTP кабела можеш да "пуснеш" и аналогова и IP камера, докато по коаксиала (GR59) си ограничен само до аналогови камери.

преди 19 часа, hammerdinn написа:

Какво друго ще ми е нужно за да заработи всичко

Ами, при условие, че има идея за добавяне на камери, а и от гледна точка на компактност и подреденост - помисли за някакво захранване (8-9 канално на 10+А) - oколо 70 лв са!

Бюджета ти е доста приличен, така че за да мога да препоръчам конкретни модели камери, моля уточни и горе долу разстоянията от камерите до наблюдаваните места (обекти) - не е необходимо всички камери да са еднакви.

ПС Най добре (ако е възможно) някоя схемичка (снимка) на обекта с приблизителни разстояния

ПС2 NVR/DVR ще се избира според камерите ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами приблизително 10-15 метра ще е дължината от камерата до най-далечната точка която да се заснема

Ще прикача ''професионална схема''.
жълто-черните линии са външни стени.

със син цвят е пътното платно

червените кръчета са камерите а лилавото е приблизително желания периметър като две от камерите са на два портални входа и снимат право напред , а другите две камери на са външната стена и трябва да се виждат една с  друга .
https://imgur.com/a/LUs23pR

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам "профи схемата" :) , достатъчно ясна всъщност, ми възниква и още един въпрос:

Обекта ще има ли жива охрана. която да гледа 24/7 камерите? В този смисъл - PTZ контрол ще ти трябва ли?

Не питам случайно - просто има разлика в цените на моторизираните камери и същите (с единтични параметри), без  PTZ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма жива охрана,и няма да е са нужни птз камери,през пътя седят няколко мпс-та обекта е селскостопански.

Целта е да се вижда кой влиза-излиза през вратите и автомобилите спрени от двете страни на пътното платно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OK. Разбрах идеята, но сега отиваме да гледаме мача :)

За кабела вече споменах - вярно над лев излиза на метър, но....

Ще ти дам за ориентир някои неща след мача

Edit:

Сега забелязах, че говориш за IP камери. В този случай, ще можеш да влезеш в бюджета с добри камери до 2 МPx. Друг вариант е да се поръчат камерите от "Али-то",  (3-4 МPx) но там ...... риска си твой. Не че няма свестни попадения.....

Ако търсиш и РоЕ - трябва да се помисли и за съответния РоЕ суич (или комбиниран NVR със РоЕ суич).

Лично аз бих ти препоръчал да се насочиш към AHD камери - ще можеш да вземеш такива с по добри х-ки. Да не говорим, че камери 2 и 3 от твоята схема, мисля, че трябва да са "варио" - макар и ръчно. Окабеляването и в двата случая го правиш с ftp+2x0.75 - така или иначе ще ползваш хибриден NVR и можеш да комбинираш различни типове камери

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иска ми се каквото и да вземам да го взема от България.

Нвр-а да  е със PoЕ .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, hammerdinn написа:

Иска ми се каквото и да вземам да го взема от България.

Нвр-а да  е със PoЕ .

Щом държиш на IP PoE реализация:

Камери - 4 бр (или колкото решиш)

NVR - 1 бр.

ПС: При тази схема, ползващ нормален (приличен) Cat 5e кабел, като много внимаваш при кримпването! И задължително, проверяваш с тестер, кабела, преди да включиш оборудването

ПС2: HDD - отделно, с обем, според нуждите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При увеличение на бюджета със 150 лева на устройство  какво друго по-добро може да се състави?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.