Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Инсталирах си уин 10 от микрософт изтеглен и бутнат с тяхната програма. Всичко добре, докато не го пуснах и започна да работя с него. Disk ми е винаги 100 процента претоварен и процесора има няма през 1 минута се претоварва и той и пак спада. Забелязах, че и Google Chrome помага за това, когато го ползвам, но и без него, пак е същото. 

http://prntscr.com/la1pr8

Горе-долу са същите неща и при cpu и memory. 
Четох за тоя проблем, но не вярвах, че ще се случи и при мен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно си доинсталира разни неща. Изчакай го да приключи. Това е инсталационен сървис на windows.

https://www.howtogeek.com/320261/what-is-wsappx-and-why-is-it-running-on-my-pc/

Дай параметри на конфигурацията, но ако си с бавен диск и слаб процесор, може да отнеме известно време да приключи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако системата е с малко RAM и управлението на виртуалната памет е автоматично дискът ще показва постоянно пълна заетост.

преди 12 часа, Raze написа:

Дай параметри на конфигурацията

Десен клик по Стар бутона, избери Run, в полето напиши SystemPropertiesAdvanced > Performance > Settings... > Advanced > Change... > Custom size
1295
4095
> Set>OK>OK>OK>OK>Restart Now
Ако това не помогне - десен клик по Стар бутона > Command Prompt (Admin). В новия прозорец постави:
reg add "HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\WindowsStore" /f /v "RemoveWindowsStore" /t REG_DWORD /d 1
и натисани Enter. Рестартирай компютъра.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, qnkov написа:

Инсталирах си уин 10 от микрософт изтеглен и бутнат с тяхната програма. Всичко добре, докато не го пуснах и започна да работя с него. Disk ми е винаги 100 процента претоварен и процесора има няма през 1 минута се претоварва и той и пак спада. Забелязах, че и Google Chrome помага за това, когато го ползвам, но и без него, пак е същото. 

http://prntscr.com/la1pr8

Горе-долу са същите неща и при cpu и memory. 
Четох за тоя проблем, но не вярвах, че ще се случи и при мен. 

Това не е проблем. Windows 10 си прави  updates в момента. Чакаш да ги приключи.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Емил Костов написа:

Windows 10 си прави updates в момента. Чакаш да ги приключи.

Което може да стане никога

Може да се пробва да се забрани автоматичното обновяване на Appx - десен клик по Стар бутона > Command Prompt (Admin). В новия прозорец постави:
reg add "HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\WindowsStore" /f /v "AutoDownload" /t REG_DWORD /d 2
и натисани Enter. Рестартирай компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е в подписа ми. Като цяло пускам Хроме и Дискорд, и заемат 35 процента от рамта. Имам чувството, че какво и да пусна, заема повече отколкото трябва. Гледам в youtube е пълно с подобни проблеми и как се оправят, донякъде успях да нормализирам, но пак нещо куца. Имам чувстовот, че беше по-добре да взема преправена версия от замунда, отлколкото да тегля от микрософт и да правят флашката с тяхната програма, а не с руфус. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво като заема памет? Нали е за това, за да я ползваш. Имаш 8 GB, щом не се запълва и ти стига, няма за какво да се притесняваш. Изчакваш дадените процеси да си завършат обновяванията и ще се нормализира ползването на диска и процесора. Няма да е лошо на лаптопа да му добавиш SSD диск - тогава ще работи в пъти по-бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Raze написа:

Изчакваш дадените процеси да си завършат обновяванията

Което няма да се случи никога!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, DarkEdge написа:

Което няма да се случи никога!

:shock11:? Защо? В системата виждам само бавен диск, другото изглежда поносимо за работа като хардуер. Все пак и автора не е казал дали проблема му е разрешен за момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С диска направих някакви работи от тубата и се оправи, седи вече на 1 процент, но процесора доста често се пълни от обикновени програми и рамта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нормално - мобилен процесор с 2 ядра от преди 7+ години, не знам какво очакваш. И все пак какво разбираш под "обикновени програми"? Дай пример. И какво значи "пълни се паметта"? Цялата ли? Като отвориш "task manager" кое ти заема най-много памет и процесор при работа гледал ли си? Какви са максималните температури на процесора под товар? Да не би да прегрява и тротълва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Випбер, хроме, вградения на уин 10 и т.н., мемори и кпу отиват над 60+ процента с 1 пусната от тях. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак ти обяснявам - виж поотделно кое колко памет ти заема. 60% от 8 GB са около 5 GB, което с няколко по-тежки страници не е невъзможно, особено ако в тях има видео и флаш  съдържание и не ползваш adblocker. Ако имаш отворен таб с facebook и си скролвал доста надолу, това също заема много памет, че и процесор. А на тази система ако пуснеш и някой клип с HD/FullHD качество на този процесор и видеокарта, може и на 100% да отиде натоварването на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как е конфигурирана виртуалната памет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.