Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, капитала ми е 2200 лв за лаптоп, ще го ползвам за гледане на HD филми като цяло. Спрял съм се на Acer nitro 5 като се чудя дали да взема с видеокарта 1050ti 4GB и 512gb ssd или без ssd, но с карта 1060 6GB иначе всичко друго им е еднакво. Какво ще ме посъветвате и ще ми предложите ли някакъв друг лаптоп за тези пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Acer Nitro 5 в laptop.bg има 27 различни модела, към кой по-точно си се насочил? Макар че аз лично не виждам причина 2200лв за лаптоп за филми, нещо друго ще правиш ли с него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей. Бих ти препоръчал сайт за лаптопи https://laptop.bg/. Машината, на която си се спрял е доста прилична. Аз бих ти предложил 1050 с 512 ссд, тъй като няма да имаш някакво сериозно натоварване върху видеото.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Борисов Християн написа:

HD филми

или FullHD, а 4K?

Тези филми от къде физически ще ги гледаш (сваляш от p2p директно на лаптопа, online, от NAS, друго)?

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 1080p е предостатъчна вградената графика и най-добре да няма излишни реотани.

Виж ако ще гледаш 4К търси лаптоп с MX150 (аналог на GT 1030). Естествено по--добра също става ако ти се харчат пари.

Единствено ако ще се играят игри при това не CS;GO има смисъл от сериозни видеокарти и да 6ГБ 1060 е значително по-добре от 1050.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вграденото видео ти е предостатъчно, не ти трябва външно. По-голяма консумация, по-малък живот на батерията, отделно още един потенциален елемент на дефект(доста често срещан)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, plamen_petrov_80 написа:

или FullHD, а 4K?

Тези филми от къде физически ще ги гледаш (сваляш от p2p директно на лаптопа, online, от NAS, друго)?

Ще ги свалям от замунда, да имах предвид 4K. Както казах чудя се между 1050ti 4 GB с 500gb SSD +1TB HDD или 1060 6 GB без SSD 1GB HDD https://laptop.bg/laptops-acer-Nitro_5_AN515_52-acer_nitro_5_an51552_NHQ3LEX048500GBSSD

И да попитам какво е мнението ви за Lenovo legion https://laptop.bg/laptops-lenovo-Legion_Y530-lenovo_legion_y530_81FV0077BM500GBSSD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD-то ще направи системата по-пъргава, но дори да харесаш някой без такова - просто гледай да има възможност за добавяне и при първа възможност ще му добавиш.

Тази 4K филми на екрана на лаптопа ли ще ги гледаш?

Както споменаха по-горе ако е само за филмите то GT 1030 (MX150) ти е напълно достатъчна. Ако ще се ползва и за друго сега е момента да го споделиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, plamen_petrov_80 написа:

SSD-то ще направи системата по-пъргава, но дори да харесаш някой без такова - просто гледай да има възможност за добавяне и при първа възможност ще му добавиш.

Тази 4K филми на екрана на лаптопа ли ще ги гледаш?

Както споменаха по-горе ако е само за филмите то GT 1030 (MX150) ти е напълно достатъчна. Ако ще се ползва и за друго сега е момента да го споделиш.

Филмите ще ги гледам на телевизор. Главно за това ще го ползвам не съм фен на игрите. Просто искам да взема нещо мощно да знам, че поне 4,5 години ще ми върши работа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Борисов хубаво искаш нещо по-мощно но щом не те вълнуват игрите се гледа процесора и количеството рам а е добре да помислиш и за SSD.

Както казах вградената графика е не просто достатъчна а много над необходимото за 1080p. Ако искаш вземи нещо с MX150 ако смяташ да купиш 4К ТВ в бъдеще.

https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_5_A515_51G-acer_aspire_5_a51551g_NXGT0EX007

4 ядрен процесор, видеокарта за 4К, малко SSD за ОС + 1TB склад и IPS 1920x1080 дисплей.

8ГБ рам са достатъчни за целите ти но може да потърсиш и нещо по-добро. Това е просто вариант които е на половин цена и е над необходимото ти.

п.с. Лично аз бих си купил актуален лаптоп за другата половина от парите след време вместо сега да давам двойно и да разчитам да го ползвам много години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другият е 6 ядрен но на теб и 4 ядрен реално не ти трябва. Не съм сложил 2 ядрен с ХТ единствено защото каза че искаш нещо по-яко.

След години ще има процесори с нова архитектура, по-добри видеокарти, по-добри SSD и DDR5.

Не е нужно да наливаш безсмислени пари по-добре смени лаптопа след три години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека, над мене е много прав, няма нужда да се наливат много пари...   Един 17" Asus Vivobook Pro  с i5/i7 дори и "U" процесор и mx150/gtx 1050 4gb ти е напълно достатъчен за 3 години занапред... после по нов. Като ЖОКЕР, ако не е толкоз спешна покупката, може да изчакаш за новите карти мобилни на Нвидиа - до 2-3 месеца трябва да има вече варианти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Борисов Християн написа:

Може ли да попитам каква е разликата между SSD и SSD NVME?

Искаш да кажеш между SSD SATA и SSD NVMe.

Какво е NVMe и защо е важно за стандарта SSD?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7-acer_aspire_7_a71571g_NXGP9EX023500GBSSD

Последно се спрях на това, за 1700 лв мисля, че е най - добрия избор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочете ли ревюто на Laptop.bg за този лаптоп?

Плюсове:

• Добра изработка с полиран алуминий
  • Добра клавиатура и тъчпад
  • Отличен ярък IPS панел с широко sRGB покритие и висок контраст
  • Дисплеят не използва ШИМ
  • Добро съотношение между цена и производителност
  • Тихо и ефективно охлаждане при високо натоварване
  • Приличен живот на батерията при сърфиране

Минуси:

• Къс живот на батерията при възпроизвеждане на видео

Гледай почти винаги да имаш зарядно около теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Expert написа:

Прочете ли ревюто на Laptop.bg за този лаптоп?

Плюсове:

• Добра изработка с полиран алуминий
  • Добра клавиатура и тъчпад
  • Отличен ярък IPS панел с широко sRGB покритие и висок контраст
  • Дисплеят не използва ШИМ
  • Добро съотношение между цена и производителност
  • Тихо и ефективно охлаждане при високо натоварване
  • Приличен живот на батерията при сърфиране

Минуси:

• Къс живот на батерията при възпроизвеждане на видео

Гледай почти винаги да имаш зарядно около теб.

(4 часа и 48 минути) - ужасно малко, стига само за 3 филма по 1:30 ч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@plamen_petrov_80, не вярвай на 100% на тестове и другото, което е това е за HD формат. Пусни си два филма с 4K резолюция и надали ще ти изкара почти 5 часа батерията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4K филм на екрана на лаптопа няма смисъл, а ако ще е на телевизор 4K значи имаш контакт.

След като не трябва да се вярва, защо посочваш ревюто като мерило?

Това е лаптоп - който иска повече автономно време търси друг тип техника.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ме притеснява батерията лаптопа ще е в къщи няма да гледам филми в колата или по улиците

Да попитам никога не съм рабол с Linux да си кача ли някакъв Windows от замунда и да го преинсталирам или да го оставя така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Устойчив дизайн

Acer Aspise 7 (A715-71G) съдържа полиран алуминий в конструкцията си като основен материал, което води до по-голяма стабилност. Клавиатурата също изглежда обновена и по-удобна."

Taзи плява 100% е измъдрена от рожба на прехода - силно перхидролена, с много татуси и яко силикон в джуките. Тъпни от полиран мозък. Ами ако основния материал бе плутоний? Стабилността щеше да изкриви всички стрелки.

преди 2 часа, Борисов Християн написа:

...

Да попитам никога не съм рабол с Linux да си кача ли някакъв Windows от замунда и да го преинсталирам или да го оставя така.

С този Linux е абсурд да рабол, защото не е Linux, а някакво изчадие, колкото да светне, да измяка и до тук.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дойде тоя скапан боклук с някаква операционна система endless 3 и не мога да го преинсталирам, записах уиндоус 10 на диск и на флашка но при опит да боотна ми дава някаква грешка  MBR ERORR 2 Press any key to boot from floppy. Някой да помогне 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не успява да зареди от оптичен носител? Дали коректно е записан диска, на друга машина зарежда ли?

Разглеждал ли си какви са настройките в биос-а?

Последно кой лаптоп взе?

Floppy?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.