Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Въпроса ми е: Достатъчно ли ще ми е едно 120 гигабайтово ssd, за да си кача на него windows 10, photoshop и може би lightroom и fortnite?

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Категорично НЕ! 256 минимум! Ако ми бутнат по-малък - изхвърлям. Пък на теб като ти е удобно бъхти се. Само дамите които сърфират по Фейсбук за селфита и веселие могат да се задоволят, само дето не знаят, че същото ще им даде Линукс - система за сърфиране в интернет и нищо повече! От това са доволни почти всички, така че и въпроса ти идва неуместен!

• Харесва ми 1
  • Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига да не работиш и правиш някакви огромни проекти, ще ти стигне предостатъчно, тези всичките неща я ти заемат 50 GB, я не, като играта е около 20 GB и още около 15 windows, другото са още няколко GB отгоре. Най-много след разни обновявания windows да се увеличи двойно, но ако му почистваш редовно излишните файлове, не правиш много точки за възстановяване и не ползваш голям pagefile, размера му няма да ти направи впечатление. Реално при тези цени можеш спокойно да си позволиш поне 240 GB SSD, освен ако не си много ограничен в бюджета.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD ти е нужно да си инсталираш ОС и програмите с които ще работиш. За другото ти трябва ХАРД ДИСК

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е задължително. Вече SSD дисковете не са като едно време - скъпи и с малък живот. Могат спокойно да се ползват за качване на игри, филми и каквото се сетиш, дори и без да се използва механичен диск в системата. Особено по-големите игри и с повече файлове зареждат много по-бързо и вървят по-гладко, когато се играят от SSD. Да не говорим, че има и програми с голям обем, с които също се работи много по-добре от SSD. Също и виртуални машини и така нататък. Освен това последните месеци цените им са много по-ниски, дори и от миналата година, когато бяха евтини.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е аз съм само с такова и мога да кажа че не пълня повече от 200GB но това се дължи на сериалите и филмите които постоянно свалям.

Предполагам има HDD тоест в неговия случай е много над необходимото. Вече доколко е изгодно да се взима 120ГБ е друга тема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Raze написа:

Не е задължително. Вече SSD дисковете не са като едно време - скъпи и с малък живот. Могат спокойно да се ползват за качване на игри, филми и каквото се сетиш, дори и без да се използва механичен диск в системата. Особено по-големите игри и с повече файлове зареждат много по-бързо и вървят по-гладко, когато се играят от SSD. Да не говорим, че има и програми с голям обем, с които също се работи много по-добре от SSD. Също и виртуални машини и така нататък. Освен това последните месеци цените им са много по-ниски, дори и от миналата година, когато бяха евтини.

Безмислено е да качвам на SSD флими, музика програми и каквото и да било. То е нужно просто да ги зарежда. Хубавия стар хард диск има задачата да ги съхранява. И това е правилния избор в момента, който и каквото да ми говори. На 2 машини лаптоп и десктоп съм с подобна конфигурация и нямам никакви проблеми.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи кой с какъв бюджет разполага и какво ползва, както и дали държи на максимална скорост. Примерно аз както ползвам Android studio, android емулатори и те са с доста голям размер и много файлове с различна големина, както и постоянно си теглят и записват разни неща, без SSD нещата ще стават супер бавно, особено компилацията на по-големи проекти. Като ползвам SSD, всичко става за секунди. Дори и на игрите времето за зареждане се намалява наполовина, понякога и повече, според играта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, hspro написа:

Достатъчно ли ще ми е едно 120 гигабайтово ssd

Моят системен дял е 131 GB. И сега внимание! Дузина пъти съм го препълвал и дузина пъти почиствал докъм 10 GB свободно. Епа не става. Пак се е напълнил и не мога да го освободя! Трябва ми да му върна една виртуалка, пък тя си иска 12 GB. И пак съм затлачен. Питам аз - какво е това 120 GB. Един торент ли не мога да задържа в системния дял? Икономията е майка на мизерията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Икономията е майка на мизерията!

Така е, но …ина и друга приказка - „Кучето скача според тоягара!”
Човека попита ;Стигат ли”. Отговорът е „Да”. Другото са надхващания.
И моят SSD е 256 GB, но го взех защото беше с 10% по-скъп от 128 GB .
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истината е , че за един стига, за друг -не. Така че и едните и другите са прави. Приказката за кучето и тоягата е напълно в сила.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Емил Костов написа:

Хубавия стар хард диск има задачата да ги съхранява.

Това е ключовата дума - стар. Хард дисковете от 3-4 години насам са пълни боклуци и в пъти по-малко надеждни от съвременни ССД. Аз лично вече се въздържам  да държа най-важната си информация по хард дискове от последното поколение.

По темата - 120 ГБ е недостатъчно. Производителите на SSD–та вече изхвърлят този капацитет от производството си като нерентабилно скъп, и минимумът за производство е 240-256 ГБ за TLC, a за QLC  навярно ще да е от 500 ГБ нагоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече има почти половин терабайт за 135лв. Не виждам смисъл да се говори за 120ГБ, освен по принцип.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и 480GB с 36 месеца гаранция за 140

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

120 GB биха ти стигнали обаче, зависи от много неща. 

Windows 8.1s.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Mlechko написа:

Моят системен дял е 131 GB. И сега внимание! Дузина пъти съм го препълвал

Въпрос на организация на дисковото пространствоо и култура на ползване на машината.

преди 10 часа, Mlechko написа:

Един торент ли не мога да задържа в системния дял?

И каква е разликата във функционалността на торента в системния дял и в дял за данни? Никаква!
Пак ще повторя :

Цитат

Въпрос на организация на дисковото пространствоо и култура на ползване на машината.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, DarkEdge написа:

Има две възможности - или си мноо си културен тогава, или си ползваш компютъра само да пишеш у тоя форум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:
Не знам на какво се дължи стремежът ти да се заяждаш...

преди 43 минути, whitepixel написа:

или си мноо си културен тогава, или си ползваш компютъра само да пишеш у тоя форум.

Ти прецени дали се използва САМО като пишмашина за публикуване на постове:

Snap10.pngSnap11.pngSnap12.png
Snap13.pngSnap14.pngSnap15.png
Snap16.png

Това е готов за ползване във всеки един момент софт/инструменти и системният ми дял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, whitepixel написа:

Това е ключовата дума - стар. Хард дисковете от 3-4 години насам са пълни боклуци и в пъти по-малко надеждни от съвременни ССД. Аз лично вече се въздържам  да държа най-важната си информация по хард дискове от последното поколение.

По темата - 120 ГБ е недостатъчно. Производителите на SSD–та вече изхвърлят този капацитет от производството си като нерентабилно скъп, и минимумът за производство е 240-256 ГБ за TLC, a за QLC  навярно ще да е от 500 ГБ нагоре.

Не исках да кажа стар диск, а "стар диск". Тоест на SSD се използва за ОС и инсталационната част на програмите, а на HDD се съхранява информацията. Нямам никакви проблеми. На SSD информация никога не съхранявам особено ако е TLC. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То реално HDD или SSD всичко е до късмет, ми се струва колко ще издържи зависят доста фактори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, hspro написа:

Въпроса ми е: Достатъчно ли ще ми е едно 120 гигабайтово ssd, за да си кача на него windows 10, photoshop и може би lightroom и fortnite?

За тези неща да. Работният ми лаптоп е със 120ГБ ссд, на което търкалям и 35ГБ виртуалка. Е да, обикновено има около 5-10ГБ свободно място, но реално ми е напълно достатъчно. За работа. Ся, ако тръгна да катеря игри/филми/музика, няма да стане. Но както вече са писали, 120ГБ има смисъл да се ползва само ако вече го имаш. Ако тепърва мислиш да купуваш, задължително 250 или направо 500.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Mlechko написа:

Категорично НЕ! 256 минимум!

Не е важно количеството информация, а нейната стойност. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, DarkEdge написа:

И каква е разликата във функционалността на торента в системния дял и в дял за данни? Никаква!
Пак ще повторя :

Ползването на торент силно фрагментира диска! По-добре е първо да си свалиш торента някъде и после да го прекопираш в хранилището! SSD и без това не подлежи на дефрагментация. То е за работна среда. Хранилището ми остава непокътнато по цели декади. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не отговаря на въпроса за необходимостта торентът да се намира на системния дял.
Дефрагментатор нямаш ли?
И к'во значи декади? Десетдневки? Имам торенти от 12-13 години не са мръднал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.