Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

търся съвет за геймърски монитор 24-25 " до 600лв

видеото е RX 580 8GB  а  уина е 7 улт  64 бит

до тук изборът ми е до два

https://plesio.bg/monitori-c-69978102/hp-monitor-25-omen-z7y57aa-p-327367.html?orderSource=1

https://plasico.bg/aoc-g2460pf-27042.html

като за Аока четох че имал лоши драйвъри и почти невъзможноста да се включи фреесинга  и да е на 144хц

приятел има такъв - и работи на 60хц а фреесинга не се подържа -макар че видеото позволява R9 380 2GB

така му изписва в самият драйвър - най новият

ако е има някой с подобен проблем с Аока нека сподели решението му да му помогнем !

ако някой има Ейч пито омен да сподели как е !

отворен съм и за други предложения !

благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази сума може да се избяга от TN панелите, стига човек да не се захапе много за времето за реакция. Разгледай извитите VA, които не страдат от сиянието на IPS матриците, освен това са компромис между добра картина / ъгли на видимост и реакция - AOC C24G1, VA, 144Hz, FreeSync, регулируема стойка - ето и ревю. Има го и в 27 инча малко над 500лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

май ще бягам далеч от АОС - като чувам приятелят ми кво се ядосва с дравърът им

цитирам

хубав монитор - но никаква подръжка на драйвъри  !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че това е проблем на монитора, още по-малко на марката, а по скоро на задклавиатурното устройство - без да звучи грубо - и на софтуерната поддръжка от страна на AMD. При правилно свързване със съответния кабел и правилна настройка на монитора, не би трябвало да има проблеми нито със 144Hz, нито с Freesync. Ако искаш дай повече инфо за сетъпа на приятеля. По мое мнение поне 27цата C27G1 е един оптимален избор, иначе оставаш на TN с ужасните им ъгли на видимост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с AOC ( q2781pq) и нямам никакви проблеми.Явно причината или кофти бройка или задклавиатурното устройство.

Aко търсиш с TN матрица виж този https://www.pazaruvaj.com/monitori-c3126/dell/alienware-aw2518hf-p383090373/#opisanie

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, PANOV написа:

Не мисля, че това е проблем на монитора, още по-малко на марката, а по скоро на задклавиатурното устройство - без да звучи грубо - и на софтуерната поддръжка от страна на AMD. При правилно свързване със съответния кабел и правилна настройка на монитора, не би трябвало да има проблеми нито със 144Hz, нито с Freesync. Ако искаш дай повече инфо за сетъпа на приятеля. По мое мнение поне 27цата C27G1 е един оптимален избор, иначе оставаш на TN с ужасните им ъгли на видимост.

да аз също не вярвам да е от монитора а от самите драйвър

свързването е през хдми кабел

амд драйвъра най новият  и като отвориш самият драйвър си пище че не подържа фреесинг ???

инсталиран драйвър на аос - искам да задам от 60 на 144хц - просто го няма като опция ???

бил съм в тях и аз също се мъчих да му помогна - но  греда

някъде бъркаме и двамата но къде ?

а и самият монитор https://plasico.bg/aoc-g2460pf-27042.html  е купуван нов ???

дайте идеи ?

иначе по моя въпрос - 27 ми е голям затова търся 24-25  не  е въпроса до пари а до място !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свържете монитора с DisplayPort. HDMI във версия от 1.4 нагоре в частност поддържа до 120Hz с някои уговорки, но за 144Hz задължително вържете на DP. Ще се улеснят нещата и за Freesync, там също има особености и HDMI поддръжката се добави впоследствие. Това е упътването на монитора.  Вътре пише: 1. FreeSync function is working with DisplayPort. А ето какво пише на уеб страницата: In order to get the best FreeSync experience you need a compatible AMD Radeon graphics card and the latest AMD Crimson Edition drivers for it, along with the AOC monitor driver you can download below. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това със дп кабела да го свържем ще го пробваме утре

незнам дали в тубата  има някой клип с свързването и инстала на драйвера

понеже сме зле с англ и двамата - друго е да го видим !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Tубата има видео, но е старо и за някаква бета - ако ще е от помощ, вижте го, но си трябват актуални линкове и версии на драйвъра. Пише, че в архивираните файлове има инструкции, които все и с google преводача ще ги разберете, ако не се оправяте с английския.

Има и един SVA модел на самсунг - C24FG73 - не е перфектен за работа с текст и при някои режими може да страда от леки лилави отенъци в черното, но се настройва и за игри е чудесен монитор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

интересно се получава

свързахме с дп кабела -има картина но няма никакви икони

остават някак скрити в ляво

лентата със задачите я има - но каквото и да отворя остава скрито в ляво и не мога да работя с него

с мишката с дес бутон отварям амд опциите фрее синг  работи !

но не мога да инстална драйвъра на аока - всичко е скрито в ляво и не виждам какво правя ???

не мога да си го обясня тва ??? някакъв ресет ли да се направи нз ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно защо ми звучи сякаш картата погрешно разпознава 2 монитора - нали е само на един кабел и то дп? Изглежда има софтуерно омазване, изтрий драйвърите с DDU, може да зачистиш и тези на монитора, след това инсталирай последните Adrenalin от сайта на AMD и тези на AOC. Мониторът да си остане само на дп кабел. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

точно това беше - омазани драйвъри

подкарахме го всичко е ок

благодарим за помоща !!!

https://plasico.bg/aoc-g2460pf-27042.html

закупен чисто нов !

големи благодарности на PANOV - твоята помощ ме убеди !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.