Премини към съдържанието
Soviet Soldier

Съвет относно приложения блокиращи реклами в Андроид

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам да попитам, кои са най-ефективните приложения блокиращи реклами при телефоните със съвременен Андроид 8,1 и 9. Също така, товарят ли излишно хардуера? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AdAway, MinMinGuard. И двете изискват root, разбира се; второто работи през Xposed Framework.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, killchain написа:

AdAway, MinMinGuard. И двете изискват root, разбира се; второто работи през Xposed Framework.

Има ли такива, които не изискват допълнителни интервенции?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Jorge написа:

Има ли такива, които не изискват допълнителни интервенции?

Има вариант да се закачиш към VPN, който филтрира рекламите - това става от всеки телефон. Има безплатни, има и платени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, killchain написа:

Има вариант да се закачиш към VPN, който филтрира рекламите - това става от всеки телефон. Има безплатни, има и платени.

Аха, благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, killchain написа:

А как стоят нещата при AdGuard? Изисква ли root и ефективна ли е, както в браузерите, така и в самите приложения? Ползвал съм PC версията на тази програма и съм с добри впечатление от нея. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен всичко изброено по-горе се сещам и за още два начина, решение БЕЗ root достъл с LuckyPatcher, приложението автоматично премахва линковете към реклами в апликацията и след това може да се инсталира отново. Но естествено, най-лесно е ако телефона е руутнат. Сещам се и за още един вариант за потребителските приложения също без root достъп, ако приложението може да работи офлан може да му блокираш достъпа до интернет и така няма да се зареждат рекламите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз след като си поиграх малко с "Blokada" , с "помощта" на която освен че НЕ успях да блокирам реклами, даже ми блокира и нормален трафик, поне в "Help" менюто й открих информация за наличието на следните 2 приложения, алтернативни YouTube клиенти, с които нямаш реклами и също така можеш да възпроизвеждаш видеа и на заден план и с изключен / заключен екран на устройството - било то таблет или телефон:

NewPipe

YouTube Vanced

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Root и модифициране на един телефон премахват гаранцията от производителя. Има опасност за софтуерна повреда на телефона или иначе казано „brick”. Какво е това? Каквото си мислите. Софтуера на телефона се скапва до такава степен, че телефона става неизползваем.

Не желая на нов телефон да прецаквам гаранцията, пък и не съм много вещ на тема Андроид. Търся просто приложение, което да инсталирам и да премахне рекламите в редица приложения. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всякакъв вид брикване може да се оправи, гаранцията се възобновява много лесно, като преди руутване ключовете се бекъпват, а в краен случай флаш на сток фърмуер.

Но ако не си сигурен във възможностите си, по-добре недей.

Понеже нямаш руут няма как приложение да влияе така глобално както с руут можеш да редактираш хост файла и да премахнеш адресите на рекламни доставчици.

Твоето решение без руут както вече споменаха по-горе е да сложиш някакъв филтър на входящият трафик или firewall приложение което да блокира тези рекламни адреси. Или да използваш модифицирани версии на приложенията без реклами.

Може да пробваш това:DNS66

Пише, че филтрира трафика през впн достъп, така, че твоят трафик минава през техния сървър. Та би трябвало да е глобално решение, защото трафика на всички приложения (системни и потребителски) ще минава от там.

(лично аз не съм го ползвал)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото разбирам, за да инсталирам софтуер, който да открива и премахва рекламите във всяко едно приложение на телефона, то той обезателно трябва да е root-нат, а единствения начин да блокирам реклами без root , е чрез VPN, който филтрира рекламите. Какви са недостатъците при втория начин? 

преди 25 минути, adersa написа:

Мерси, но това до колкото разбирам е само браузър филтриращ рекламите докато се сърфира из нета чрез него. Той няма да премахне рекламите от другите приложения на телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мене няма начин да се премахнат приложенията от рекламите и мене ме дразнят но кво да се прави политика ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Според мене няма начин да се премахнат приложенията от рекламите и мене ме дразнят но кво да се прави политика ...
Adguard премахва рекламите от браузъра и от приложенията. Безплатно е и не изисква руут.

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.