Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, замислил съм си една системка, която ще бъде PoE (захранване по лан) с 1 камера, 1 PoE Switch и от него в рутера (Tp link c5).

Това е суича, но не мога да избера камера, защото не съм много на вътре в нещата. Иначе се спрях на тази.

Бюджета за камерата ми е около 150-170лв. 

Иначе мястото на което ще я монтирам е на село на къщата отпред (ще гледа към улицата). 

Ако съм пропуснал нещо да кажа, питайте :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилният вариант е 4 канален DVR с аналогови HD-TVI камери и 2MP аналогови HD-TVI камери.
Алтернативно NVR с IP камера и пускаш 12V по 2 чифта на кабела.
PoE суичът ти е прекалено скъпа екстра за една камера. За тия пари ще вземеш записващо устройство втора ръка.
Ще можеш да използваш cloud и хем лесно ще я гледаш, хем ще си записва локално и ще имаш записи.
Приготви бюджет около 500лв за оборудване и недей се занимава с миши работи.
Обяснявам - 500лв за всичко ново. Продават се и втора ръка DVR/NVR и дори камери.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, simtech написа:

Правилният вариант е 4 канален DVR с аналогови HD-TVI камери и 2MP аналогови HD-TVI камери.
Алтернативно NVR с IP камера и пускаш 12V по 2 чифта на кабела.
PoE суичът ти е прекалено скъпа екстра за една камера. За тия пари ще вземеш записващо устройство втора ръка.
Ще можеш да използваш cloud и хем лесно ще я гледаш, хем ще си записва локално и ще имаш записи.
Приготви бюджет около 500лв за оборудване и недей се занимава с миши работи.
Обяснявам - 500лв за всичко ново. Продават се и втора ръка DVR/NVR и дори камери.

Абсолютно си прав за този вид камери, но главната причина за избора ми е, че няма от къде да взема захранване на тавана. Дори на скоро научих за този начин Power over Ethernet. Може би това трябаше да го отбележа в темата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Burgiqta написа:

Абсолютно си прав за този вид камери, но главната причина за избора ми е, че няма от къде да взема захранване на тавана. Дори на скоро научих за този начин Power over Ethernet. Може би това трябаше да го отбележа в темата

По FTP-то можеш да пуснеш по син и кафяв чифт 12V. Ще си го спуснеш до където имаш ток. Ще правиш нещо за парлама или да работи? Професионално се занимавам с това и мисля, че малко ги разбирам работите. Ако пък решиш да уточниш каква схема я мислиш...и да направиш някоя картинка, много хубаво ще бъде. Иначе какви съвети да давам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, simtech написа:

По FTP-то можеш да пуснеш по син и кафяв чифт 12V. Ще си го спуснеш до където имаш ток. Ще правиш нещо за парлама или да работи? Професионално се занимавам с това и мисля, че малко ги разбирам работите. Ако пък решиш да уточниш каква схема я мислиш...и да направиш някоя картинка, много хубаво ще бъде. Иначе какви съвети да давам?

Долу горе това 

Untitled-1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Burgiqta написа:

...

И кво ти пречи да пуснеш 12V по FTP кабела до камерата и там да сложиш една букса 5.5мм и да я включиш в женския 5.5мм жак на камерата?А с 50-те спестени лева и да добавиш още малко и да си купиш записващо устройство? Също така, IP камерите са близо с 40% по-скъпи от аналогови HD-TVI със същото качество. Можеш да вземеш DVR и камера аналогова за тия пари. Слагаш RG59+2x0.75 и я захранваш

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, simtech написа:

И кво ти пречи да пуснеш 12V по FTP кабела до камерата и там да сложиш една букса 5.5мм и да я включиш в женския 5.5мм жак на камерата?А с 50-те спестени лева и да добавиш още малко и да си купиш записващо устройство? Също така, IP камерите са близо с 40% по-скъпи от аналогови HD-TVI със същото качество. Можеш да вземеш DVR и камера аналогова за тия пари. Слагаш RG59+2x0.75 и я захранваш

Според мен може да се вземе комплект камери(2 бр.) + DVR(4 канален) + HDD за около 400 лева и някой лев за UTP кабел, букси и PVC кутия за външен монтаж. Нови, както ти написа в горен пост. Е, от Китай ще излезе 1/3 от цената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Jorge написа:

Според мен може да се вземе комплект камери(2 бр.) + DVR(4 канален) + HDD за около 400 лева и някой лев за UTP кабел, букси и PVC кутия за външен монтаж. Нови, както ти написа в горен пост. Е, от Китай ще излезе 1/3 от цената.

Аз познавам един вид камери - Hikvision. Другите може да бъдат забравени. Лъжат в характеристиките китайците и много жестоко при това!
Аналогови HD камери с DVR и коаксиалка е най-бюджетен вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, simtech написа:

Аз познавам един вид камери - Hikvision. Другите може да бъдат забравени. Лъжат в характеристиките китайците и много жестоко при това!
Аналогови HD камери с DVR и коаксиалка е най-бюджетен вариант.

Точно тях визирах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.