Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги!!!

Проблема на лапа се състои в това,че не иска да се включва или по точно тръгва за 2-3 сек и спира.Смених батерията на биоса,вадих рам,пробвах с други памети и пак същото.Някакви идеи от какно може да е?Прилагам и линк към клип:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се получи това? Кога за последно е правена профилактика на лаптопа? И аз имам подобен - от подписа ми и вече май станаха 4+ години, правя си редовно профилактика, след като ми изтече гаранцията, сложил съм хубава термопаста MX-4, гледам да не го прегрявам, почти не играя на него, въпреки че е нонстоп включен, извадил съм батерията и го ползвам само на зарядно. За момента си работи супер. Пробвал ли си да извадиш батерията и така да го включиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е взет от чужбина 2 ръка и нямам наблюдения върху него колега.Нямаше хард диск и рам когато го взимах и знаех,че ще  му има нещо но беше без пари и го взех.Та това е проблема.Без батерията неще да тръгва изобщо,все едно няма включено захранване.Много странен проблем,може нещо по дъното да е заминало....Нямам представа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може захранването да е прецакано, щом не тръгва с него само, а може и проблеми да има по платката. Пробвай да заредиш батерията при изключен лаптоп и виж дали ще тръгне, ако държи ток. Ако не става - сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега забелязвам,че зарядното с което взех лаптопа не е оригиналното.На него пише 19V 90W 4.75A а в описанието на лаптопа видях,че трябва да е 19V 120W 6.35A.Дали това зарядно не може да го захрани достатъчно и за това да не тръгва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е вероятно. 6.32А, 19 волта, което е 120 вата - така пише на моя адаптер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От днес и аз започнах да се боря с аналогичен проблем. Лаптопът е модел ASUS G551J. До сега е работил само с външно зарядно, а батерията е била извадена. Днес отказа да работи. Поставих му батерията и тръгна, но не ще да зарежда. Измерих изходящото напрежение на зарядното и то е ~19V. Огледах куплунга на захранването, външно изглежда здрав. Извадих батерията и като натиснах бутона за включване, индикаторните светодиоди премигнаха и до там - машинката не тръгна. Понеже лаптопа е на моя внук, нямам идея дали е почистван и дали му е сменяна пастата, но 99% съм сигурен, че не е.
Попрочетох малко във форума на ASUS и там идеите са от "смени дъно защото захранващия модул имал определен ресурс на живот", до много странния за мен съвет "Извади батерията и захранващия кабел, натисни захранващия бутон за 60 секунди и след това чакай поне 3 часа. След три часа лаптопът щял да тръгне..." :shock11:

Ще бъда благодарен на знаещите и можещите за всеки съвет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей колега!Това което трябва да направиш е да извадиш батерията и зарядното след,което почваш да помпиш копчето за включване поне 30 сек,слагаш батерията обратно и включваш.Трябва да тръгне ако не е хардуерен проблема.Това упражнение се прави,за да може да се изкара статичното електричество от кондензаторите.Успех колега!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да споделя как се развиха нещата. Намерих от приятели друго зарядно. Включих го и компютърът тръгна. Моето зарядно се оказа дефектно, въпреки че в ненатоварен режим подава 19V. Като се натовари, кляка и умира.
Купих ново и проблемът отпадна. Старото ще го отворя и ще се опитам да локализирам и отстраня повредата.
Благодаря на колегата над мен за съвета.

Изпратено от моят HUAWEI SCL-L01 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдаа, производителят се е погрижил сериозно да елиминира всякакъв опит от ентусиасти за ремонт. Важните и потенциално дефектиращи елементи са заляти със смола.f923d2b46b6d27ee7725be6bdcc64f82.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквo е новото зарядно колега?Щото и при мен проблема явно е от там.До колкото знам трябва да 120W 19V 6.32A.

Да добавя,че в момента това което имам е 90W 19V 4.37A и не се включва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старото беше 19V, 6,32A модел PA-1121-28. Купих същия модел и всичко е нормално, няма проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Lubomir Velikov написа:

Старото беше 19V, 6,32A модел PA-1121-28. Купих същия модел и всичко е нормално, няма проблеми.

А от къде го купи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.