Премини към съдържанието
sleepwalker87

Избор на заведение за (първа) среща в София

Препоръчан отговор

Здравейте, съфорумци!

От скоро живея в София и не познавам града  твърде добре, заради което ми трябва малко помощ от вас! :) Имам нужда да избера заведение за двама (първа среща с дама), което да е подходящо за разговор (тиха музика, никаква чалга) и представително. На този етап цената не ме вълнува чак толкова, стига да не платя над 200лв за двама човека. :) Имам задължително изискване менютата да са достъпни и на английски, защото жената с мен не говори български, а аз половината продукти дори на български няма да знам какво представляват, камо ли да ѝ ги преведа адекватно. Би било хубаво заведението да не е само "бар", а да може да се поръча и нещо за хапване или поне някакви десерти накрая. Смятам да я заведа около 21:00 вечерта вторник или сряда (тоест през седмицата), а тя работи до късно и вероятно ще е гладна. По принцип ще е хубаво, ако мястото е някъде в центъра на София, но не е съвсем задължително, вариант за 10-15 мин с кола не е толкова лош. О, и да не е нещо със строг дрес код, няма да сме официално облечени, по-скоро casual smart както сме били и на работа. Ще е хубаво и да има лесно излизане с цел пушене (за нея) и да не е някакъв типичен ресторант със свещи по средата на масата, бели покривки и т.н. Атмосферата си я представям нещо като азиатския SASA на Цар Освободител, обаче аз не си падам много по азиатско и макар да съм убеден, че има и други неща за хапване там, бих предпочел да е нещо по-неутрално като кухня.

До момента чух от приятели за "The View Restaurant Sofia" и Rooftop bar-a на хотел Sense. Първото изглежда много яко на пръв поглед (не съм бил там), но се опасявам, че може би тя е била. За Rooftop bar-a пък ме притеснява дали има храна или си е изцяло за коктейли и питиета. В краен случай сигурно се приемат и оферти за по-стойностни пицарии, но като цяло не ми се ще да е пицария. Стана доста дългичко и може би с доста претенции, но казват, че нямаш право на втори опит да оставиш първо впечатление, та бих искал всичко да е максимално перфектно, дори да е по-скъпичко ако трябва. :) Също, ако някой може да каже кои таксита се ползват в София, защото на връщане едва ли ще е подходящо да карам, ако съм пил. В смисъл знам, че има разни копърки, дето жилят като за последно, а досега не ми се е налагало да ползвам такси в София. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това,че е чужденецията, не си мисли, че там имат кой знае какви баровски заведения, и на товй терен трябва да вдигнеш мноого летвата.Поне с тези в София, доста ги превъзхождаме.Явно ти е завъртяла главата, ама не и дигай толко критериите., че като е научиш само на баровски заведения, и после ще трябва да я разходаждаш само по такива.Според мен е важно, не само самото заведение, а и качеството на храната,лично за мен също толкова важно е и нивото на облсужване.Предпочитам да не е от диви селяндури от Димитроффград, които са се заселили  от два дена в Овча Гибел.Иначе в София тука последно водих една другарка https://sofia.zavedenia.com/2975/photos/0/Glavna.galeriya/, няма чалга, тиха музика,менюто по спомени имаше и на английски,но не мога да ти кажа с точност,че беше преди време.Кухнята им е много богата и разнообразна.Аз лично гледах само българската,че много ми се беше дояло мусака.Имат и доста разнообразие от пици,че другарката си поръча пица,такава голяма пица и бяха донесли,че не можа да я изяде, трябваше да помагам и пак не можахме да я изядем.За таксита не мога да ти кажа,че принципно съм се с кола, в случея бяхме с нейната и на връщане я накарах да кара,че батко беше вече обърнал няколко стари джака без лед.Кухнята им е до 01:00ч., ние седяхме до 3 сутринта иначе там.Това също е на много добро ниво https://www.happy.bg/bg/our_restaurants.html?restaurant=victoria, мисля, че имат и азиятска кухня.Имат и голям басейн към него, и лятото като отворят големите прозорцеи на релси,които са и стени в случея, и в лятните жеги, ладовината от басейна е супер приятна.Там също е тихо и спокойно,няма чалга и може човек да си чуе приказката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.