Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Нещо по-добро на пазара от това на тази цена ? Държа на low latency тайминги в порядъка на 14-14-14-34 и естествено B-Die Samsung memory. Цена в диапазона на около 320-370лв.
https://www.newegg.com/global/bg-en/Product/Product.aspx?Item=N82E16820232217

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причини,  поради които търсите такава памет, има ли? Сглобявате нова машина, ъпгрейдвате? Какви са останалите компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причината е release на Battlefield V след 12дни. По принцип щях да чакам zen2, но 4770k-та ми 4.6@ е на 100% load постоянно, дори в bf1. Като се има предвид, че bfv ще се възползва и от по-висок core count.

Та сглобявам ryzen 5 2600 + b450 (временно до zen2 (3700х)) и имам 1080ti, където пък процесора ми се явява bottleneck (1080p играя с висок frame rate). Точно изцяло на всички battlefield тестове рамта е от изключително значение. Искам да вдигна 0.1% ; 1% lows и средните, а с конкретния ми сетъп не се получават нещата. Знам, че в някой игри не е такава разликата, но точно в battlefield е. А забравих да спомена, че играя на med/low за по-добра видимост и повече фреймове, един вид по-професионално, което също оказва влияние на CPU.

Интел не е вариант ... след ядовете, които брах с делида преди няколко години.

Screenshot_155.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изборът изглежда добър, предвид, че се очаква нативната поддръжка(в не ОС режим) на паметта, при Райзен 3000 серията, да достигне до 3200MT/s, ако не лъжат слуховете. Но дали и какво значение ще имат латенциите там...Може да зависи дали избраният следващ процесор е с 1 или с 2 CCX, т.е. дали ще има действаща Infinity Fabric шина.  Още не е  напълно ясно дали ще има модели с по 2 CCX, особено ако Райзен 3000 наистина използуват 8 ядреният вариант на CCX. Но изборът на памет е добър по принцип, пък и винаги може да се клокне още нагоре.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло малко излишно упражнение си правиш, пък и скъпо. Причината за високото натоварване на процесора не е, че той се явява bottleneck на картата, а че ти я разтоварваш до голяма степен с ниската резолюция и ниските настройки и опираш в бариерата от кадри, които CPUто може да осигури. Би ли казал до колко кадъра те ограничава горе-долу?

Съответно ако вдигнеш настройки / резолюция, ще видиш как натоварването на процесора ще спадне за сметка на видеокартата. Бариерата, която достигаш с 4790K, няма да е много по-различна с Ryzen 2600, защото двата процесора за игри са малко или много равностойни с предимства и за единия, и за другия, нищо че 2600 е с 2 ядра и 2 треда повече и доста по-нов.

Подобрението в кадрите, което виждаш, е заради силната зависимост на Pinnacle Ridge процесорите от бърза памет с ниска латентност, отгоре на което са капризни към чипове. Евентуално със сериозен клок на 2600 и един такъв b-die комплект може да направиш някаква разлика на 4790К, но истинските предимства ще дойдат със следващото поколение. Засега плащаш за нещо, което може да постигнеш доста по-добре с 8600K, без големи разминавания в цената, понеже няма да ти трябва скъпа памет. Не казвам, че в момента 8600К е добра покупка, но ако те интересуват игри и минимални кадри, нямаш аналог на AMD.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 4770к, а не с 4790к, то при моя клок няма голяма разлика, но все пак (gamers nexus review) ... 8600k ще иска delid, а не мисля да си купувам на derbauer комплект за около 100$ с доставка + вече стара платформа, а зен2 е г/д q1. 9th gen без hyperthreading и fail soldering-а не коментирам също. Отделно manual делид с бръснарски ножчета или макетни не правя 2ри път.

Интересното е, че bfv бетата не беше оптимизирана и не мога да си правя генерални заключения както при bf1. Отделно съпорт, драйвери и т.н. Аз сега съм с ddr3 1866 съответно клокната на 2400, но кел файда ... има някакъв плюс, но интел.

Screenshot_157.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя грешка, друго прочетох - 4770К, но пак с клок. А дали ще се оправдае инвестицията в Ryzen 2600 - по-скоро не, докато не дойде време за следващото поколение. Специално за 8600К с подходящо Z390 дъно и висок клас охладител не е задължителен делид, ако няма да ходиш над 4.8-4.9 и да въртиш прайм с часове. Вярно  600лв. са му много, ама и 400-450лв за b-die комплект са много. Ако ще е AMD, може и да почакаш, вместо да купуваш 2 пъти процесор, единият от които минимален ъпгрейд. Актуалното решение го знаеш и сам - MSI B450 Tomahawk, Ryzen 5 2600 с подходящ охладител за клок и F4-3200C14D-16GVK, което си е хилядарка без охладителя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охладител имам (nh d15), проблема ми е 100% load-a. Рамта е future proof, поне до ddr5 според мен и не би трябвало да е лоша инвестиция. Вярно цените би трябвало да паднат още и да изчакам поне до "черния петък". На фона на 5 2600 + мси 450-то изглежда малко overkill, но при зен2 ще даде отражение, ако не са си сменили концепцията с таймингите при новото 7nm поколение.

П.С : Не пазарувам от България от много години (2013). По принциш и реално ще има някакъв black friday при някои компоненти в amazon/newegg, но просто времето на release на bfv ме притиска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, nepgax4o написа:

Охладител имам (nh d15), проблема ми е 100% load-a. Рамта е future proof, поне до ddr5 според мен и не би трябвало да е лоша инвестиция. Вярно цените би трябвало да паднат още и да изчакам поне до "черния петък". На фона на 5 2600 + мси 450-то изглежда малко overkill, но при зен2 ще даде отражение, ако не са си сменили концепцията с таймингите при новото 7nm поколение.

П.С : Не пазарувам от България от много години (2013). По принциш и реално ще има някакъв black friday при някои компоненти в amazon/newegg, но просто времето на release на bfv ме притиска.

Този Ripjaws кит е ненужно скъп. Поради някаква причина е дори по-скъп от Trident Z Black/White и Silver/White. Имат намален Silver/Black кит - $195. Аз бих взел него или TeamGroup модел на също доста по-ниска цена от Ripjaws-а. Ако искаш евтин B-die ето TeamGroup Xtreme TXD416G3600HC18ADC01 за $170 (видео за модела). Щом ще се ориентираш към AM4 и R5 2600 това ми се струва оптимално, но разбира се може да дадеш и $25 отгоре за намаления Trident Z. Имай на предвид че OC резултатите във видеото на HW Unboxed са със ръчно оптимизирана кит ( F4-3400C16D-16GSXW), който в момента е $210 във NewEgg и дори е възможно да не е B-die.

Според мен направи всичко възможно да смъкнеш товара от процесора и ако направиш всичко и не постигнеш задоволителни резултати чак тогава се ориентирай към смяна на платформата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно RipJaws-а вече е с изчерпано количество. Не знам защо ти е излязъл по-скъп ? При публикуването на темата беше 367лв VAT-Inclusive Price. TridentZ са 400+.

За смъкването на load-а ми е доста трудно дори и при ултра графики. BFV бетата просто не можах да я тествам обстойно, но както казах и оптимизацията и куцаше. Може би да изчакам release-a, все пак е само след 11 дни, но то тогава и прословутите black N cyber ще дойдат ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, nepgax4o написа:

Странно RipJaws-а вече е с изчерпано количество. Не знам защо ти е излязъл по-скъп ? При публикуването на темата беше 367лв VAT-Inclusive Price. TridentZ са 400+.

За смъкването на load-а ми е доста трудно дори и при ултра графики. BFV бетата просто не можах да я тествам обстойно, но както казах и оптимизацията и куцаше. Може би да изчакам release-a, все пак е само след 11 дни, но то тогава и прословутите black N cyber ще дойдат ....

Със WIN10 ли си и каква ти е картата ? При BF1 имаш ли такива проблеми във тежките режими ? Това че се товари на 100% не значи непременно че ще имаш накъсвания и проблеми. Виж тази тема, макар че е за BF1. Да сменяш цялата платформа за една игра ми се струва нелепо, особено щом имаш изключително добра бройка i7 4770К. За delid не е нужно да купуваш скъп инструмент. Може да се обърнеш към фирма, iskampc например ще ти направят цялата процедура със инструмент за 35 лева. Ако искаш само delid без запечатване и нанасяне на ''течен метал'' най-вероятно ще ти вземат и по-малко.

Навярно е бил намален преди. В момента цената на кита от линка е $240.80. Trident Z 3200 CL14 червено/сиво са доста по-скъпи поради някаква причина а едва ли се различават по нещо освен цвета от Черно/Бяло , Сиво/Бяло и Сиво/Черно 3200MHZ CL14 китовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С win7 old school съм малко. :) |
Картата съм я написал няколко поста нагоре - zotac 1080ti amp. Аз точно за bf1 говоря, че там са ми наблюденията, щото не съм тествал BFV обстойно, а както знаем ще се възползва от по-голям core count etc. Тези неща ги писах няколко поста нагоре. Отделно аз други игри не играя. От 2016 играя само BF1 + fifa от време на време, но съотношението е 20:1. Колкото и странно да звучи наистина друго не играя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, nepgax4o написа:

С win7 old school съм малко. :) |
Картата съм я написал няколко поста нагоре - zotac 1080ti amp. Аз точно за bf1 говоря, че там са ми наблюденията, щото не съм тествал BFV обстойно, а както знаем ще се възползва от по-голям core count etc. Тези неща ги писах няколко поста нагоре. Отделно аз други игри не играя. От 2016 играя само BF1 + fifa от време на време, но съотношението е 20:1. Колкото и странно да звучи наистина друго не играя.

Да, моя грешка. Тя и сега BF1 се възползва ефективно от 6-8 ядрени процесори и BFV няма да се различава. Какво имаш на предвид под голям брой ядра: 12-16 ? Няма да се изненадам ако BF1 натоварва ефективно всички ядра на 1950X/7960X под DX12.

Как са ти кадрите във по-леките режими. От това което знам най-тежките режими са Conquest 64 и Operations. Ако процесора ти се товари постоянно на 100% във по-леките режими със по-малко играчи значи нещо не е наред, особено на mid/low качество. Не знам дали миграцията към Windows 10 ще е решението на проблема, но не е изключено и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та при 32 човека frontlines mode е "добре" положението до колкото може да се каже. Хаоса от при 64, постоянните експлозии и т.н. го няма. За 10тина минути игра бих казал average cpu load между 93-95%, като удряше 100% в някои моменти. Проблемът явно идва при 64 в operations/cq, което и основно играя. Отделно, както аз играя на med/low cpu-to bottleneck-ва още повече gpu-то.
mzfveoR.jpg

Намерих идентичен тест, но предполагам от 2016, където и аз нямах проблеми с играта, но след няколко пача и nerf-a на най-новите nvidia driver-и се омаза положението. Отделно това е single player тест, предполагам с мисията с танка, която не товари особено ...
tHEBjZI.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@nepgax4o За жалост не мога да ти помогна. Използвай драйвери, който работят добре със Win7 и със играта. Може да пробваш Win10 на друг твърд диск/SSD. Според мен ниските настройки би трябвало да свалят товар от процесора, вместо обратното, но зависи от конкретната настройка. Така или иначе те съветвам да не сменяш нищо докато не намериш ''алтернативно'' решение, защото инвестицията във рам/дъно/процесор е сериозна, а жалкото е че във някой игри дори ще имаш по-ниска производителност спрямо сегашната ти машина.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам ще пробвам с fresh 10-ка, чакам в момента adata sx8200.
Като се замисля не е малка инвестицията, но просто поетапно трябва да мина на DDR4 и AM4 със зен2-ката. Друг факт е, че ddr5 ще има масово с зен2+ ъпдейта точно по него време 2020, но това е доста време ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ниските настройки не намалят товара на CPU, даже напротив - всички GPU ускорени ефекти и рендъринг натоварването спадат и се удря тавана на процесора. Това при положение, че картата не е лимит, както в случая. Единственото, което може да разтовари леко процесора, е лимитирането на FPSа до стойност, но-ниска от максималната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.