Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,искам да попитам защо субтитрите на телевизора на български само на български са с някакви странни  ако са на английски са си както трябва но българските субтитри са нещо подобно ?.!@!^&

Марка на телевизора:Toshiba 40L6353D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени encoding-a на UTF-8 или Unicode! Ако пак не стане - вграждаш субтитрите във видеопотока и нямаш ядове

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, street racer написа:

Смени encoding-a на UTF-8 или Unicode!

от настройките на телевизора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, DarkEdge написа:

от настройките на телевизора

Ако изобщо има някаква опция по въпроса в софтуера на това дърво :)

В kempera имам една Toshiba 32 (не помня точния модел, но е от 2017 г) и единственото, което има по въпроса е един бутон на ДУ за on/off на суб, но то се отнася за друг случай. Моя "чете" само *.srt с UTF-8. На баджанака в караваната има един друг Toshiba 32 (от тази година), дето харесва Unicode........ Изобщо шантава работ с тези турски боклуци :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност вариант е отварянето с notepad на srt файла и да му се сменя кодировката при записването му.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, DarkEdge написа:

Всъщност вариант е отварянето с notepad на srt файла и да му се сменя кодировката при записването му.

ДА. Или вмъкване на субовете във видеопотока. Но аз лично, откакто има HDMI не се подлагам на подобни стресови ситуации :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.