Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, хора.

Имам едно запитване. Имам силна машина с дъно Asus Prime H270-Pro, Intel i7 7700K и видео Nvidia 1070. Имам сериозен проблем с видеото и трябва да го подменя най-скоро време (стига да са съгласни от магазина) с 2080, естествено с доплащане на разликата, но не е това конкретния ми въпрос. А би ли било проблем за машината, оставайки си на същия процесор, да сложа новата карта? Дали ще има "спъвания" и т.н. Естествено и мисля освен да мина на 2080, да закупя още 16 гигабайта RAM. Ако имате нужда от още информация, питайте ако съм пропуснал. Само да спомена, че с клокове не се занимавам и нямам намерение да го правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да искаш, то на това дъно по-мощен процесор така или иначе не можеш да сложиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, знам, че дъното не е първа хубост. Но 2080 с въпросния процесор разбират ли се добре?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Dancho^94 написа:

Да, знам, че дъното не е първа хубост. Но 2080 с въпросния процесор разбират ли се добре?

Няма проблеми с "разбирането", а дали процесорът ще е достатъчен да може видеокартата да се натоварва докрай, зависи от няколко неща, едни от които са резолюцията на монитора и конкретната игра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стандартна Full HD резолюция на 60 херца. Игрите коите (ще) се играят предимно са: Battlefield 1, Battlefield V, Quake Champions, World War 3, PUBG, Hunt Showdown, Visage, The Conjuring House, Visage...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам изискванията на Battlefield V, , изключая обема оперативна памет с 7700К и 2080, ще си  над препоръчителните характеристики.  Което значи, че без проблем ще играеш на FHD при 60херца. Изискванията и на останалите изброени игри, не превишават тези на Battlefield V. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи да се заемам утре с гаранцията на повредената ми 1070 :( , но това е друга тема, която няма да задълбавам. Пропуснал съм да кажа, че захранването ми е 750 W... Утре се заемам с гаранционните бюрократщини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпързаляли са те с това дъно, с което не можеш да извлечеш максимума от процесора. Ако кажем, че си държи турбо честотите, няма какво да се притесняваш дали ще спъва видеокартата. Само дето RTX 2080 е абсурден избор за 1080p на 60Hz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам колко е голяма като размер настоящата видеокарта и има ли място в кутията за по-дълга...Та като избираш модел 2080-ка да не забравиш да се съобразиш :)  Няма да е лошо да се подготвиш  психически и да си оставиш известно време за софтуерни занимавки покрай замяната, чистене ако трябва, а може и да потрябва, на остатъци от стари драйвери и каквото друго би могло да е нужно. 

току-що, PANOV написа:

Изпързаляли са те с това дъно, с което не можеш да извлечеш максимума от процесора. Ако кажем, че си държи турбо честотите, няма какво да се притесняваш дали ще спъва видеокартата. Само дето RTX 2080 е абсурден избор за 1080p на 60Hz.

Човека има възможност и е решил да си го позволи. Иначе наистина е така, но кой знае дали не обмисля след време да смени и монитора и да  прави ъпгрейда на парче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че човекът има пари, е много хубаво, жив и здрав да е, повече такива хора, но не оправдава видеокартата за този монитор - факт. Ако има пари, да започне от монитора. Пиша всичко това, защото разликата в цената между двете карти не е никак малка, а трябва да се доплати и е напълно излишно при този сетъп в момента. Напълно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, PANOV написа:

Планирам в неблизко бъдеще да мина на монитор с по-високи честоти. Това първо. Второ - след време, живот и здраве, като сглобявам нова машина не бих мислил на нова карта, тъй като ще разполагам с 2080 и няма да я мисля. Знам ли интересите ми накъде ще ме завлекат... Иначе разбирам и знам, че дъното не е цветущо. Не ми се обяснява просто... И да, в интерес на истината процесора държи всичко. Но явно няма накъде повече с това дъно. :)

Edit: Мога да мина към новата карта на над двойно по-ниска цена, защо да не се възползвам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Над двойно по-ниска цена пак означава, че ще налееш едни 600-700лв във видеокарта. Или повече? Неблизко бъдеще звучи доста неуместно в случая - нито може да разчиташ на това, че 2080 ще е вечно актуална, нито ще получиш някаква възвръщаемост на парите си за целия период до закупуването на монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, намери ти чисто нова 2080 за 700 лв... Знам и че картата няма да е вечно актуална. Всичко ще е постепенно и "на парче" както се изрази колегата по-горе. На косъм сме да превърнем въпроса ми в селяндурска свада кой е крив и кой е прав. Нека не стигаме до там. :) Много съм благодорен за отзоваването и мненията Ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Dancho^94 написа:

Добре, намери ти чисто нова 2080 за 700 лв... Знам и че картата няма да е вечно актуална. Всичко ще е постепенно и "на парче" както се изрази колегата по-горе. На косъм сме да превърнем въпроса ми в селяндурска свада кой е крив и кой е прав. Нека не стигаме до там. :) Много съм благодорен за отзоваването и мненията Ви!

2080 за 700 лева не изглежда зле. Каква точно е картата ?  Какво й стана на старата ти карта ?

Може да продадеш настоящето си дъно за да кажем около 100лв и да купиш M9A със което ще може да подкараш i7 8700K/8086K и евентуално 9-та серия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако конфигурацията се ползва само за игри, без streaming или някакви други приложения, които да заемат много памет, 16 GB RAM е предостатъчна за системата и да се сложи повече, няма да се ползва изобщо. Все още няма игри, които да заемат повече от 10-12 GB оперативна памет (пробвал съм много и всякакви, но такива още не съм срещал. Относно спъването, с този процесор за момента няма да имаш проблеми, въпреки че си зависи и от играта и от разделителната способност - възможно е да има игри, при които да не може да се поддържа натоварването на видеокартата на 100% постоянно. Няма да е лошо да пробваш да клокнеш процесора поне на 4.5-4.7 GHz - едва ли ще е трудно. Какво ти е охлаждането и захранването, освен че е 750 вата - марки/модели?

Сега видях, че и дъното не позволява клок, може да се ориентираш към такова, което позволява, за да можеш да си използваш пълноценно възможностите на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Dancho^94 написа:

А не отчиташ ли това, че си дал още 900-1000 преди това? Все едно да си купя C class, да се счупи и като ида да я оправят да ми предложат нова E class за 50 хиляди, пък аз да се радвам, че не са 120. Ако питаш какво друго може да се направи - продаваш дъното, взимаш Z270 втора ръка, клок на процесора и вместо 700лв за 2080 доплащаш 100-150 за 1080 , а с останалите пари се обзавеждаш с монитор. Това са моите съображения, успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох, много ум потече. Човека попита и му беше отговорено. Стига му се карайте.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека обобщим и да приключим темата:

1. Няма да има проблеми при използването на Intel® Core™ i7-7700K + RTX 2080.

2. При наличие на 16GB RAM закупуването на още 16GB е нецелесъобразно.

3. Закупуването на монитор с по-висока резолюция е препоръчително с цел оползотворяване на ресурсите.

Край!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.