Премини към съдържанието
rado7318@abv.bg

Windows или Линукс - много е лесно да разберем коя е по-добра!

Препоръчан отговор

на 29.10.2018 г. в 12:42, rado7318@abv.bg написа:

Има много лесен начин да разберем Windows или Линукс е по добър!

1. Ако се продават лаптопи, на които може да работи само Windows ще се купуват ли?   ДА!

2. Ако на лаптопите може да работи само Линукс?

Е , ще кажете то си има такива- Chromebook със Google Chrome OS.

Следователно проблема на останалите Линукс дистрибуции е, че просто не са достатъчно разработени и на този етап са по скоро платформа за мазохисти. Не може безброй малки фирмички с по 5-6 програмисти да направят завършен качествен продукт, който да се равнява на продукта на фирми като Microsoft, Google или Аpple, нали?

по начина ти на мислене е ми много лесно да разбера прост човек ли си или не...

1. на лаптопите, които се продават с линукс може да се сложи windows, но на тия дето се продават с win не винаги (зависи колко са лизали производителите гъза на м$)

2. всяка о.с. има плюсове и минуси. главния плюс за мен в полза на лунукс е че ми пести време, по някога е по бързо да направя нещо  с 1 ред вместо да цъкам 5 минути с мишка... но доли под линукс в графична среда нещата могат да са по бързи - примерно архивиране на 1 гб - данни - по линукс е по бързо, от колкото на win7/8/10, ако съм на xp ще е бързо колкото на линукс, но под xp дори и интернет не може да се ползва (един куп сайтове не работят)

3. колкото за фирмичките има един къп български такива дето пишят програма за windows и като минеш от 7 на 10 и почва да работи в пъти по бавно и некадърните програмистчета дето са я писали не знаят защо и ти казват че с ssd ще стане по бързо, ще стане ама само ако проблема е в диска... и не върви да ти казват ми върни се на 7 , без да ги интересува че са написали мрежова счетоводна програма, която работела на сървър 2008r2, обаче вече се продава само сървър 2016 и на него бави по секунда на всяка заявка... има и добри програмисти български програмисти, но са само 10%...

така че зависи за какво ти трябва, на мен ми е за музика и игри, а тези игри, които играя под линукс вадят повече кадри от колкото под windows (, quake 3, half-lie, half-life 2, cs 1.6 , cs zero и един куп модове за half-life 2 на valve)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се че предпочитам Линукс пред вируса! Аз от години си работя само със линукси защото ми беше писнало от вируси, а и всички които познавам са със Линукс. Линукса работи леко, нормално, не дразни а и не иска да му се инсталират гадни вируси, които да го лъжат че  уж е платен. Просто е глупаво да се сръвняват две толкова различни операционни системи, а да не говорим че автора на темата може никога да не е ползвал Линукс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, ДзВяРа! написа:

Разбира се че предпочитам Линукс пред вируса! Аз от години си работя само със линукси защото ми беше писнало от вируси, а и всички които познавам са със Линукс. Линукса работи леко, нормално, не дразни а и не иска да му се инсталират гадни вируси, които да го лъжат че  уж е платен. Просто е глупаво да се сръвняват две толкова различни операционни системи, а да не говорим че автора на темата може никога да не е ползвал Линукс.

Като се има предвид, че не е написал никакви доводи в подкрепа на твърдението си, май единственият му досег с Линукс е с Андроида на телефона му, който е базиран на Линукс. :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, rado84 написа:

май единственият му досег с Линукс е

е за шашване на съседите ей с тва 
:lol6:

snapshot1.thumb.png.dc6dead06b65f43fbd862d4c2bdeb77b.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, the professor написа:

по начина ти на мислене е ми много лесно да разбера прост човек ли си или не...

:D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, rado84 написа:

До вчера ползвах dual boot с Уиндоус 7 и Линукс, а от днес съм само с Линукс, защото Бил Гей направи поредната мизерия, но този път индиректно - чрез WarGaming, а последните са вечно алчни и разтварят бузи за всеки, който им предложи пари. Накратко, принуждават те да си инсталираш 10-ка. Това преля чашата и набих шута на 7-цата, която и без това догодина ще е Rest in Pieces, а Боза 10 няма да си инсталирам, та ако ще и 1 милион лева да ми дадат, за да го направя!

Честито! Наистина се радвам за теб. Добре дошъл в нормалния свят! :) 

на 11.12.2018 г. в 19:03, jhoro написа:

Първо си инсталирах Кубунто, обаче пак вървеше тежко. После минах на Лубунто и така, без проблеми, вече 5 LTS издания!

Действително не всяка дистрибуция може да изиграе подобна роля. Но все още е възможно да се подкара дърт или маломощен хардуер с Linux. И навярно ще е възможно в обозримо бъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.02.2019 г. в 9:28, rado84 написа:

Засега... Те планират да го направят "Боза под наем" и да си плащаш на месец, за да го ползваш.

Ако стане това,ще тряа да ти стана приятел да ма учиш на линукс чалъмите. :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, патарока написа:

Ако стане това,ще тряа да ти стана приятел да ма учиш на линукс чалъмите. :-)

Аз не съм линукс гуру и не знам на какво толкова мога да те науча, но и да не го направят, ти пак можеш да си минеш на линукс. Аз от 2 години го ползвам за основна ОС, а Бозата не съм я пускал от 4-5 месеца. Имам я инсталирана на друг хард диск, присъства и в grub менюто, но за тия няколко месеца не съм видял причина и нужда да я пускам. Въпрос на време е да разбера как се играят уиндоуски игри под линукс и когато това стане, директно ѝ набивам шута, а дискът с нея отива в кошчето (не това на десктопа, а това долу на улицата :D ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, патарока написа:

Ако стане това, ...

ами може и да стане, като фотошопа по 12 евро на месец е само, кво му плащаш , ха ха ха ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Simona Simeonova
      Здравейте, имам следния проблем с инсталацията на Windows 10. Някой може ли да ми предложи решение? 
      Благодаря, 

• от cybercop
      Това е проблем, който се появи при мен преди няколко години  при  DELL 1700 с обновяването на версията на CUPS. Първият документ се отпечатва коректно. Всеки следващ документ се отпечатва, като хаотично нахвърляни символи или просто размазани и несъразмерно големи букви. Примитивно решение е да се изключва принтера от захранването или свързващият кабел след всеки документ, но това е кошмар при работа с много документи, както за потребителя, така и за принтера.
      Наскоро включих два принтера към машини под Linux - Lexmark и IBM, които се оказа, че имат същият проблем. Порових се и се оказа, че проблемът е в това, че не се разтоварва паметта на принтера след  завършването на печата.
      Проблемът се решава за около десет секунди по следният начин. Приемам, че принтерът вече е добавен в system-config-printers или през уеб интерфейса на CUPS.
      1. Засича се вида на принтера с командата :
      lpstat -p
      2. Копира се името, което се намира след "printer" . Същото име, трябва да го има и в списъка на system-config-printers при добавените принтери.
      3. Копираното име се поставя на мястото на "IBM-Infoprint-1222" (без кавичките) в долните два реда.
      sudo lpadmin -p IBM-Infoprint-1222 -R usb-unidir-default
      sudo lpadmin -p IBM-Infoprint-1222 -o usb-no-reattach-default=true
      4. Двете команди се копират и изпълняват последователно в терминала. Тези с мазохистични наклонности може и да ги препишат.
      5. Принтерът се изключва и включва от бутона за захранването.
      Проблемът е решен. Не се спомням, дали се наложи да рестартирам компютъра, но мисля, че няма нужда от това  допълнително усилие.
    • от Spinder Whoey
      Здравейте, някъде Октомври месец миналата година си прецаках монитора и не искаше да показва картина (само надпис - Out of range)
      (докато играх лига сменях настройки за резолюцията, hertz-овете и стана така, че да бъгна играта и windows-a и да трябва да преинсталирам машината...
      Това го оправих.) След преинсталацията с чисто новия 1809 (първият който M$ пуснаха, този, при които се изтриваха файлове на потребители) 
      си пуснах csgo на резолюцията на която играх преди злополуката - т.е. 1280 на 800, като преди си играх на нея нормално, а сега е бъгната, 
      общо взето не scale-ва добре. Ще пратя и снимки. По принцип на самия монитор резолюцията си му е 1440x900, но в cs не играя на нея. 
      В момента съм на 1280x768, но си искам моето 1280x800, тъй като сегашната резолюция не е лоша, но картината беше по-добра с 
      допълнителните 32 пиксела, всичко изглеждаше по-добре, макар и малко...
      По принцип монитора си работи на 60 Hz, но в упътването си пише, че може да работи и на 75 Hz.
      Е, преди инцидента с лигата / смяната на настройките имах възможност да го пусна да си работи и на 75 и на 60 - сега не мога на 60. Тоест, избирам си от intel hd control панела да работи на 60 Hz, не се показва картина и след около 15 секунди си се връща на 75 Hz.
      Монитора е VA1903wb ; model - vs11654 .
      Видеокартата е вградената intel hd 630.
      Общо взето желая да оправим scaling-а и да си играя 1280x800. Моля, помогнете за решението на нелепия казус

• от Freem@n
      Здравейте, намерих това, но като го инсталирах не работи на Windows 10:
      broken-e/DragDropConfirm: A simple shell extension for Windows to stop accidental drag and drop moves of folders.
      Все пак, който е с Windows 7 - може да си го инсталира. Там работи.
      Изтегля се от зеления бутон Clone or download, след което Download ZIP. Инсталира се от папка Installer , след което се отваря DragDropConfirm_installer.exe
      Мисля че няма никакъв допълнителен графичен потребителски интерфейс и настройки  - просто работи при опит за преместване на елемент.

При провлачване на папка(и) или файл(ове) към дадено място без задържането на Ctrl, изкарва съобщение/диалогов прозорец с ОК и Отмяна, питащ на Английски език:
      Сигурни ли сте че искате да преместите файла(файловете) или папката(папките) до следното местоположение:
      X:\XX\XX... 

DragDropInterceptor - Google Search
      prevent accidental move by drag and drop - Google Search

Моля, ако някой може да напише работещ скрипт или нещо подобно (програмка) за Windows 10 - да заповяда. Може би на AHK (Auto Hot Key) ?
      Намирам го това за много полезно. Вярно е че има десен бутон и "Отмени преместване", ама все пак ...
    • от DarkEdge
      Понякога се налага да се разменят каналите на аудио системата на компютъра си. Но няма как да се направи физически. Тогава на помощ идва софтуерният инструмент Equlizer APO. По-долу ще опиша постъпково как може да се направи това:
      Изтеглете и инсталирайте подходящата версия на Equalizer APO (32/64 битова) за вашата система:Equalizer APO download | SourceForge.net
      Инсталирането може да се направи в тих режим по следния начин – създайте .bat файл при изтегления инсталатор със следното съдържание:
      for /f %%s in ('dir %~dp0EqualizerAPO*.exe /B /S /OD') do "%%s" /S Конфигурирайте Equalizer APO да се прикачи към вашето изходно устройство (Обикновено е нещо като "Speakers - VIA HD Audio" or "Speakers - Realtek HD Audio"); това може да се промени и по-късно от инструмента "Configurator" от папката на Equalizer APO в Старт менюто на Windows

Може да изиска рестарт на системата. Потвърдете Създайте нов текстов файл в папката C:\Program Files\EqualizerAPO\config и го преименувайте примерно като swapchannels.txt. Отворете файла. Копирайте (Ctrl+C) от указаните най-долу ситуации (2.Х или 5.1) получерния шрифт и го поставете в полето на бележника (Ctrl+V): Запазете файла Стартирайте Equalizer APO's Configuration Editor Уверете се, че горе вдясно в падащото меню вашето устройство е правилното
      Ако е приложимо, премахнете всички предварително конфигурирани опции, като кликнете върху червената икона "минус" (или, ако се вижда, бутонът с две стрелки, насочващи надолу, след това "Remove") Кликнете върху зелената икона "плюс", за да добавите нова конфигурация за вашето изходящо устройство, след което преминете към опцията "Include configuration file" Изберете вашия файл swapchannels.txt Save/Приложете конфигурацията Воала!
      За размяна ляв и десен канал като съдържание на swapchannels.txt използвайте:
      Copy: L=R R=L

За пренасочване на 5.1 канална система като съдържание на swapchannels.txt използвайте
      Copy: L=R R=L SL=SR SR=SL

Забележка: Значение на използваните в текста символи:
      L - ляв-
      R -десен
      SL -заден ляв
      SR - заден десен

ПП След актуализиране на драйвър за звуковата карта е необходимо да се стартира инструмента "Configurator" и да се зададе отново правилната конфигурация.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване