Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Опитвам се да помогна на приятел.  Голямото му семейство притежава пет апартамента и два магазина.  Открива се възможност за закупуването на два в същия блок, където са два от техните апартаменти.  Нямат пари в наличност.  Ще трябва да теглят заеми.  Може да продадат един или два апартамента за допълване на сумите.  Той иска да се пресметне оптималният вариант.  Програма максимум е да се запазят досегашните, да се посвият малко няколко години (май ще са 7-10+ г. ) и да изплащат с наемите от двата магазина и някои от апартаментите.  Може и да се продадат един или два апартамента, но така възможностите им в бъдеще ще са ограничени.  Най-малките членове на семейството са три – едно на женене, едно след 3-4 г. и едно след десетина години.  

Как да се проиграят многото варианти – заеми, наеми, изплащане, настаняване в различните имоти ...  Нещо на графики да се направи или на таблици?  От два дни го мисля и нищо не ми идва на ум.

Моля, без злобни забележки.  Аз вече му казах, че много хора биха искали да им имат проблемите, но наистина са си проблеми!

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да продадът всички апартаменти и да си купят къщи

умните хора живеят в къщи

може да си запазят 1 апартамент  за всеки случай 

• Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смята се колко ще е ипотекатана двата аартамента, смята се каква сума се получава месечно от наеми и се решава за колко години ще е ипотеката на новите апартаменти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DarkEdge написа:

Смята се колко ще е ипотекатана двата аартамента, смята се каква сума се получава месечно от наеми и се решава за колко години ще е ипотеката на новите апартаменти.

Това ни е ясно, разбира се.  Въпросът е как да се ппроиграят всики варианти.  Например, продават се 2, купува се един или обратното...  Може би в таблица, в която да се пресмята автоматично, но не знам какмо да се напише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.