Премини към съдържанието
kaleen

Лицемерието на OLX. Липса на чест и морал в служителите на високи постове.

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги! Извинявайте че темата стана малко дълга.

Със сигурност има доста писано в нета по тези проблеми, но искам да ви запозная и с моя социален експеримент. Сигурно сте чували за благотворителните кампании организирани от OLX от време на време (с цел реклама на сайта)? Последната се казваше За да те има“. Наред с добрата страна на благотворителността обаче, политиката на OLX има и силно негативна страна. Тук се проявява и лицемерието им – на десет са помогнали, а на хиляди са навредили. Ще излязат много неприятни за тях неща, ако напишете в Гугъл – Злоупотреби в OLX, Бойкот на OLX, OLX толерира измамници и не взима мерки когато те си плащат за реклама на обяви, и т.н. и т.н.

Аз не крия, че съм лично засегнат от тяхната политика, и имам личен мотив да напиша тази тема, но не казвам нищо което не е истина или ги оклеветява. Имах регистрация при тях с 3 обяви в раздел Електроника (толкова е лимита за безплатни обяви в този раздел). Във всяка обява беше описан един артикул, и беше написано че предлагам и други марки и модели, които се виждат в снимките на обявата (2 броя). Това не е забранено от правилата. Но уви, намери се един админ или модератор, който започна да ме тормози със спиране на обявите от показване в сайта. Писах на съпорта, и от там ми отговориха, че не можело да има няколко артикула с различни цени в една обява. А в снимките ми имало посочени цени, което е в разрез с правилата. Ако искам да ги продавам на различни цени трябвало всеки артикул да е в отделна обява. Веднага ми стана ясно, че искат пари и да купувам обяви. Няма как да стане това при положение, че съм инвалид и едва свързвам двата края. А нещата които продавам са много евтини и не се търсят много, т.е. не е рентабилно да се купуват обяви.

Отказах се от услугите на техния сайт и използвам само другия, Bazar. Но започнах да наблюдавам обявите на потребителите в OLX, и установих тенденциозна избирателност на модераторите при санкционирането на нарушения. Определени обяви не се спираха при нарушения, и определени хора не се наказваха, дори при докладване на обявите им. И тук започва моя експеримент:

Направих си няколко мейл адреса от които пишех на администраторите, и задавах въпроси или критикувах работата на персонала. Отговаряха ми две администраторки – Ирина и Мария. На въпросите ми относно функционалност на сайта, платени услуги и възможности на потребителите, ми се отговаряше изчерпателно на всичко. Изпращаха ми на следващия ден мейл с молба да оценя техния отговор. На въпросите с критики към сайта, администратор или модератор, не отговаряха на конкретния въпрос и не даваха възможност за оценяване на техния отговор. Въпросите ми се отклоняваха или се даваха отговори, които нямаха нищо общо с проблема. При настояване от моя страна да отговорят, мейла ми биваше блокиран за да не ги притеснявам повече. Аз разбирах, че е блокиран по това че не идваше Автоматичен отговор на запитване с номер хххх. Не можех да напиша че не съм доволен от отговорите им, защото не ми пращаха мейл. Ясно е че си пазят рейтинга. Но честно ли е?

И сега идва кулминацията на експеримента. Копирам мейлите които си разменихме:

OLX.bg - Автоматичен отговор на запитване с номер: 197928 24.10.2018 21:46

Получихме Вашето запитване с референтен номер (197928). Ще се радваме да Ви помогнем и ще се свържем с Вас възможно най-скоро. Правим всичко възможно да Ви отговорим до 24 часа.

Kaleen 24.10, 21:46

Админа в раздел "Електроника" взима рушвети за да не закача хора с няколко профила! Беше му докладвано преди 10 часа за нарушител, но резултат няма.
Хайде сега да видим дали ще го накажете или пак ще замажете истината с долни лъжи! Ето ви двата профила на човека с две еднакви обяви.

........ .......

Отговор на запитване с номер: 197928 25.10.2018 12:32

Мария (OLX.bg) 25.10, 12:32

Здравейте,  
Правилата на платформата важат за всички потребители. 
Ще извършим проверка на профилите, които ни докладвате. Ако установим, нередност, ще предприемем нужните мерки.

Re: Отговор на запитване с номер: 197928

(kaleen@abv.bg 25.10.2018 14:32

Алооо, аз какво говоря, а вие какво ми отговаряте?!?

Потребителя не ме интересува! Искам да накажете модератора или админа който си е затворил очите. 
Не се правете на утрепани, защото цялата кореспонденция ще я кача в сайтове и форуми където се дискутират въпроси за вашия сайт!

Сега видях, че единия профил на потребителя сте му го изтрили. 

Значи е имало нарушение което модератора умишлено не е санкционирал, независимо че съм докладвал за него.

В обявата има и друго нарушение което също съм му докладвал. Пак няма резултат. 

Искам черно на бяло да ми покажете че този служител е наказан. 

OLX.bg - Автоматичен отговор на запитване с номер: 198049 25.10.2018 21:21

Получихме Вашето запитване с референтен номер (198049). Ще се радваме да Ви помогнем и ще се свържем с Вас възможно най-скоро. Правим всичко възможно да Ви отговорим до 24 часа.

Kaleen 25.10, 21:21

Още чакам отговор и доказателство че виновният е санкциониран!

Отговор на запитване с номер: 197928 26.10.2018 18:22

Мария (OLX.bg) 26.10, 18:22

Здравейте, 
Ще Ви помолим да посочите номера на обявата, която смятате, че нарушава правилата на сайта, за да извършим проверка.

Re: Отговор на запитване с номер: 197928

(kaleen@abv.bg) 26.10.2018 20:02

Вече съм ви изпратил всичко, и знам че при вас се пази цялата кореспонденция. Не се правете на умрели лисици.

Копирам ги пак;

Сега видях, че единия профил на потребителя сте му го изтрили. 

Значи е имало нарушение което модератора умишлено не е санкционирал, независимо че съм докладвал за него.

В обявата има и друго нарушение което също съм му докладвал. Пак няма резултат. 

Искам черно на бяло да ми покажете че този служител е наказан.

Потребителя не ме интересува! Искам да накажете модератора или админа който си е затворил очите. 

Не се правете на утрепани, защото цялата кореспонденция ще я кача в сайтове и форуми където се дискутират въпроси за вашия сайт!

Изпратено още веднъж и през хелп центъра на OLX:

OLX.bg - Автоматичен отговор на запитване с номер: 198133 26.10.2018 20:09

Благодарим Ви за съобщението!

Получихме Вашето запитване с референтен номер (198133). Ще се радваме да Ви помогнем и ще се свържем с Вас възможно най-скоро. Правим всичко възможно да Ви отговорим до 24 часа.

Kaleen 26.10, 20:09

Вече съм ви изпратил през имейла всичко, и знам че при вас се пази цялата кореспонденция. Не отговаряте на това което ви казвам, а си дрънкате глупости?
Копирам ги пак; ……………….

И, няма отговор вече 4 дни. Ако са искали да направят служебна проверка, да са я направили и да са ми отговорили.

Тези администратори нямат морални качества за тази длъжност. Липсват им качества като честност и безпристрастност, абсолютно необходими за да разглеждат спорове и да помагат на потребителите. Създава се впечатление, че са подкупни наравно с модераторите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам ти искането, но аз и много други се дразнят като отворят обява на която снимка виждат едно с дадена цена, а вътре още няколко артикула с различни описани цени и ставаш луд, лесно можеш да се заблудиш и объркаш, такива обяви лично аз ги подминавам.
Щом не ти допада политиката на OLX отиваш в друг такъв сайт както си направил.
“Експеримента“ който си провел е чиста загуба на време.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То много хубаво ама пуснато от акаунт с един пост много прилича на някой от

преди 32 минути, kaleen написа:

другия, Bazar.

Ако аз ти звънна и почна да ти ги говоря едни такива Ти как би реагирал?

Мнението ми няма нищо общо със самото съдържание на написаното от теб!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да ви разбера. Хем недоволни, а искате да ползвате. Явно сте доволни но не ви излиза магаретията! Има правила и се спазват. Модовете не са лелички от децката градина, та.....

Не ви харесва - не ползвате!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мъка , мъка !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, AAUUXX написа:

Разбирам ти искането, но аз и много други се дразнят като отворят обява на която снимка виждат едно с дадена цена, а вътре още няколко артикула с различни описани цени и ставаш луд, лесно можеш да се заблудиш и объркаш, такива обяви лично аз ги подминавам.
Щом не ти допада политиката на OLX отиваш в друг такъв сайт както си направил.
“Експеримента“ който си провел е чиста загуба на време.

Не сте разбрал, и аз не съм го обяснил добре за да не разводнявам много темата. 

Артикула е описан повече от добре и има снимки. За другите два артикула в снимките на обявата има снимки-описания. Там са описани всички характеристики + цената, и снимки да артикула. Надявам се да е станало по-разбрано сега.

А иначе да, вече не ги ползвам OLX. И се чудя как при толкова много български сайтове за обяви, хората се набиват точно при евреите OLX?! Ама това е, купувачите са се научили предимно там да търсят и в другите сайтове не върви.

Не съм рекламен агент на никой друг сайт. Темата е за съвсем друго нещо, но трябва и малко акъл за да я осмисли човек.

Лека вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, kaleen написа:

Не сте разбрал, и аз не съм го обяснил добре за да не разводнявам много темата. 

Артикула е описан повече от добре и има снимки. За другите два артикула в снимките на обявата има снимки-описания. Там са описани всички характеристики + цената, и снимки да артикула. Надявам се да е станало по-разбрано сега.

Правилно съм разбрал, и обясних защо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в Базар има мошеници. Аз предпочитам Аукцион-а. А че поведението ти е селско е друга тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще пък не ми дреме за твоите писаници и няма да се напъвам да ги чета.

Имало някакви хорица, направили си сайт, развили го и го препродали на чуждестреанен собственик. Спечелили нещо. Чужденците, които го купили се надяват да спечелят повече. Назначили хора  (имат разходи) за да го поддържат в някакъв читаем вид.

Ти па сега какъв се явяваш че да изискваш каквопто и да е от тях? Нещо да си платил че да искаш нещо насреща? Аре у лево!

Тия си имат много недостатъци. Като не ти изнасят ползвай друг сайт - има много. Или си направи твой.

Вчера един се изсра тук с някакъв кучешки сайт. Почна да има претенции и към собствениците на друг форум , но те си го сектирдосаха без извинения въпреки претенциите му.  Все пак нито им плаща сървъра, нито интернета, нито поддръжката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, AAUUXX написа:

Правилно съм разбрал, и обясних защо!

Ами да, лесно ви е на вас хората с възможности. Аз обясних защо не мога да публикувам повече обяви, за да ви стане по прегледно и да не се обърквате. А относно излишността на експеримента и загубата на време, това може да го каже само човек, който има личен интерес да не се раздухват много нередностите в OLX. Дали защото и той е в нарушение на правилата там и се таи за да не го погнат, или защото дава рушвети на някой за същото, все тая.

На другия със "селското поведение" ще му кажа едно: ходете на училище и четете какво са синоними, метафори и т.н.

Аз не пожелавам на никого да стигне до моето положение, и да се чуди дали утре ще има какво да яде, и дали здравето му ще му позволи да стане от леглото.
Който иска може да дойде на протеста на инвалидите да ме види. Там ще поговорим нашироко за всичко. Желаещите нека ми пишат на мейла, има го кореспонденцията в темата.
Как пък никой не осъди поведението на персонала в OLX, за каквото е и темата?! Тръгнали сте мен да съдите без да ме познавате и без да имате право на това!  Правилно казват психолозите за писачите по социалните мрежи, които нападат хората - Обществото ни е болно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, kaleen написа:

Ами да, лесно ви е на вас хората с възможности. Аз обясних защо не мога да публикувам повече обяви, за да ви стане по прегледно и да не се обърквате. А относно излишността на експеримента и загубата на време, това може да го каже само човек, който има личен интерес да не се раздухват много нередностите в OLX. Дали защото и той е в нарушение на правилата там и се таи за да не го погнат, или защото дава рушвети на някой за същото, все тая.

На другия със "селското поведение" ще му кажа едно: ходете на училище и четете какво са синоними, метафори и т.н.

Аз не пожелавам на никого да стигне до моето положение, и да се чуди дали утре ще има какво да яде, и дали здравето му ще му позволи да стане от леглото.
Който иска може да дойде на протеста на инвалидите да ме види. Там ще поговорим нашироко за всичко. Желаещите нека ми пишат на мейла, има го кореспонденцията в темата.
Как пък никой не осъди поведението на персонала в OLX, за каквото е и темата?! Тръгнали сте мен да съдите без да ме познавате и без да имате право на това! 

Никой никого не съди, OLX е платформа на която правилата за ползването и се определят от собственика и, ти и ние като ползватели или се съобразяваме с тях или не използваме техните услуги и търсим алтернатива.
Това, че си инвалид не е причина да си сърдит за всеки и за всичко!
Аз подкрепям майките на деца с увреждания, които протестират, както и всички инвалиди, защото имат нужда от много неща, които не могат да си позволят, съгласен съм с това че трябва да бъдат подпомагани от държавата за постигане на по-нормален живот, но това е друга тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, AAUUXX написа:

Никой никого не съди, OLX е платформа на която правилата за ползването и се определят от собственика и, ти и ние като ползватели или се съобразяваме с тях или не използваме техните услуги и търсим алтернатива.
Това, че си инвалид не е причина да си сърдит за всеки и за всичко!
Аз подкрепям майките на деца с увреждания, които протестират, както и всички инвалиди, защото имат нужда от много неща, които не могат да си позволят, съгласен съм с това че трябва да бъдат подпомагани от държавата за постигане на по-нормален живот, но това е друга тема.

Тук не става въпрос за това дали съм нарушил правилата или не. Аз можеше и да не пиша, че съм продавал в OLX, защото темата е за друго. Имам тема и в друг голям форум, и там написах това -  Тогава за какво ли щяхте да се заяждате ?! А, сетих се за умрелите лисици. Явно не сте внимавали много в училище и за това не знаете, че това е синоним на ХИТРОСТ. И в никакъв случай не е обида. Използва се литературни произведения, журналистически статии и т.н.

И пак да повторя: Как пък никой не осъди поведението на персонала в OLX, за каквото е и темата?! Тръгнали сте мен да съдите без да ме познавате и без да имате право на това! Нападате хора които искат само да осведомят обществеността за нередности и злоупотреби. 

Нешка Робева и водещи психолози по този повод казаха - Обществото ни е болно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да те познаваме след като акаунта ти е от вчера, първото ти писане е директно срещу нещо.

Застани си зад името и тогава пускай нападки срещу друг.

Не, не защитавам ОЛХ, но твоя начин не е правилен - според мен, а май и според другите.

Още по-малко имаш право да окачествяваш AAUUXX

преди 31 минути, kaleen написа:

А относно излишността на експеримента и загубата на време, това може да го каже само човек, който има личен интерес да не се раздухват много нередностите в OLX. Дали защото и той е в нарушение на правилата там и се таи за да не го погнат, или защото дава рушвети на някой за същото, все тая.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, plamen_petrov_80 написа:

Как да те познаваме след като акаунта ти е от вчера, първото ти писане е директно срещу нещо.

Застани си зад името и тогава пускай нападки срещу друг.

Не, не защитавам ОЛХ, но твоя начин не е правилен - според мен, а май и според другите.

Още по-малко имаш право да окачествяваш AAUUXX

Ами ела да ме видиш, аз не се крия. И не пиша срещу нещо, а осведомявам обществеността за нередности и злоупотреби в OLX. А името ми искаш да научиш с цел търсене на кирливи ризи и дискредитиране, предполагам? Лични данни на хора като теб не давам. Пак казвам - който наистина иска да ме види и да разбере проблема, нека дойде на протеста. Е, там няма да им е удобно на някои да казват нещата които пишат тук, но....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, kaleen написа:

Тук не става въпрос за това дали съм нарушил правилата или не. Аз можеше и да не пиша, че съм продавал в OLX, защото темата е за друго. Имам тема и в друг голям форум, и там написах това -  Тогава за какво ли щяхте да се заяждате ?! А, сетих се за умрелите лисици. Явно не сте внимавали много в училище и за това не знаете, че това е синоним на ХИТРОСТ. И в никакъв случай не е обида. Използва се литературни произведения, журналистически статии и т.н.

И пак да повторя: Как пък никой не осъди поведението на персонала в OLX, за каквото е и темата?! Тръгнали сте мен да съдите без да ме познавате и без да имате право на това! Нападате хора които искат само да осведомят обществеността за нередности и злоупотреби. 

Нешка Робева и водещи психолози по този повод казаха - Обществото ни е болно!

Считам спорът за излишен с теб, ти не приемаш друга гледна точка и мнение освен своето!
Не защитавам, никой нито съдя някой, ти го разбирай както желаеш!
Търсиш толерантност и подкрепа, а самият ти не си толерантен към пишещите в темата ти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, kaleen написа:

Ами ела да ме видиш, аз не се крия. И не пиша срещу нещо, а осведомявам обществеността за нередности и злоупотреби в OLX. А името ми искаш да научиш с цел търсене на кирливи ризи и дискредитиране, предполагам? Лични данни на хора като теб не давам. Пак казвам - който наистина иска да ме види и да разбере проблема, нека дойде на протеста. Е, там няма да им е удобно на някои да казват нещата които пишат тук, но....

Първо това го извади от цитата ми!

Второ ти ли ще ми поемеш разходите за да дойда да се видим, защото тогава ще имаш име, а сега не.

Моето си го пише както виждаш!

И още веднъж спри да определяш хора които не познаваш!

преди 12 минути, kaleen написа:

Лични данни на хора като теб не давам.

Я да видим какъв човек съм аз! Не искам литературни описания - щом си мъж кажи си го направо!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Първо това го извади от цитата ми!

Второ ти ли ще ми поемеш разходите за да дойда да се видим, защото тогава ще имаш име, а сега не.

Моето си го пише както виждаш!

И още веднъж спри да определяш хора които не познаваш!

Я да видим какъв човек съм аз! Не искам литературни описания - щом си мъж кажи си го направо!

Ти си човек търсещ конфронтация с другите. Не си обективен по темата и целиш да ме дискредитираш по твои си мотиви. И имената ти тук не е задължително да са истинските. Драскаш тук но в очите ми не би казал тези неща. Нямам пари да ти платя идването, та продължавай да си драскаш.

Направо се учудвам как има хора, които защитават некоректното поведение на едни, а съдят други защото темите им не им допадали. 

Лек ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не защитавам никого!

Ако си мислиш, че със споменатите от теб сайтове свършват проблемите - бъркаш.

Но истината е, че никой не кара никого да посещава нито един от упоменатите сайтове.

А другата истина е, че имаш две нови регистрации в два форума (поне аз в тези два те виждам , без да съм те търсил по другите - защото не ми е работа да го правя), като и двата са главно с компютърна насоченост.

Въпросът ми е защо?

Защо се регистрира сега?

Защо точно тук?

Какво общо има твоето конкретно състояние с описаните проблеми?

Защо ТИ нападаш всички в темата ти - все едно те са виновни за случката ти с въпросния сайт или за състоянието ти.

Как се предполага да дойда да те видя при положение, че не знам как се казваш или как изглеждаш? Нещо май за зелен хайвер ме пращаш!

Деня няма да е лек, но дано поне е слънчев!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, plamen_petrov_80 написа:

Не защитавам никого!

Ако си мислиш, че със споменатите от теб сайтове свършват проблемите - бъркаш.

Но истината е, че никой не кара никого да посещава нито един от упоменатите сайтове.

А другата истина е, че имаш две нови регистрации в два форума (поне аз в тези два те виждам , без да съм те търсил по другите - защото не ми е работа да го правя), като и двата са главно с компютърна насоченост.

Въпросът ми е защо?

Защо се регистрира сега?

Защо точно тук?

Какво общо има твоето конкретно състояние с описаните проблеми?

Защо ТИ нападаш всички в темата ти - все едно те са виновни за случката ти с въпросния сайт или за състоянието ти.

Как се предполага да дойда да те видя при положение, че не знам как се казваш или как изглеждаш? Нещо май за зелен хайвер ме пращаш!

Деня няма да е лек, но дано поне е слънчев!

Ти и няколко други човека ме нападнахте снощи, аз само се защитих. Нали не мислиш че само вие старите кучета на сайта имате право на всичко?! И дори само вие можете да пускате теми тук? Не видях да има табу за нови потребители, които до сега не са имали нужда от този форум. Сега съм решил да дам гласност, сега съм се регистрирал. Нищо чудно няма. 

Пиши на мейла и ще ти кажа къде да се видим довечера и как да се познаем. Тук не смятам да влизам повече, заради неразбрали, несъпричастни, заяждащи се хора, за които е съвсем нормално да има корупция и опити за прикриване на гафове в OLX. Или където и да било другаде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.