Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Мисля да си поръчам процесор от чужбина, но се чудя дали да го направя от САЩ или от Германия. Попринцип съм поръчвал монитор от Германия през фирма преди 5-6 години и всичко беше точно. Излезна ми 420 монитора и 20 или 40лева доставка не съм много сигурен, спомням си бегло. Сега проверих от амазон как стоят нещата и много удобно си пише как до моя адрес в БГ всичките такси (ДДС, мито и доставка) се сумират под "доставка" и излиза около 90 долара към стойност на продукта- 370. Има обаче някои подробности, които съм чувал от други познати, че трябва предварително да отида до митницата да ми издадат номер, с който ще следя поръчката и с който ще я получа. Ако ли не, пратката може да бъде изпратена обратно към Америка щом пристигне тук. Не съм запознат и затова питам специално за Америка как стоят нещата. От Германия ще се оправя както последния път, ако реша да поръчам от там. Отделно процесорът ще го поръчам от името на фирма, така че как стоят нещата и с издаване на фактура от Германия и съответно САЩ. Виждал съм че може да се издаде фактура само на цената на доставката, а не цялата стойност на продукта. Моля за съвети !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв процесор си харесал и на каква цена? Сигурен ли си, че си заслужава разликата в парите за всичките процедури и главоболия, митници, мита и т.н.? Да не излезе накрая цената още по-висока, като ти сложат и мито? Проучи и въпроса с гаранционното обслужване, да не би накрая да не тръгне изобщо или да стане нещо и да се чудиш какво да го правиш и да търсиш нов процесор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за intel i7 8700k. В БГ цената е грубо 1000лв. В Германия е 410 евро, а в САЩ 360$ с доставка,мито и ДДС спрямо амазон излиза 450$. Гаранцията по пронцип е интернационална за повечето компютърни части. Например видео картата ми е от САЩ на ЕВГА и за гаранция се регистрира в сайта и е интернационална. Най-близкото предтавителство е в Румъния, но дори и от магазин от тук да я купя, пак те трябва да я изпратят там при проблем. А с фактурата имаш ли представа как стоят нещата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.