Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Решил съм да купя за подарък на майка ми таблет. Цената е максимум 300лв. Единственото изискване е да е минимум 10 инча.

Дайте мнение и съвет, на кой да се спра. Ако може от Технолопис, че ми е най -близо.

Благодаря! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, AAUUXX написа:

За тази сума ще е доста посредствен таблета.
LENOVO TAB 4 10"
ACER ICONIA B3-A40
HUAWEI MEDIAPAD T5 10.1"
     най- си заслужава, но надхвърля бюджета.

Да, HUAWEI - я е доста добре. Гледах го още вчера..

Ще се ползва главно за фейсбук..

Ще видя какво ще реша.

Благодаря!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Богатир написа:

Да, HUAWEI - я е доста добре. Гледах го още вчера..

Ще се ползва главно за фейсбук..

Ще видя какво ще реша.

Благодаря!

Фейсбук е тегав сайт и с 4 ядрен процесор ще е мъка, по-добре да дадеш малко отгоре отколкото да се чудиш какво да го правиш таблета след това.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам Lenovo 8 инча. Екрана му се сцепи на две места още след месец ползване. Може и да не е за мен, та затова да се е сцепил, въпреки че почти веднага си купих кожен калъф за трийстина лева. 4 ядрен процеср, 2GB  RAM...много зле, ако ще се играят игри като мен и ще се ползват два профила. Сече като за световно, все едно Селерон процесор от 2004-та. Не знам другите таблети как са в това отношение, но определено моите изисквания за в бъдеще ща са поне 4 GB  РАМ и някое по-добро процесорче, че това скопено 4 ядрено за нищо не става. За спукания дисплей и аз не знам дали проблемът е в евтиното Lenovo, дето струваше като ново над 300 лева или си е мой проблем, но определено не смятам, че дисплея или по-точно стъклото на дисплея, се е счупило случайно точно от копчето на включване, дето го натискам, за да се включи. 

Между другото, дори да не се играят игри, реакцията на тоя таблет е много бавна, особено след няколко месеца ползване, когато се и позъпълни паметта.  Постоянно рестартирам, та да се освободи повече РАМ и да почне да работи по-бързо. Това дразни дори само да се ползва за браузване и четене на новини. 

А, забравих да напиша, че таблета го купих януари месец тая година и си беше последен модел на Lenovo. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, BG-Team-DRIFT написа:

Имам Lenovo 8 инча. Екрана му се сцепи на две места още след месец ползване.

Много хард си го ползвал, не е проблема в това че е нисък клас или Lenovo.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, AAUUXX написа:

Много хард си го ползвал, не е проблема в това че е нисък клас или Lenovo.

Колко хард за 1 месец? Да забравим спуканото стъкло. Като цяло тия 4 ядра с 2 GB  RAM  не стигат за нищо. Таблетите с 4 GB RAM  и по-добър процесор струваха двойно, ако изобщо ги имаше по магазините, че то българина търси да купува само боклуци. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, BG-Team-DRIFT написа:

Колко хард за 1 месец? Да забравим спуканото стъкло. Като цяло тия 4 ядра с 2 GB  RAM  не стигат за нищо. Таблетите с 4 GB RAM  и по-добър процесор струваха двойно, ако изобщо ги имаше по магазините, че то българина търси да купува само боклуци. 

Сам дисплея не може да се счупи! Наясно съм че с 4 ядрен процесор и 2GB рам памет таблет не става за нищо, но за толкова пари толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, RudeBoy написа:

Samsung Galaxy Tab E 9.6" Wi-Fi - за 259 лв при поръчка по Интернет.

Е, не е супер мощен, но за тези пари е добре.

Кое е добре? Слаб процесор, малко рам памет, модел от 2015г.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре е от Lenovo или Acer със същите характеристики. Все пак подаръкът ще е за майката на автора на темата, а не за някой запален геймър тийнейджър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, RudeBoy написа:

По-добре е от Lenovo или Acer със същите характеристики. Все пак подаръкът ще е за майката на автора на темата, а не за някой запален геймър тийнейджър.

Кое е по-добре като хардуера е същия та даже и по слаб от сегашните модели на изброените марки?
Няма значение кой ще го ползва, фейсбук е тежък сайт и се иска ресурс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм си дал мнението.

Познай от 3 пъти дали имам желание да водя безсмислен спор :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, AAUUXX написа:

Сам дисплея не може да се счупи! Наясно съм че с 4 ядрен процесор и 2GB рам памет таблет не става за нищо, но за толкова пари толкова.

Сам се нацепи. Поне втория път. И се нацепи към бутона, дето е за включване на таблета. Това не е случайно. Значи, да ти кажа как стана. Първо малко тръгна сцепеното и постепенно за 2-3 дена стигна до бутона или бе обратното,вече не се сещам, че се шашнах отначало. След 2-3 седмици, след като вече си милвах дори таблета, почна да се цепи на другата страна, но от бутона надолу, докато за 3-4 дена стигна до  другия край на рамката.  Повече такъв таблет няма да си купя или поне не тоя клас. Иначе да, дисплея си е ,IPS  и е много добър, стига да не се гледа при пряка слънчева светлина.  Ползвал съм по-евтини таблети, дето дисплея е TN  и блести, няма яркост, променя цветовете си и дори от правилния ъгъл да го гледаш, пак има артефекти. От тая гледна точка таблета на Lenovo  TAB 8  си е добър, но от гледна точка на RAM и процесор, трябва да се търси поне с 4 GB RAM  и малко по-сносен процесор от неговия 4 ядрен. Особено зле влияе малкото RAM  и дори напоследък често ми излиза съобщение, че RAM  недостига. Ако един таблет се ползва само за фейсбук и за нищо друго, предполагам, че проблемите няма да са толкова големи. Но ако се инсталират 20-30 приложения ей така за проба и се оставят на таблета, работата става рунтава. 

преди 1 час, AAUUXX написа:

Кое е добре? Слаб процесор, малко рам памет, модел от 2015г.

Тоя с тая 1.5 GB RAM  не го виждам изобщо.  На всичко отгоре няма и достатъчно памет за инсталиране на приложения.   Гледам има само Wi-Fi, но не и 4G. Това означава, че е почти неизползваем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, BG-Team-DRIFT написа:

Сам се нацепи. Поне втория път. И се нацепи към бутона, дето е за включване на таблета. Това не е случайно. Значи, да ти кажа как стана. Първо малко тръгна сцепеното и постепенно за 2-3 дена стигна до бутона или бе обратното,вече не се сещам, че се шашнах отначало. След 2-3 седмици, след като вече си милвах дори таблета, почна да се цепи на другата страна, но от бутона надолу, докато за 3-4 дена стигна до  другия край на рамката. 

Ясно, но за да се случи това си го ударил, пукнало се е стъклото и след това логично като се натиска да се донацепи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, AAUUXX написа:

Ясно, но за да се случи това си го ударил, пукнало се е стъклото и след това логично като се натиска да се донацепи.

Възможно е, но не го очаквах. Може и да съм го натиснал повече или като съм го носил в чантата си, да съм го притиснал. Както и да е, вече 9 месеца си работи и със спукания дисплей. Кофтито е, че има малко RAM  и не ми върши добра работа, щото работя с два профила на него. Така RAM  се пълни докрай и в един момент направо почва да насича. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няколко години в Плесио - гърците до площад Славейков си купих 9,7 инчов с резолюция 2560х 2000dpi 8 ядрен за 349лв. .  До преди няколко месеца в Плесио - Гърците до  площад Славейков съм виждал Yoga Tablet за 350 лв. Това е средно между таблет с клавиатура и Лаптоп. Прилича на книга за четене. 13 инча.  Ако сте от София препоръчвам Ви приятелски да проверите в Plesio.bg и Most Computers. Много компютърни фирми, като Nova Computers  и Stantek ( една и съща фирма и дъщерна фирма са - изпищял съм лично и от двете ) продават таблети. Ако не е спешно или не бързате, то приятелският ми съвет е да изчакате около месец за новогодишни намаления и коледни промоции. Лично мнение. Аз компютър или лаптоп или таблет от магазин тип Бакалия или Хранителни стоки не купувам. Така са ме посъветвали. И аз послушах съвета им. Технополис е тип Бакалия с разните тигани, прахусмукачки, готварски печки, хладилници и др. Най - вече заради гаранцията на компютрите и липсата на специализиран компютърен сервиз. Лично моето мнение, че аз бих изчакал месец за коледни и новогодишни намаления. Моля не ме съдете. Добронамерен съм. Всеки си има глава на раменете да мисли и сам да взима решения със съответната отговорност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Нищо не мога да ти предложа защото такива 'боклуци' въобще ги подминавам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Person написа:

Здравей! Нищо не мога да ти предложа защото такива 'боклуци' въобще ги подминавам...

Да, затова всички с болукчивите си 5 инчови телефони, дето от тях чеп за зеле не става. 

Сега сериозно. Поне гледай да купиш за майка си таблет с IPS  или подобен дисплей, че иначе ще и се разкаже играта с тия евтини TN. Гледай да има и 4G,  че иначе не знам как ще го ползва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.