Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте всички вадете кристалните топки боб карти и на каквото гледате та да си поговорим за бъдещето. За мен най интересно ще развитието на Изкутвения Интелект и дилемите които се пораждат като например трябва ли ИИ да има код който да описва Човека като Бог (с цел предпазване от Скайнет)? С развитието  на ИИ в следващите десет години ще бъде извършена първата трансплантация на мозък което пак води до дилема(имаме тежко болен с ѝдрав мозък имаме престъпник осъден на смърт ако присадим мозъка на болния на престъпника тогава какво сме направили наказали сме престъпника или сме спасили болния?)

Ако в следващите десет години срещнем високо развита цивилизация от космоса тя ще бъде ли високоморална или ние ще сме прекалено примитивни да го разберем?

Хайде давайте нека играта започне сега

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боб нема изядохме го, кристалната топка е в сервиза за зимни гуми, та ще се гледа на ракия:D
Имаше един неврохирург който щеше да прави трансплантация на глава, не съм следил новините успял ли е, макар да ми изглежда фантастично на мен.
Мисля, че ще е добре ако хора които имат тежки физически увреждания по една или друга причина да получат втори шанс и да бъдат пълноценни хора, но това дали ще се случи в близките 10г никой не може да каже.
Среща с извънземни малко вероятно да е скоро, но ще видим, ако ги срещнеш да им пратиш поздрави :D

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, AAUUXX написа:

Боб нема изядохме го, кристалната топка е в сервиза за зимни гуми, та ще се гледа на ракия:D
Имаше един неврохирург който щеше да прави трансплантация на глава, не съм следил новините успял ли е, макар да ми изглежда фантастично на мен.
Мисля, че ще е добре ако хора които имат тежки физически увреждания по една или друга причина да получат втори шанс и да бъдат пълноценни хора, но това дали ще се случи в близките 10г никой не може да каже.
Среща с извънземни малко вероятно да е скоро, но ще видим, ако ги срещнеш да им пратиш поздрави :D

По принцип аз гпворех за това което очакваме да се случи следвашите десет години и дилемите които пораждат те

За извънземните те са тук у форума...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трансплантации на глави са правили още от едно време с кучета и маймуни. Проблема е бил, че полученото същество е оживявало часове и най-много няколко дена, като е имало и куче, живяло около месец. За момента не съм чувал някой да е правил подобни опити с хора, ако има все още не е легализирано и не е официално документирано.

https://en.wikipedia.org/wiki/Head_transplant

А относно "изкуствения интелект" за момента е много изкуствен, за да се нарече интелект. Мозъка е толкова сложен, че дори за момента не е постигнат компютърен ителект, близък по акъл и до овца.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес да а след десет години? То и сега се говори за някаква митична ИИ Патриот

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, petie1 написа:

По принцип аз гпворех за това което очакваме да се случи следвашите десет години и дилемите които пораждат те

За извънземните те са тук у форума...

10г са много време и трудно е да се каже точно какво ще е след тях.
Разбира се че са тук, та нали ние сме такива :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, AAUUXX написа:

10г са много време и трудно е да се каже точно какво ще е след тях.
Разбира се че са тук, та нали ние сме такива :D

Да разбира се че е много време та какво ни очаква ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Raze написа:

Трансплантации на глави са правили още от едно време с кучета и маймуни. Проблема е бил, че полученото същество е оживявало часове и най-много няколко дена, като е имало и куче, живяло около месец. За момента не съм чувал някой да е правил подобни опити с хора, ако има все още не е легализирано и не е официално документирано.

https://en.wikipedia.org/wiki/Head_transplant

Бях чел преди време за опит с маймуна, проблема е че не могат да свържат гръбначния мозък и живее няколко седмици след което умира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема може да бъде решен само от ИИ но не днешния а след десет години

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, petie1 написа:

Да разбира се че е много време та какво ни очаква ?

Не знам, ще видим като му дойде времето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, AAUUXX написа:

Бях чел преди време за опит с маймуна, проблема е че не могат да свържат гръбначния мозък и живее няколко седмици след което умира.

Дал съм връзка, където пише за случаите, не е точно така. Принципно в началото/средата на миналия век едва ли са имали имуно потискащи лекарства, каквито се дават сега при трансплантации на органи. Проблема е бил, че присадения орган е бил отхвърлен от имунната система, иначе може би щяха да са успешни всички тези опити. Животните с присадени глави са движели крайниците си под въздействие на външни стимули, просто тогава науката не е била толкова напреднала и не са имали такива познания за нервната система, за да могат да свържат всичко както трябва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова създадох темата всеки да напише какво очаква и след 10 години ако сме живи и здрави да се четем и сравним

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Raze написа:

Дал съм връзка, където пише за случаите, не е точно така. Принципно в началото/средата на миналия век едва ли са имали имуно потискащи лекарства, каквито се дават сега при трансплантации на органи. Проблема е бил, че присадения орган е бил отхвърлен от имунната система, иначе може би щяха да са успешни всички тези опити. Животните с присадени глави са движели крайниците си под въздействие на външни стимули, просто тогава науката не е била толкова напреднала и не са имали такива познания за нервната система, за да могат да свържат всичко както трябва.

Съгласен съм, но и сега науката не знае как да свърже гръбначен мозък примерно.
Много фантастично ми звучи това трансплантация на глава, както когато го четох преди години така и сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами фантастично е, но не се знае къде кой какво прави, има хора с много пари, на които нищо не им пречи да си наемат екип от учени, място и каквато си искат техника и да си правят тайно каквито си искат експерименти. Може и някои да са успели отдавна да направят такава трансплантация, нищо не се знае.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, petie1 написа:

Здравейте всички вадете кристалните топки боб карти и на каквото гледате та да си поговорим за бъдещето. За мен най интересно ще развитието на Изкутвения Интелект и дилемите които се пораждат като например трябва ли ИИ да има код който да описва Човека като Бог (с цел предпазване от Скайнет)? С развитието  на ИИ в следващите десет години ще бъде извършена първата трансплантация на мозък което пак води до дилема(имаме тежко болен с ѝдрав мозък имаме престъпник осъден на смърт ако присадим мозъка на болния на престъпника тогава какво сме направили наказали сме престъпника или сме спасили болния?)

Ако в следващите десет години срещнем високо развита цивилизация от космоса тя ще бъде ли високоморална или ние ще сме прекалено примитивни да го разберем?

Хайде давайте нека играта започне сега

Все още няма изкуствен интелект. Пии си ракията и си почивай!

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че е по-добре да се гледа в друга посока относно това, примерно да се качи информацията от мозъка на чип, който да бъде сложен в киборг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Все още няма изкуствен интелект. Пии си ракията и си почивай!

Не пия и не пуша благодаря. Пак повтарям не говоря за днес а за бъдещето

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, petie1 написа:

Не пия и не пуша благодаря. Пак повтарям не говоря за днес а за бъдещето

Ти си пии и си пуши, но изкуствен интелект все още няма, няма и да има !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, AAUUXX написа:

Аз си мисля, че е по-добре да се гледа в друга посока относно това, примерно да се качи информацията от мозъка на чип, който да бъде сложен в киборг.

Ето най после зацепихте целта на темата

• Ха-ха 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, petie1 написа:

Ето най после зацепихте целта на темата

Виждаш ли какво прави ракията:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, AAUUXX написа:

Още по страшно. И как ще сложиш информация от немислещ мозък на чип в киборг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Ти си пии и си пуши, но изкуствен интелект все още няма, няма и да има !

Ами не, не изпитвам нужда да пия и пуша а защо сте толкова сигурен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, petie1 написа:

Ами не, не изпитвам нужда да пия и пуша а защо сте толкова сигурен?

Сигурен съм, че няма и изкуствен интелект,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Ами въпроса не е в това а какво ще стане? Терминатор може би?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Защо да е немислещ, хората с увреждания от катастрофи са си ОК с мозъка просто имат нужда от тяло, ако информацията им от мозъка бъде прехвърлена на чип който бъде сложен в киборг ще му осигури нормален и пълноценен живот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.