Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Въпроса ми е следния. Имам лаптоп, но при играене на игри започва да загрява и не ми се иска да го прецаквам. Искам да сглобя някаква конфигурация за играене. Игрите които ще се играят са следните: CS:GO, Euro truck simulator 2, League of legends. Искам съвет каква конфигурация ще може да се сглоби защото много хора ми казват различни неща и аз не мога да избера. Благодаря предварително. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, plamen_petrov_80 написа:

Бюджет?

На какъв монитор ще играеш?

Какъв е лаптопа ти?

Бюджета е 1000 лева 

Имам монитор който седи така ASUS VZ239HE, но може да дадете и предложение и за монитор ако този не върши работа. 

Лаптопа е  Lenovo IdeaPad 110-15ISK 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една компютърна система която е възможно най-евтиното което може да се вземе - количка. Показвам я, за да установим някакъв минимум - минус в системата е паметта, само 2666Mhz. Като цяло тази система покрива параметрите на лаптопа ти, но от към видео карта ще е по-слаба. От тук имаме два варианта - смяна на процесор + вграденото му видео или добавяне на външна видео карта.

Ако сменим само процесора става така - количка - тук вече видео картата е над твоята така, че ако сегашната ти върши работа, значи и тази трябва да може.

Ако добавим видео карта става това - количка.

Глобално казано за да имаш еквивалент на лаптопа си трябват едни 700 лв. - аз лично бих се замислил за система втора ръка, но това е една друга тема.

За останалите 300 лв. какво може да се подобри:

- най-доброто вградено видео, процесор 4C/8T и с памет 16GB@3000Mhz - количка - останалия бюджет може да се вложи в по-добро захранване и/или по-добра кутия (може и по-голямо SSD и/или добавка на HDD).

- с външно видео 1050Ti - количка.

Разгледай ги и помисли, ако трябва и ти нахвърляй нещо според твоето виждане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично сглобих това на скоро  видях новия процесор на AMD едва 116лв athlon 200ge разгледах тестове доста добре се представя дори и с вградената vega 3 ето това е моето предложение 

http://nikem-bg.net/cart/57991p1r61159p1r60576p1r58907p1r60764p1r61245p1r57609p1r58390p1rf.html

Ето и доста игри е тествал пича с 1050ti и този процесор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Kristian Denkov написа:

Аз лично не съм ОК с това предложение.

Дъно: А320 е най-скопения чипсет, да за въпросния процесор няма значение, но бъдещ ъпгрейд на процесор! Също така ASROCK B450M-HDV AM4 е + 15 лв.

Памет: Само една банка памет - добре да кажем, че е продиктувано от бъдещ ъпгрейд, но ADATA 8G DDR4 3000MHz CL16 XPG D10 е + 11 лв.

Твърд диск - не е ясно дали трябва, все пак има лаптоп.

Кутията - продава :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако махнем хард диска остане само ssd 240gb  сложим дъното рамта които си посочил и сменим процесора с amd ryzen 5 1400 по-добре ли ще стане конфигурацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Нещо такова ли?

Минимума за дъно е такова с 350 чипсет (като има вероятност да изисква обновяване на биос-а за да тръгне с процесори от 2ххх серията), ако има и охлаждащи елементи супер.

Диска дали ще се маха или не, е решение на питащия.

Паметта не ме кефи 2х4GB@2666Mhz, но ако не се намери по-бърза, но сравнително на същите пари - няма избор (освен варианта с "най-доброто вградено видео, процесор 4C/8T и с памет 16GB@3000Mhz - количка")

AMD RYZEN 5 1400 - не е лош процесор, но за тази конфигурация не мисля, че е оптимален.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пламене, с 200GE си ограничен до 2666 памет, тъй че паметта не му е кусур, за 2200G може и бърза. CSGO не се играе добре на слаб процесор, затова бих зачеркнал Атлона.

Нещо като втората конфигураця на Пламен е оптимално, около 650-700лв, като не е зле да се отдели малко повече за кутия, примерно Deepcool D-Shield v2. Другата опция е директно Kingston A400 480GB SSD, което е за предпочитане, щом няма твърд диск. Цената пак ще е около 700лв, така че ако вградената Вега не се справя, може да се мисли за външна 1050 Ti.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При втора ръка конфигурациите няма промяна в цените така че спокойно се взима 4 ядрен Хасуел с 8 GB рам и новичка 1050TI.

http://alphacom-bg.com/product/1325/fujitsu-p520-tower-i5-4570-8gb-500gb.html - Има два свободни слота тоест може да се добави още рам.

https://www.vario.bg/gigabyte-geforce-gtx-1050-ti-d5-4g-gv-n105td5-4gd

Общо; 778 лв.  при желание за SSD още 50 - 80 лв. в зависимост дали ще е 120 - 240 GB.

https://www.vario.bg/adata-ultimate-su650-120gb-asu650ss-120gt-c

https://www.vario.bg/western-digital-wd-green-sata-ssd-240gb-wds240g2g0a

п.с. Не смятам че АМД-то ще даде по-добър резултат а не излиза и по-евтино.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, plamen_petrov_80 написа:

Една компютърна система която е възможно най-евтиното което може да се вземе - количка. Показвам я, за да установим някакъв минимум - минус в системата е паметта, само 2666Mhz. Като цяло тази система покрива параметрите на лаптопа ти, но от към видео карта ще е по-слаба. От тук имаме два варианта - смяна на процесор + вграденото му видео или добавяне на външна видео карта.

Ако сменим само процесора става така - количка - тук вече видео картата е над твоята така, че ако сегашната ти върши работа, значи и тази трябва да може.

Ако добавим видео карта става това - количка.

Глобално казано за да имаш еквивалент на лаптопа си трябват едни 700 лв. - аз лично бих се замислил за система втора ръка, но това е една друга тема.

За останалите 300 лв. какво може да се подобри:

- най-доброто вградено видео, процесор 4C/8T и с памет 16GB@3000Mhz - количка - останалия бюджет може да се вложи в по-добро захранване и/или по-добра кутия (може и по-голямо SSD и/или добавка на HDD).

Разгледай ги и помисли, ако трябва и ти нахвърляй нещо според твоето виждане.

Последния вариант ми харесва, но днес разглеждах в този сайт и видях тази конфигурация https://www.gplay.bg/powered-by-asus-sniper-vega-геймърска-конфигурация или това нещо https://www.gplay.bg/powered-by-asus-sniper-vega-ssd-геймърска-конфигурация говориме като конфигурация как е сглобена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Marti1312 написа:

Последния вариант ми харесва, но днес разглеждах в този сайт и видях тази конфигурация https://www.gplay.bg/powered-by-asus-sniper-vega-геймърска-конфигурация или това нещо https://www.gplay.bg/powered-by-asus-sniper-vega-ssd-геймърска-конфигурация говориме като конфигурация как е сглобена.

Аз мисля,че втората конфигурация е много добър вариант и на по късен етап може да добавиш външно видео!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Roujin Z написа:

п.с. Не смятам че АМД-то ще даде по-добър резултат а не излиза и по-евтино.

С тази разлика, че там ще е зазидан на Хасуел и ако реши да обновява нещо, трябва да пердаши почти всичко.

преди 8 часа, Marti1312 написа:

Готовите конфигурации на gplay са под всякаква критика. Не само компонентите са зле подбрани, ами и двете са по 100-150лв над реалната си цена, което гони 15%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно е писано повече от сто пъти да се избягват готовите конфигурации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ncl написа:

Сигурно е писано повече от сто пъти да се избягват готовите конфигурации.

А защо също така доста се препоръчват във форума и конфигурации втора ръка,това не е ли равно на препоръка  на готова конфигурация!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не е равно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен това ме притеснява при gplay защото всички компоненти са от вали компютърс и ми казват много хора че цените са много завишени. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теб кое те притеснява?
 Или от къде желаеш да закупиш системата си?

Има много лесен начин за сравнение на цени - сравняват се цените на еднакви продукти и то ще си покаже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, plamen_petrov_80 написа:

Теб кое те притеснява?
 Или от къде желаеш да закупиш системата си?

Има много лесен начин за сравнение на цени - сравняват се цените на еднакви продукти и то ще си покаже.

Ами не знам какъв да е избора и от къде да я закупя. Не искам да са на най-високо качество настройките дори и сега да го взема на средни след това да има възможност за ъпгрейд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен избора на търговец и параметрите на системата имат само две допирни точки - цени и наличности - абстрахирай се от тях и дай да видим първо какво искаш, а после и как и на какви пари да се набавят нещата, ако нещо го няма или не влиза в бюджета се прави компромис, но едно е един компромис в една система, друго е система изградена от компромиси - народна мъдрост :)

Ясно е, че при таван на бюджета вземайки на по-прилични цени ще вземеш най-много за парите си, но в никакъв случай не е задължително да е някой от посочваните - парите и решението са си изцяло твои.

Според мен първо трябва да решиш принципно какво точно иска като система -всеки си има мнение и гледна точка, аз лично много бих искал да знам твоите за да ти помагам, а не бъркам.

Наистина помисли го, какво искаш днес, какво би искал "утре", за да го постигнеш това "утре" колко би инвестирал в системата и така ще се заформи някакъв план (дали ще се изпълни на 100% - само времето ще покаже).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.11.2018 г. в 16:33, plamen_petrov_80 написа:

Според мен избора на търговец и параметрите на системата имат само две допирни точки - цени и наличности - абстрахирай се от тях и дай да видим първо какво искаш, а после и как и на какви пари да се набавят нещата, ако нещо го няма или не влиза в бюджета се прави компромис, но едно е един компромис в една система, друго е система изградена от компромиси - народна мъдрост :)

Ясно е, че при таван на бюджета вземайки на по-прилични цени ще вземеш най-много за парите си, но в никакъв случай не е задължително да е някой от посочваните - парите и решението са си изцяло твои.

Според мен първо трябва да решиш принципно какво точно иска като система -всеки си има мнение и гледна точка, аз лично много бих искал да знам твоите за да ти помагам, а не бъркам.

Наистина помисли го, какво искаш днес, какво би искал "утре", за да го постигнеш това "утре" колко би инвестирал в системата и така ще се заформи някакъв план (дали ще се изпълни на 100% - само времето ще покаже).

Какво би казал за такава конфигурация? 

Дънна платка: ASRock AB350M Pro4 (позволява овърклок на процесора) /с RGB контролер и HDMI/

Процесор: AMD Ryzen 5 2400G (4-ядрен, 8-нишков, 3.60 - 3.90 GHz, 4MB L3 кеш)

Видеокарта: AMD Radeon Vega 8 (споделена памет) / или Radeon Vega 11 при ъпгрейд с Ryzen 5 2400G /

Оперативна памет: 2Х 4GB (1x 4096MB) - DDR4, 2666MHz

Памет:1TB HDD 3.5" (7200 оборота/минута)

Захранване 550W (Trendsonic)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното става, но може да трябва ъпгрейд за да запали с този процесор. Може да видиш същото дъно с новия чипсет - но разлика в цената ще има поне 20 лв.

Процесора идва с  Vega 11.

Памет - тази е по-добра Team Group T-Force Vulcan 8GB (2 x 4GB) 3000 MHz DDR4 CL16, последно 4 или 8 е паметта?

Диск - марка/модел?

Захранването не ми допада.

Къде ги гледаш тези компоненти и на какви пари?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледа ги в Desktop.bg. Явно човека си иска готова конфигурация щом не му харесват предложените досега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, plamen_petrov_80 написа:

Дъното става, но може да трябва ъпгрейд за да запали с този процесор. Може да видиш същото дъно с новия чипсет - но разлика в цената ще има поне 20 лв.

Процесора идва с  Vega 11.

Памет - тази е по-добра Team Group T-Force Vulcan 8GB (2 x 4GB) 3000 MHz DDR4 CL16, последно 4 или 8 е паметта?

Диск - марка/модел?

Захранването не ми допада.

Къде ги гледаш тези компоненти и на какви пари?

От десктопбг гледам продуктите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горе ти дадох пример за значително по-добра машина с I5-4570 и GTX 1050TI за 778 лв.

Вградената графика (според зависи от с колко рам си, честоти, тайминги, двуканален режим и т.н.)

ще е нещо подобно на машина с GT 1030 докато аз ти предлагам с GTX 1050TI.

Потърси си сравнение с двете видеокарти и си направи сметката кое колко струва после избирай.

п.с. Принципно ако трябва да уплътним бюджета до дупка вместо  I5-4570 + 8GB рам и 500GB хард  може да се вземе I7-4790 + 16GB рам и 1TB хард. 

http://alphacom-bg.com/product/1395/dell-precision-t1700-tower-i7-4790-16gb-1000gb.html

+ видеокартата https://www.vario.bg/gigabyte-geforce-gtx-1050-ti-d5-4g-gv-n105td5-4gd

Ще излезе 1 028 лв. но и варианта за 778 лв. ще ти свърши работа за игрите които спомена при това много по-добра от какъвто и да е вариант с вгр. видео.

Edit; Понеже стана дума за ъпгрейд ако купи тоя Trendsonic ще сменя захранване при всички случай за по-яка видеокарта.

i7-4790 е по-добър от 2400G и е с 16GB рам.  Тоест за ъпгрейд на новото ще трябва да извади още толкова пари което ме съмнява.

При T1700 реално не трябва да сменя процесор и да добавя рам и минава само със смяна на захранване (стандартно е) ако реши да прасне по-добра видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.