Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам лаптоп Acer с Pentium N3700, 4гб рам и 1000 гб хард диск. С легален 10 съм от закупуването.

Проблемът е, че при работа с лаптопа, абсолютно произволно лаптопът просто забива, екранът замръзва и остава така. Екранът свети, но курсорът на мишката стои неподвижен. Колкото и да го чакам, докато не го изключа от бутона за включване, не се оправя. След повторно включване работи без проблеми. Не загрява. Хард дискът е тестван, няма лоши сектори. Тествах и рамта. От какво може да е? Преинсталирах и уиндоуса, проблемът пак остава.

Проблемът се появява на произволни периоди от време, може и с седмици да не се появи, но понякога за една седмица прави  номер 5-6 пъти. От какво може да е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква програма си тествал хард диска??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, nesumrobot написа:

От какво може да е?

преди 27 минути, nesumrobot написа:

С легален 10 съм от закупуването.

... и с Windows 10, за по-добра, по-бърза и сигурна работа ... :)

Може да провериш какво ще каже Crystal DiskInfo - RAW стойностите ги обърни в [DEC].

Виж и температурите CPUID HWMonitor.

Е логовете на ОС-а какво пише по времето на забиване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Емил Костов написа:

С каква програма си тествал хард диска??

HDD Sentinel и HDtune

преди 38 минути, plamen_petrov_80 написа:

... и с Windows 10, за по-добра, по-бърза и сигурна работа ... :)

Може да провериш какво ще каже Crystal DiskInfo - RAW стойностите ги обърни в [DEC].

Виж и температурите CPUID HWMonitor.

Е логовете на ОС-а какво пише по времето на забиване?

Мога да пробвам с тази програма, но не разбирам съвета ви, как да обърна тези стойности, обяснете моля. В логовете на ОС е празно, по време на забиване, няма нищо в event viewer. Температурите са ниски, не е от това. Просто искам да знам от хард диска ли е, преди да го сменям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, nesumrobot написа:

HDD Sentinel и HDtune

Забрани като за начало в power managment системата да записва и тествай отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Забрани като за начало в power managment системата да записва и тествай отново.

Не ви разбрах, моля уточнете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Crystal DiskInfo - менюто горе > Функция > Разширена функция > RAW стойности > 10 [DEC]

Как изобщо си стигнал до заключението, че е от твърдия диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

В Crystal DiskInfo - менюто горе > Функция > Разширена функция > RAW стойности > 10 [DEC]

Как изобщо си стигнал до заключението, че е от твърдия диск?

Не съм казвал , че е от хард диска, Ако имате по-добри идеи, давайте!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, plamen_petrov_80 написа:

С легален 10

Пробвай с друга ОС, може и в Live режим, а да за повече разяснения - чичко Гоогъл :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Пробвай с друга ОС, може и в Live режим, а да за повече разяснения - чичко Гоогъл :)

Опитах с гугъл, нали за това е форума за взаимопомощ. Някои има ли други идеи или да сменя ОС?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да правиш глупости дай да видим диска първо.

Вземане даване с Linux имал ли си?

Кога последно си преинсталирал тази ОС, как процедираш за това, коя версия слагаш, от къде?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, nesumrobot написа:

Не ви разбрах, моля уточнете?

Ето линк

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, plamen_petrov_80 написа:

Преди да правиш глупости дай да видим диска първо.

Вземане даване с Linux имал ли си?

Кога последно си преинсталирал тази ОС, как процедираш за това, коя версия слагаш, от къде?

Моля кажете, какво да проверя на хард диска. Единствено марката му и модела (https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822152291) мога да видя и мога да кажа, че в HDD sentinel е на 100% здраве и HD tune не открива лоши сектори и след продължително сканиране. Линукс не съм ползвал. ОС беше преинсталирана преди 2 месеца. Версията на 10 е с най-новите ъпдейти.

преди 7 минути, Емил Костов написа:

Ето линк

Направих го никога да не turn off. Дано има ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, nesumrobot написа:

Моля кажете, какво да проверя на хард диска. Единствено марката му и модела мога да видя и мога да кажа, че в HDD sentinel е на 100% здраве и HD tune не открива лоши сектори и след продължително сканиране. Линукс не съм ползвал. ОС беше преинсталирана преди 2 месеца. Версията на 10 е с най-новите ъпдейти.

Направих го никога да не turn off. Дано има ефект.

Винаги трябва да е на turn off.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги трябва да е на turn off.

Да, точно, така и го направих, всичко е на опция "never".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, точно, така и го направих, всичко е на опция "never".

Ами наблюдавай го сега да видим. Тази опция я избери и за батерия, не само за зарядно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Ами наблюдавай го сега да видим. Тази опция я избери и за батерия, не само за зарядно!

Избрана е точно така. Това го бях опитал предния път, преди преинсталацията и нямаше полза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, nesumrobot написа:

Избрана е точно така. Това го бях опитал предния път, преди преинсталацията и нямаше полза.

Какво бих направил аз в твоя случай.

1. Профилактика и почистване на лаптопа, както и напръскване с контактен спрей на слотовете на рамта, процесора и хард диска.

2. Преинсталация на Windows 

След това ще видим дали проблема ще е налице,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Какво бих направил аз в твоя случай.

1. Профилактика и почистване на лаптопа, както и напръскване с контактен спрей на слотовете на рамта, процесора и хард диска.

2. Преинсталация на Windows 

След това ще видим дали проблема ще е налице,

Това е в общият случай. Този процесор е запоен за дъното, всичко останало е профилактирано. Очаквам други идеи освен преинсталация,вече опитах преди 2 месеца го преинсталирах и сега пак прави проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е в общият случай. Този процесор е запоен за дъното, всичко останало е профилактирано. Очаквам други идеи освен преинсталация,вече опитах преди 2 месеца го преинсталирах и сега пак прави проблем.

Вземи си контактен спрей и почисти слотовете на РАМ паметта и хард диска. Ако проблема се появява 2 месеца след преинсталация има вероятност да е омазан Update на Windows или на някой драйвeр. Затова забраняваш Update на Windows и на драйверите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си контактен спрей и почисти слотовете на РАМ паметта и хард диска. Ако проблема се появява 2 месеца след преинсталация има вероятност да е омазан Update на Windows или на някой драйвeр. Затова забраняваш Update на Windows и на драйверите.

Почистено е всичко лично от мен. С последните ъпдейти е, освен да опитам с 7-мица, ако няма други идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, plamen_petrov_80 написа:

дай да видим диска

преди 24 минути, plamen_petrov_80 написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почистено е всичко лично от мен. С последните ъпдейти е, освен да опитам с 7-мица, ако няма други идеи?

Ами спираш Update на Windows. Освен това спираш Update на драйверите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, nesumrobot написа:

За мен лаптопа е слаб за 10, сложи си 8.1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цъкни десен бутон върху старт меню/event viewer. От там избери Windows logs, като го отвориш, вътре върху System цъкни десния бутон, избери Save all events...., избери си име на файл и къде да го запишеш, качи го някъде и дай връзка да го видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.