Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.От скоро следя температурите на моя процесор и доста силно ме притесняват.При никакво натоварване достига 50 градуса,без да е пуснато абсолютно нищо.Конфигурацията ми е следната:                                                                                                                               

Дънна платка:Asrock 990FX Extreme 6

Процесор:Amd FX-8350 Black Edition

Видеокарта:Nvidia(Palit) Geforce GTX 750TI

RAM:8 GB RAM

Охлаждане:Cooler Master Hyper 212 EVO

HDD:Toshiba 1 TB

Захранване:Corsair 650W

Въпросът ми е:има ли някакъв начин да сваля тези температури,защото когато процесора достигне определени температури,игрите ми замръзват и не мога да направя нищо след това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, gogich gaming (DarthVader) написа:

когато процесора достигне определени температури

А колко са тези температури?

Кога последно е почиствана системата?

Какви са температурите на другите ти компоненти?

Колко е околната ти температура в помещението където се намира системата ти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

А колко са тези температури?

Кога последно е почиствана системата?

Какви са температурите на другите ти компоненти?

Колко е околната ти температура в помещението където се намира системата ти?

Последно системата е почистена през лятото.За околната температура в моята стая не съм сигурен,защото сутрин я проветрявам.тенпературите ги гледам чрез AIDA и мога да видя при другите компоненти колко само са натоварени тъй,като не съм я разучил изцяло програмата.Картата е натоварена в момента на 30%,което мисля,че за нея е напълно нормално.Единствено процесора ми прави проблем.В момента прпцесора се движи на 52 градуса,HDD е на 34 градуса,дъното е на 35 градуса в момента.

преди 1 минута, gogich gaming (DarthVader) написа:

Последно системата е почистена през лятото.За околната температура в моята стая не съм сигурен,защото сутрин я проветрявам.тенпературите ги гледам чрез AIDA и мога да видя при другите компоненти колко само са натоварени тъй,като не съм я разучил изцяло програмата.Картата е натоварена в момента на 30%,което мисля,че за нея е напълно нормално.Единствено процесора ми прави проблем.В момента прпцесора се движи на 52 градуса,HDD е на 34 градуса,дъното е на 35 градуса в момента.

Картата в момента е на 32 градуса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Профилактика на машината! Чистене от прах и мръсотия и ще спреш да се притесняваш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че охладителя е монтиран правилно? Сложи си хубава термопаста - поне Arctic MX-4.  Имаш ли добър въздушен поток в кутията? Този охладител би трябвало да е достатъчен за процесора:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лятото сменяна ли е термопастата на процесора? Да не е намазана дебело? Или да е прекалено тънко и охладителят да не ляга по цялата повърхност на процесора.
Да не би да ползваш някоя безименна паста? Такава за охлаждане на транзистори по 2 лева изобщо не я брой като паста за целта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, DarkEdge написа:

Лятото сменяна ли е термопастата на процесора? Да не е намазана дебело? Или да е прекалено тънко и охладителят да не ляга по цялата повърхност на процесора.
Да не би да ползваш някоя безименна паста? Такава за охлаждане на транзистори по 2 лева изобщо не я брой като паста за целта.

До колкото си спомням пастата е слагана лятото и съм с термопаста на Гризли(течен метал)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След смяната на термопастата какви бяха температурите (при покой и под натоварване)?

Поглеждал ли си сега какво е състоянието на перката и радиатора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, plamen_petrov_80 написа:

След смяната на термопастата какви бяха температурите (при покой и под натоварване)?

Поглеждал ли си сега какво е състоянието на перката и радиатора?

След смяна на термопастата не съм ги гледал.Охладителя е нов и го ползвам от лятото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, gogich gaming (DarthVader) написа:

След смяна на термопастата не съм ги гледал.

Не се чувстваш добре, мериш си температурата - 38 градуса, пиеш хапче и повече не те интересува. Защото хапчето винаги сваля температурата, така е и с охладителя - нов, с течен метал к'во да му мериш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Grizly и Hyper 212 Evo и не можеш да го озаптиш? Има нещо сбъркан в цялата работа!
Да не би да си обърнал поток на вентилатор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, DarkEdge написа:

С Grizly и Hyper 212 Evo и не можеш да го озаптиш? Има нещо сбъркан в цялата работа!
Да не би да си обърнал поток на вентилатор?

Не.Охладитела е монтиран правилно.Последния ми вариант е да си сменя термопастата на процесора.Само това ми остава като възможност,защото не ми се дават пари за нов процесор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери волтажа към процесора. Пробвай да го намалиш, до колкото позволява. Правил ли си overclock?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

Провери волтажа към процесора. Пробвай да го намалиш, до колкото позволява. Правил ли си overclock?

Overclock дори не знам как се прави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в BIOS и намали малко волтажа. Да кажем с половин единица. След това тестваш за стабилност - дали ще има рестарти, сини екрани и т.н. под товар. Ако всичко е наред - пак така, докато започне да дава грешки. Ако успееш да го смъкнеш с 1-2-3 единици, ще паднат и температурите. Така и не каза всичко наред ли е с перките, каква е кутията и дали имаш добър въздушен поток в кутията, както и дали няма прах в кутията. Възможно е да имаш и проблеми с дъното или процесора. Ако не можеш да се справиш сам, най-добре потърси съдействие в някой сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Raze написа:

Ако успееш да го смъкнеш с 1-2-3

Десет или стотни имаш предвид, защото както не е наясно с нещата, ще се спече...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами трябва винаги да е готов да направи reset на BIOS, ако дъното не връща след неуспешен клок или други промени последните работещи настройки (принципно съм имал подобно дъно и го прави). Може да пробва по този начин:

https://linustechtips.com/main/topic/922293-undervolting-an-fx-8350/

Принципно няма никъде правилно или неправилно решение, за всеки процесор/дъно си е до бройка и се прави на принципа проба/грешка. Няма как да повреди нещо при тази процедура, стига да знае как да си нулира BIOS при проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.