Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, от едно известно време на сам имам проблеми с фпс-а  основно в ГТА5, но и някои други игри. Първоначално мислех, че е нещо софтуерно около 5-6 месеца се мъчих преинсталации, глупости и какво ли не. Най-накрая си казах а я да седна да проверя аз, всъщност толкова ли ми е добър хардуера за който до този момент мислех че е идеален. Хардуерът ми:  Intel Xeon E5410 12MB Кеш(имам два процесора със старо дъно) 230ГБ ССД 220 ГБ Хард Диск, Nvidia 1050TI 4 GB, 8GB RAM и това е общо взето. След като се поинтересувах разбрах, че процесорите ме спъват доста. И реших да си намеря някой по-нов Ксеон, който да ми върши същата работа. Пак искам два процесора. Не е задължително да са Ксеони просто да съвпадат с моя сокет LGA771. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои модели поддържа дъното ти?

Кои от тях успяваш да намериш за покупка?

Ако се стигне до дилемата 2 процесора дву-ядрени на по-високи честоти са по-добре от 2 процесора четири-ядрени на по-ниски честоти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Кои модели поддържа дъното ти?

Кои от тях успяваш да намериш за покупка?

Ако се стигне до дилемата 2 процесора дву-ядрени на по-високи честоти са по-добре от 2 процесора четири-ядрени на по-ниски честоти.

Не знам в момента просто обмислям да си взема рам и няква и5 приятел ще ми осигури хубаво дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Philippe Galabov написа:

да съвпадат с моя сокет LGA771

А това за какво беше?

Да почнем пак!

Точен модел на сървъра ти!

Точен модел на захранващия ти блок! Сигурен ли си, че той ще е съвместим с "новото" "хубаво" дъно? А точен модел на това дъно, цена?

Бюджет за всичко?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

А това за какво беше?

Да почнем пак!

Точен модел на сървъра ти!

Точен модел на захранващия ти блок! Сигурен ли си, че той ще е съвместим с "новото" "хубаво" дъно? А точен модел на това дъно, цена?

Бюджет за всичко?

Бюджета не е проблем смисъл колкото се може по-така "збито" да е ,захранването е 600 вата hp xw6600 workst 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси процесор с колкото се може по-висока производителност на single core и на по-висока честота - 4+ GHz, ако искаш максимум кадри. Минимум I5 2 поколение с отключен множител, слагаш подходящо дъно, охлаждане и захранване и клокваш колкото може повече. Принципно и някой Ryzen ще ти свърши добра работа, поне 4 ядрен. Сегашния сокет го забрави, каквото и да сложиш там няма да има особена разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Raze написа:

Търси процесор с колкото се може по-висока производителност на single core и на по-висока честота - 4+ GHz, ако искаш максимум кадри. Минимум I5 2 поколение с отключен множител, слагаш подходящо дъно, охлаждане и захранване и клокваш колкото може повече. Принципно и някой Ryzen ще ти свърши добра работа, поне 4 ядрен. Сегашния сокет го забрави, каквото и да сложиш там няма да има особена разлика.

Ryzen 5 1400 си мисля за сега . ili ryzen 5 2600

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който и да сложиш от двата, ще работи в пъти по-добре от сегашния. Реално с тази видеокарта и R5 1400 ще ти е достатъчен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.