Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , трябва ми спешно некой ретро лентов фотоапарат като на Олимпус или Zenit . Потърсих в гугъл обаче никаде не видях да продават .  Бих искал да ви питам ако знаете некой сайт или място  в София където мога да отида да взема , ще съм ви много благодарен . Също така ако някой  има и го продава в добро състояние , пак ще съм съгласен  . Приемам всякакви идеи , само да е лентов и да има повече опции за настройване , а не сапунерка . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни в Olx, или базара на Фото форум.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На площад Ал. Невски  и ул. Раковски, градинката. Продават по сергиите какво ли не ретро. Има и една сергия със стари фото апарати, Зенити, Екзахти...мисля че се казваха, Изобщо на Русия , и Германия от едно време производство, че продават и кинокамери. Всеки ден минавам от там. Избор голям!  :) 

Можеш да си купиш и медали от войната, руски, немски!  Портрет на Сталин, Хитлер! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам такъв фотоапарат, съвсем нов и малко използван. Ако проявиш интерес, обади се.

333.jpg

IMG_0003.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ще му го подариш, нали? :)  Защото не струва нищо. 

И е странно да пишеш "съвсем нов и малко използван" за лентов апарат, който не се произвежда повече от 30 години :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, RudeBoy написа:

Това ще му го подариш,

Бой Джордж, това е между мен и него, за теб имам една "Смяна", съвсем ще ти прилегне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, B3M2W0 написа:

за теб имам една "Смяна", съвсем ще ти прилегне.

Абсолютно ay.gif. Като ученик си бях купил такава, 8М, олимпийската версия. Изщраках с нея две чернобели ленти. Но понеже нямаше къде да ги дам за проявяване и копиране, зарязах цялата работа.

До 1994-а година, когато си купих втора ръка Зенит 11 от едно фото студио. Само че беше с хубавия обектив - Хелиос 44М-4, а не с гадния Индустар, като твоя. Цели 8 години снимах с него :) , докато накрая не ми омръзна да го настройвам ръчно преди всеки кадър, изхвърлих го, и си взех автоматичен Olympus. 

Та, ако ти е излишна Смената, давай я насам. Ще си я сложа във витрината, за спомен :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам един чисто нов Зенит, ама не го подарявам. Избирал дъм го измежду десетки бройки, едно време купувах такива от руснаци и украйнци и ги продавах после на гърци и араби с 10 - 15 долара печалба. един долар беше 6 комунистически лева. Моят Зенит е снимал веднъж 5 дена из Лондон 1992 г.  и после си е почивал. Пазя си го за спомен от социалистическата кочина. Кой ли е луд през 2018г.  на лента да снима ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и такива, които предпочитат да снимат все още на лента...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.