Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте другарчета! Искам да си купя охладител за процесора - core i7-2600K. Няма да клоквам, но просто със стоковият охладител под товар държи 78-80 градуса. Кутията ми е хубава CM HAF 912 с преден 200мм вентилатор и отзад и отгоре с 120мм, които изкарват. Всичко е почистено от прах и е сменена термопастата, но под товар си държи висока температура. Иначе без товар държи 30 градуса. Дайте акъл за най-доброто до около 60 лв. Спрял съм се на това:

http://nikem-bg.net/computer-components/Arctic-Freezer-33-eSports-ONE-Red-ACFRE00042A/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

78-80 градуса не са непоносими - зависи при какво натоварване, но може да се подобрят значително и да се намали шумът.

Freezer 33 eSports One би трябвало да ти даде най-ниски температури. Минус е крепежът и това, че перката на високи обороти става шумна. По-тиха алтернатива е be quiet Pure Rock (може да се зачисти стоковата паста и да се подмени), но като охл. способности отстъпва малко, та не е особено изгоден над 60лв.

За мен с добро съотношение охлаждане/шум/цена в момента е Gelid Tranquillo 4 около 50лв, редом с класическия Freezer 33, който е с по-тих вентилатор от eSports One. Още по-интересно става под 40лв, понеже Gelid Tornado не отстъпва почти с нищо и особено щом не си клокър, е един отличен охладител с PWM вентилатор на отлична цена.

Не знам с колко стика памет си, но при необходимост си провери съвместимостта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слотовете за памет са ми запълнени 4х4. Това хич не го помислих, че може да пречат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са, с високи радиатори ли? Избягвай Pure Rock и внимавай доста с Tranquillo 4 с по-големи радиатори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 400   също не е лош вариант , а и се намира на цена  40лв.  Според мен по нищо не отстъпва на GELID TRANQUILLO .  Друга алтенативка е Zalman CPU Cooler CNPS10X  , но при него трябва да повдигнеш вентилатора , понеже може и да пречи на рам паметта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този DeepCool го игнорирах, тъй като се закопчава като оригиналният охладител, което не ми харесва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво те притеснява в начина на монтаж ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като го свалиш 3-4 пъти и крачетата се чупят поради остаряване на пластмасата. Има вероятност и да ги счупиш ако не си ги сложил в отворите и натиснеш. Аз така си прецаках един навремето от недоглеждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има си чалъм за монтажа , ако се монтира и демонтира правилно и 100 пъти да го свалиш няма да има проблем. Просто трябва да се внимава . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.