Премини към съдържанието
stoian32

Взеха ми шофьорската книжка заради глоба за паркиране

Препоръчан отговор

Здравейте на всички. В сряда на 31-ви октомври , пътувах за летище София и на цариградско шосе  точно пред ''Джъмбо'' ме спряха за проверка . Никога не съм имал каквито или да е нарушения. След проверката се установи , че имам неплатена глоба за паркиране в размер на 20 лева , глобата е от 16-ти октомври и съм имал 7 дни да я платя. Тъй като не съм я платил служителите ми взеха книжката и талона , както и малкия талон на автомобила ми., докато не си платя глобата. Тъй като беше към полунощ нищо не работеше и нямаше къде да я платя а трябвало да се плаща само в клон на ''easypay''',  попитах ги ако я платя през телефона ще ми дадат ли книжката още там , те ми казаха не , трябва ни оригинал и копие  , че си я платил в ''éasypay''''Аз съм от град Карлово област Пловдив. Със 300 зора и висене на паркинга на джъмбо , един приятел дойде и се прибрахме . Още на следващия ден си платих глобата, но сега не знам от къде да си взема книжката. Служителя който ми я взе , ми каза , че още на следващия ден ще я изпратят от София в Пловдив и аз да си я взема от Пловдив до 2,3 дни.  Имам няколко приятели полицай и те ми казват , че поне месец ще мине , а мен това не ме устройва. На 16-ти ноември трябва да  пътувам за чужбина и ми трябва книжката и вече не знам къде да се обадя и да попитам как мога да си я взема по бързо. На документите от катаджията не пише от кое районно управление са  ,пише само имената и егн-то на двамата полицай и техните лични адреси  и най отгоре пише ''столична дирекция по вътрешните работи'' . Някой ме посъветваха да ида в районното от което са ми я взели  в София , но не знам кое е то . Звъннах на няколко телефона от интернет , и ми се навикаха , че това не било тяхна работа и да съм се бил оправял. София е на 130 км от мен , а Пловдив на 80 , не мога всеки ден да ходя и да питам ''тук ли ми е книжката'' и само да ме връщат и не знам какво да правя. Всякакъв съвет от вас ще ми е от голяма полза. Благодаря ви !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не сте уведомен за наложената глоба, не би трябвало да имат право да отнемат СУПМС.  Може и да се лъжа, разбира се...Но ако имате познат адвокат, няма да е лошо да си потърсите правата, включително и финансови, за нанесени  морални щети, пък ако можете да докажете това и за материални такива. .

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

20 лева глоба за неплатено паркиране е фиш, който се поставя на чистачките на колата. Със сигурност трябва да знаете за него. Друг е въпроса, че ако не е бил платен е станал на акт и по новите правила вече става страшно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не са му я поставили бланката, според автора. Иначе щеше да е написал, че знае за нея. 7 дни не бяха ли срок в който се плаща с отстъпка, а не пълният срок за плащане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

На сайта на КАТ излиза ли да имаш фиш? В което районно или патрулка може да ти направят справка имаш ли наложено наказание, от кого и в какъв размер.  Имаш и акт - с него също.

Отстъпка има само за електронен фиш - от автоматизирано средство без присъствие на служител. 

Цитат

(9) (Нова - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) При плащане на глобата, наложена с електронен фиш, в срока по ал. 8 се дължи 70 на сто от нейния размер. Глобата, наложена с електронен фиш, който е бил обжалван и потвърден от съда, се дължи в пълен размер.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звънни на столична дирекция, нали имаш имената на тия двамата ушеви,обясни положението и ако имаш много късмет може и да получиш телефонни кординати на тия тиквеници.То бива бива простотии,ама чак такива, да оставят на пътя човек за 20 лв, при положение,че искаш да платиш веднага.Ако си беше седял в Германията, сега нямаше да имаш тия ядове, а сега това те чака в следвашите 50 години всеки божи ден.Мутрата Бойко, като се хвали се ,,аз,аз,аз,аз, съм ви направил,, толкова ли не можа да оборудва ушевите с едни мобилни устройства, с които хората да могат да си платят веднага на пътя.Между другото, то и аз очаквам догодина като си отида да ме спрат за една глоба,за която съм си предоставил адреса тука, зада ми я изпратят и да я платя по банков път.Но имам неприятното усещане, че няма да я получа тая глоба, нито тука нито в България и очаквам същото сценарио като при теб.Ама добре ,че ми звъннаха и ме предупредиха, и в случей, че ме спрат и ми виси още глобата,няма да видат нито пари нито книжка от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото глобата за неносене на книжка е 10 лв. Така че за другия път просто я забрави. 

Цитат
Чл. 183. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с глоба 10 лв. водач, който:
1. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) не носи определените документи - свидетелство за управление, контролен талон и свидетелство за регистрация на управляваното моторно превозно средство;

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Филипов написа:

Между другото глобата за неносене на книжка е 10 лв. Така че за другия път просто я забрави. 

Добра идея, но да ли няма да ти блокират в база данни номера на книжката, като изета, нищо,че физически реално не е?Защото тука това го правят ор воле, ако някой се опита да мине с подобни мурафети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Филипов написа:

Да не се надява на това нещо, че може и номерата да му свалят. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безумна държава с безумни закони. Фризьорки и журналисти пишат закони. Заради дребно нарушение оставаш без книжка, това може да се случи на всеки от нас. Сега трябва да се случи на някой, който да вдигне врява по медиите и ще започнат пак да прекрояват закона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, stoian32 написа:

Всякакъв съвет от вас ще ми е от голяма полза.

Всякакви такива забатачени истории най- бързо и ефективно се решават с адвокат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, franchesko написа:

Между другото, то и аз очаквам догодина като си отида да ме спрат за една глоба,за която съм си предоставил адреса тука, зада ми я изпратят и да я платя по банков път.Но имам неприятното усещане, че няма да я получа тая глоба, нито тука нито в България и очаквам същото сценарио като при теб

Ще си плащаш глобите навреме.  За тарикати като теб и конфискация на колата трябва да има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, simtech написа:

Ще си плащаш глобите навреме.  За тарикати като теб и конфискация на колата трябва да има.

Ако беше прочел цялата тема, щеше да разбереш,че това е почти невъзможно в България.Ти като въртиш геврека само в Бургас и покрай селата там,  и си научил всяка камера къде е, и къде може и къде не може да се спира, реално няма как и да се сблъскаш с тия проблеми,ама пак наливаш акъл на едро по теми от, които нищо не разбираш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, franchesko написа:

...

За такива като теб има автобус. Некадърни, които не могат да карат просто доброволно си предават книжките и толкова.
По темата - всяка глоба вече преминава в наказателно постановление, а за това взимат книжката. Скапано.
Срокът беше 7 дни, за да премине - мисля...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, simtech написа:

По темата - всяка глоба вече преминава в наказателно постановление, а за това взимат книжката. Скапано.

Ами честито на всички които работят като шофьори или им се налага да пътуват до работа с кола. Следващия пък пак същите законотворци да си изберем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, baitexpo написа:

Ами честито на всички които работят като шофьори или им се налага да пътуват до работа с кола.

Когато караш с 40 при ограничение 60 такива проблеми няма да има. Аз вече навсякъде карам с по-ниска скорост от тази на ограничението, освен ако не е прав път без дървета и храсти покрай него. Щото там камери не могат да се скрият, нито КАТ-аджии могат да изскачат изневиделица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, simtech написа:

Когато караш с 40 при ограничение 60 такива проблеми няма да има.

И с 30 да караш все някога ще трябва да спреш, та и да паркираш, а общината е позволила да се празастрои града и място няма. Сигурно 70% от софиянци паркират в нарушение защото от общината няма изграден нито един нов паркинг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, simtech написа:

За такива като теб има автобус. Некадърни, които не могат да карат просто доброволно си предават книжките и толкова.

Аве кавали, ти наиш, че тука правилата са много по строги от България и за разлика от там къде имаш 30 и кусур точки, тука имаш само две точки.Един път жълт картон,и при червен картон оставаш без книжка за колкото реши прокурора, и това ти е само половината наказание.Другата половина е или затвор,или някоя канска парична глоба,или отиваш и на провервочен.Аз, ако бях толко некадърен отдавна да съм без книжка.Един път пътувам към Търговище, и спирам на центъра  в Търново да си купя дрехи,че нямах чисти в нас.Връщам се, колата я няма.Помислих,че са я тафили,обаче се оказа на наказателен паркинг.Лова такси,обикалям цяло Търново търча като линейка,че закъснявам за срещата в Търговище,ония ми показва някаква снимка,че съм бил паркирал на място, къде било забранено спирането.Обаче знака скрит в короната на едно дърво.Ако не си търновлия няма как да го знаеш,че там е забранено спирането.Платих 40 лева за два часа накзателен паркинг, после до Търговище трябваше наистина да нарушавам правилата, за да стигна на време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, baitexpo написа:

И с 30 да караш все някога ще трябва да спреш, та и да паркираш, а общината е позволила да се празастрои града и място няма. Сигурно 70% от софиянци паркират в нарушение защото от общината няма изграден нито един нов паркинг.

Има синя зона и платени паркинги. Ако не - купуваш си колело и не трябва да плащаш паркомясто.
Все пак, нали бате ви Бойко ви каза - който има брада, ще си купи гребенче.
Сами си го избрахте, сега ревете.

преди 4 минути, franchesko написа:

Обаче знака скрит в короната на едно дърво.Ако не си търновлия няма как да го знаеш,че там е забранено спирането

Не ми пука. Ще питаш околните има ли знак, има ли паяк и дали може. Ако не - ще си плащаш.
Това, че ти не си видял знака в короната е твой проблем.  Да си гледал.

преди 4 минути, franchesko написа:

после до Търговище трябваше наистина да нарушавам правилата, за да стигна на време.

Значи взимане на книжката и спиране на колата от движение. Никога не си поставяй време за пристигане.
Така пише на сайта на КАТ. За къде си се разбързал, мойто момче? В Нидерландия така ли ги гониш срещите?
Или там не ти стиска и се насираш, защото ще те затворят, а тук можеш да въртиш селски тарикатлъци?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, simtech написа:

Има синя зона и платени паркинги. Ако не - купуваш си колело и не трябва да плащаш паркомясто.
Все пак, нали бате ви Бойко ви каза - който има брада, ще си купи гребенче.
Сами си го избрахте, сега ревете.

Ами да, защо не волски каруци и магарета. Напред към 18-и век защото управляващите са решили да рекетират народа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, simtech написа:

В Нидерландия така ли ги гониш срещите?
Или там не ти стиска и се насираш, защото ще те затворят, а тук можеш да въртиш селски тарикатлъци?

В Нидерландия раздавам газ всеки ден на бургия и доста повече бързам,защото тука живота е много по-динамичен.Обаче си има точно регламентирани правила,и когато си наясно с тях знаеш къде е границата.Всеки ден прелитам покрай  първата бензиностация по магистралата към работа със 170,защото знам, че след 180 взимат книжка.Компренто?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, franchesko написа:

.Всеки ден прелитам покрай  първата бензиностация по магистралата към работа със 170,защото знам, че след 180 взимат книжка.

За 180 трябва да екзекутират, а не книжка да взимат. Ганьо Балкански. Такива като теб с мерак да ги трепеш.
Да убият някой невинен, докато си карат бавно..със 180.

преди 10 минути, baitexpo написа:

Ами да, защо не волски каруци и магарета.

И пеша е здравословно. Очаквай да сложат и данък "изтъркани обувки" и да ти мерят грайфера на..маратонките.

преди 7 минути, franchesko написа:

защото тука живота е много по-динамичен.

Как е по-динамичен, като всички са напушени и бавни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, simtech написа:

Да убият някой невинен, докато си карат бавно..със 180.

Няма такава вероятност.Жика това не ти е пътя за село.

weg.jpg

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, franchesko написа:

Няма такава вероятност.Жика това не ти е пътя за село.

Има хора с представи от пещерите, ако не е излизал навън, откъде да има представа какво се нарича път, като в България просто няма къде да види такова нещо с очите си.

п.п. баси смешната държава честно - 21 век и пътища да нямаме.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, franchesko написа:

Всеки ден прелитам покрай  първата бензиностация по магистралата към работа със 170,защото знам, че след 180 взимат книжка.Компренто?

преди 2 часа, franchesko написа:

weg.jpg

Знаеш ли как загина синът на собственика на Джъмбо? Ето така:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.