Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, от няколко дни лаптопът (Lenovo G500) започна периодично сам да си изписва е-та, все едно съм задържал бутона. Самият бутон на клавиатурата пък не работи, когато аз го натисна. Дори когато лаптопът е в режим sleep и със затворен капак се случва това и вентилаторите започват да шумят силно, а като отворя капака виждам, че полето с юзър паролата е пълно с е-та. Преди това имах проблем със стрелката нагоре (up arrow) и от време на време се показваха по два символа при натискане на един бутон :) Клавиатурата не е заливана с вода... 

Според вас в клавиатурата ли е проблемът или има вероятност да е нещо софтуерно? 

Ще съм благодарен за всякакви предложения и насоки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, stik написа:

Здравейте, от няколко дни лаптопът (Lenovo G500) започна периодично сам да си изписва е-та, все едно съм задържал бутона. Самият бутон на клавиатурата пък не работи, когато аз го натисна. Дори когато лаптопът е в режим sleep и със затворен капак се случва това и вентилаторите започват да шумят силно, а като отворя капака виждам, че полето с юзър паролата е пълно с е-та. Преди това имах проблем със стрелката нагоре (up arrow) и от време на време се показваха по два символа при натискане на един бутон :)Клавиатурата не е заливана с вода... 

Според вас в клавиатурата ли е проблемът или има вероятност да е нещо софтуерно? 

От Диспечера на устройства деинсталирай драйвера за клавиатурата, без да го триеш и без да рестартираш компа.

Включи една външна клавиатура и виж как ще се държи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, barbuncela написа:

От Диспечера на устройства

забрани клавиатурата.
И си закачи една USB, може и безжична.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, stik написа:

започна периодично сам да си изписва е-та, все едно съм задържал бутона. Самият бутон на клавиатурата пък не работи, когато аз го натисна. 

ами като е блокирал в затиснато положение, много ясно че няма да работи
пробвай внимателно да го изтръскаш от трохи на бисквити и там други храни дет си хрупал
а може да се наложи да се свали и да се почисти, но ако не си се занимавал с такава дейност се обърни към приятел или сервиз

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, .дръндю. написа:

но ако не си се занимавал с такава дейност се обърни към приятел или сервиз

То голямата философия на това Леново - 5 винта са: два зад батерията и 3 под капака :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, street racer написа:

То голямата философия на това Леново - 5 винта са: два зад батерията и 3 под капака :) 

е, ама нали разбираш, че нямам представа от способностите на автора на темата

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, stik написа:

Здравейте, от няколко дни лаптопът (Lenovo G500) започна периодично сам да си изписва е-та, все едно съм задържал бутона. Самият бутон на клавиатурата пък не работи, когато аз го натисна. Дори когато лаптопът е в режим sleep и със затворен капак се случва това и вентилаторите започват да шумят силно, а като отворя капака виждам, че полето с юзър паролата е пълно с е-та. Преди това имах проблем със стрелката нагоре (up arrow) и от време на време се показваха по два символа при натискане на един бутон :)Клавиатурата не е заливана с вода... 

Сваляш клавиатурата, почистваш добре с въздух под налягане, (компресор или флакон) ако има нужда свали и бутоните внимателно да не потрошиш клипсите.
Всичко това, ако ти се струва че няма да можеш да направи носи лаптопа в сервиз да го почистят или сменят клавиатурата ако е нужно това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаше ли такъв вирус? Помня, че някои се оплакваха от подобно случаи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за мненията.

Поръчах нова клавиатурата от ибей.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.