Премини към съдържанието
Dimitar Aleksov

Инсталиране на Windows 7 версия

Препоръчан отговор

Здравейте, ще ви помоля за съвет относно инсталиране на  Windows 7 x64.

Professional или Ultimate? (6gb ram, i7 920)

Нужно ли е да инсталирам SP1?

Да оставя ли да се ъпдейтва в последствие до краен предел, или да спра ъпдейтите веднага след инсталацията на чистия windows?

За сваляне, от MS windows download center, или да препоръчате читав такъв като торент?

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такъв шеговит въпрос от шеговит профил с едно единствено първо и последно мнение как да му отговориш....?
Ми хайде да спрягаме "мотам се":

1. Ultimate!

2. Нужно е SP1

3. Оставяш да се ъпдейтва до краен предел. Понякога това се случва едва след 48 часа. Компютъра трябва да е включен през това време нон-стоп. :) След като приключи ъпдейтите на другия ден, започваш инсталацията на софтуер, драйвъри, конфигурации.

4. Сваляш от Майкрософт. Този въпрос хептен не го разбрах. Сигурно си мазохист някакъв, който се колебае да си сложи система от неизвестен източник с интегрирани разни неща + червейчета. :P 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Mlechko написа:

Такъв шеговит въпрос от шеговит профил с едно единствено първо и последно мнение как да му отговориш....?
Ми хайде да спрягаме "мотам се":

1. Ultimate!

2. Нужно е SP1

3. Оставяш да се ъпдейтва до краен предел. Понякога това се случва едва след 48 часа. Компютъра трябва да е включен през това време нон-стоп. :) След като приключи ъпдейтите на другия ден, започваш инсталацията на софтуер, драйвъри, конфигурации.

4. Сваляш от Майкрософт. Този въпрос хептен не го разбрах. Сигурно си мазохист някакъв, който се колебае да си сложи система от неизвестен източник с интегрирани разни неща + червейчета. :P 

Ехаа, бях забравил по форумите като питаш нещо, как те заливат с пумия. Шеговитият профил, е поради отдавна забравения ми стар профил тук. Пък и wtf? За да не съм "мазохист" и тъй като не съм спец като теб, затова и питам тук как, кое, защо. Иначе, благодаря за мнението.

Със здраве!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Не бих препоръчал да се актуализира през Windows Update, защото ако не знаеш какво да инсталираш, ще си инсталираш и ненужни(вредни) актуализации.
За актуализиране на системата бих препоръчал да се използва пакетът UpdatePack7R2 на simplix. Има и много ключове за различни дейности.
Спри ъпдейтите и веднъж месечно (около 15-20. число) обновявай с помощта на този пакет.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

въпрос към DarkEdge

аз моя уин  го ъп през Dism++  - правилно ли постъпвам ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и от там. И китайците поддържат чист списък

Разликата е, че UpdatePack7R2 почиства след инсталирането на актуализациите

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще споделя от собствен опит, напук на "специалистите" :) :

Слагаш си Windows 7 Ultimate x64 sp1. Няма да казвам откъде да го сваляш, но гледай да пише MSDN в името му, и да е без всякакви "кумулативни ъпдейти" и други добавени простотии. След инсталацията забраняваш ъпдейти, и сам си търсиш и слагаш драйвери от сайтовете на производителите. Също и антивирусна и софтуер по твой избор.

Ако има нужда от ъпдейти, то ще си покаже.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, RudeBoy написа:

Ще споделя от собствен опит, напук на "специалистите" :) :

Слагаш си Windows 7 Ultimate x64 sp1. Няма да казвам откъде да го сваляш, но гледай да пише MSDN в името му, и да е без всякакви "кумулативни ъпдейти" и други добавени простотии. След инсталацията забраняваш ъпдейти, и сам си търсиш и слагаш драйвери от сайтовете на производителите. Също и антивирусна и софтуер по твой избор.

Ако има нужда от ъпдейти, то ще си покаже.

На същия принцип съм и аз. Но на скоро ъпдейтнах от любопитство, да видя какво са пуснали тия гламчовци. Предимно security ъдейти и нищо. Нормално. Този UpdatePack7R2  има ли опция да махне лошите ъпдейти или да си ползва DWS?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Eclipse2G написа:

Този UpdatePack7R2 има ли опция да махне лошите ъпдейти

Те просто не са включени

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

Те просто не са включени

Мерси, ще трябва да врътна един DWS.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа -  UpdatePack7R2 може да инсталира и SP1, и IE11 - всичко е разписано в описанието на ключовете.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Защо ти е Ултимейт, сложи едно про.

Или ентърпрайз. Ултимейт ползвах през далечната 2010-та година.

Виж какво иняма про и виж какво има Ултимейт, ако са неща които не ти трябват, въобще няма смисъл да слагаш тази версия.

Например в Ултимейт ще имаш битлокер който май е хакнат,и медиен център. А в прото ще ги нямаш.

За ъпдейтите споменатите тулове са готини, но на работа се разчита само на официални Микрософт технологии и техни продукти от секюрити гледна точка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един home(r) също върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.11.2018 г. в 17:01, Tanner Foost Foust написа:

но на работа се разчита

Ай да спреш да ни вреш в очите разни работи, а?
Форумът е основно ориентиран към домашни потребители!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 40 минути, DarkEdge написа:

Ай да спреш да ни вреш в очите разни работи, а?
Форумът е основно ориентиран към домашни потребители!

• мм добре :mark:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.11.2018 г. в 15:22, DarkEdge написа:

Забравих да кажа -  UpdatePack7R2 може да инсталира и SP1, и IE11 - всичко е разписано в описанието на ключовете.

Вчера го свалих и файлчето си дръпна 700 мб друг файл. На една седмица я ъпдейтна за 1 час, но не питаше какви ъпдейти искам, просто намери 80. Правилно ли съм разбрал, че малкото файлче всеки път ще дърпа друг по-голям с включени ъпдейти?

Поздрави

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да позная от какво си инсталирал Windows...
Стартиай winver и виж коя версия пише там.
Стартирай Internet Explorer от иконата му и виж зад Help>About коя версия е инсталирана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Седмицата Home си я свалих от сайта на MS, и инсталирах с оригиналният сериен номер на корпуса. Въпроса ми бе, дали правилно съм разбрал механизма на действие: оставяме на декстопа на човека този файл: https://update7.simplix.info/UpdatePatch-18.10.10.exe и той да си го стартира в бъдеще и ще се получи големия файл в който са вкарани ъпдейтите. След като провери, изтриваме само големия файл.
Иначе поне вчера вечерта чрез този туул намери 80 ъпдейта, но след всичкото инсталиране и рестартиране, накрая IE си бе пак 8.0 версия. Та ми стана чудно правя ли всичко правилно. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, защото IE се инсталира с отделен ключ. 80-те ъпдейта са за Windows.
И какъв е смисълът файлът да сти на десктопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, така ще му обясня да процедира. Даже ще му изкарам и тикет Win10 да си има за в бъдеще, ако иска да ъпрейдне ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

IE11 се инсталира така:
UpdatePack7R2.exe /IE11
или преиименувай
UpdatePack7R2.exe в UpdatePack7R2--ie11++.exe и стартирай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.