Премини към съдържанието
Victoria Spasova

“ Златното време и “нашето отвратително време””

Препоръчан отговор

Здравейте! Може ли да ми помогнете с едно есе на тема “ Златното време и “нашето отвратително време””. Трябва да има съпоставка със разказа Дон Кихот. Благодаря предварително

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Учителя/ката ви да не е комунист(ка)?

Аз бих отказал да пиша такова есе. Ако ще и двойка да ми пише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, ice_lion__01 написа:

Учителя/ката ви да не е комунист(ка)?

Аз бих отказал да пиша такова есе. Ако ще и двойка да ми пише.

Кво толкова в заданието ти натисна тролското копченце?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, sliderum написа:

Кво толкова в заданието ти натисна тролското копченце?

Питам само, нищо не ми е натиснало нищо. Всеки ученик трябва да има смелост да не се съгласи с учителя и заданието му и да си отстоява мнението.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, ice_lion__01 написа:

Питам само, нищо не ми е натиснало нищо. Всеки ученик трябва да има смелост да не се съгласи с учителя и заданието му и да си отстоява мнението.

В темата не са зададени конкретни времеви периоди. С кое точно не си съгласен и какво е мнението което ще отстояваш?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еееее! Що пък комунистическото време да е било златно??? Губи се един период от историята на България за който не се говори с охота т.е. това преди Втората световна война.И времето от Перестройката, от първите години, когато всичко бе в ентусиазъм удавен от мафиотски приватизаций, трибуквени охранителни и застрахователни фирми! Иначе днешното е "Отвратителното време" 

Много въпросителни обаче? За кое време става дума? За политически, времена, за идеологически времена, за икономически времена, за културни времена, за времена на неверие и бездуховност!?!?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Комунизма е само в главата на лъвчето ни и на тебе, все едно си му прочел мислите. Става въпрос за това как   потиснатият от обстоятелствата човек възприема околната си среда(обществото в което живее с неговите порядки) и как някой друг, за който нещата са се наредили според начинът, който според него е добър, или пък той дотолкова добре се е адаптирал към обстоятелствата, че да ги възприема като ...хм, като правилни. Потиснатият, ще се бори  вятърните мелници, а нагоденият, дори няма да ги вижда.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Black Power написа:

Еееее! Що пък комунистическото време да е било златно??? Губи се един период от историята на България за който не се говори с охота т.е. това преди Втората световна война.И времето от Перестройката, от първите години, когато всичко бе в ентусиазъм удавен от мафиотски приватизаций, трибуквени охранителни и застрахователни фирми! Иначе днешното е "Отвратителното време" 

Много въпросителни обаче? За кое време става дума? За политически, времена, за идеологически времена, за икономически времена, за културни времена, за времена на неверие и бездуховност!?!?!

Няма уточнено време. Нищо не е казвала. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Victoria Spasova написа:

Многолика тема с множество интерпретаций. Уточнете за какво става дума защото така трудно ще се помогне.  В момента си представям тематика от чисто политическа, до философска та до битова такава!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Victoria Spasova написа:

Ами щом трябва да има съпоставка с Дон Кихот ....... "сегашното отвратително време" се брои още от раждането му, а "златното време" е негова представа, която си създава само от книгите, де факто никога не е живял в това уж златно време т.е. визира се период от преди раждането му. Не е рядко срещано явление хората да се превъзнасяме по отдавна минали времена, в които на практика не сме живяли - да си мислим, че в еди кои си древни епохи, хората са живеели много по- щастливо и свободно, колко по- справедлив е бил света, колко по- мъдри са били мъдреците и т.н.  То не е и само до тази книга - погледни, че има много истории, фентъзита разни, митове, легенди, как в древни времена, едни могъщи сили, разни магьосници, властелини на пръстени, колко епично и величествено време е било, някога там в далечното минало, не като сегашното, ни чудеса стават, ни вълшебства,  стане някоя световна война, то баси грозната история, отвратително нали, няма никаква романтика. Пък в ония времена, златните, ехеееее хората са били богове, пътували са на летящи килимчета, воювали са с дракони, за сърцето на принцесата, а па принцесата, мали, мали ...... върти най- добрите гюбеци на Азис. :Д

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И един съвет - за предпочитане е, по време на писане на есето, да не допускаш подобен род правописни и фактологически грешки:

преди 15 часа, Victoria Spasova написа:

Здравейте! Може ли да ми помогнете с едно есе на тема “ Златното време и “нашето отвратително време””. Трябва да има съпоставка със разказа Дон Кихот. Благодаря предварително

Дон Кихот не е разказ.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, A.com написа:

И един съвет - за предпочитане е, по време на писане на есето, да не допускаш подобен род правописни и фактологически грешки:

Дон Кихот не е разказ.

Дон Кихот е пародия на рицарски роман. Това го разбрах след като написах поста

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.