Премини към съдържанието
AngryChichko

Препоръчайте Геймърски Лаптоп до 1500 лв.

Препоръчан отговор

Здравейте, съфорумци, 

Нуждая се от Вашата помощ за пореден път. Бихте ли ми препоръчали някакви геймърски лаптопи, които да не надвишават 1500 лв. Много е важно дисплея да е 17" и да изкарва цветовете колкото се може по-добре. Човекът, за който е предназначена машината ще играе игри като Tomb Raider, The Witcher и Guild Wars 2 основно, но е желателно да може да поддържа и някои от предстоящите заглавия, които  ще излязат на пазара през 2019г. 

Бележка: Могат да бъдат добавени максимум 200 лв. отгоре но това е в краен случай ако просто няма друга възможност за да бъдат покрити гореспоменатите изисквания. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тия пари само пластмасови пръчки, които са далече от геймърски лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало да е ясно, че за тези пари не говорим за high-end машина, която да е пригодена за ултра гейминг. Далеч съм от мисълта, че за да играеш игри на прилично ниво е нужно да си с Alienware. Ще съм много благодарен за всяка препоръка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо лаптоп, а и 17"?

Лаптоп и игри е лоша комбинация. Заради 17" имаш много по-малко избор на модели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Геймърски
  • Лаптоп

Избери си едно.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам нямаш много варианти - избери си един от двата:

https://laptop.bg/laptops-lenovo-Ideapad_330-lenovo_ideapad_330_81FL002JBM250GBSSD

https://laptop.bg/laptops-lenovo-Ideapad_330-lenovo_ideapad_330_81FL002JBM

С видеокарта под нивото на GTX 1050 ще трябва да играеш посочените игри на минимални настройки и резолюция, като пак не очаквай високи кадри. И с GTX 1050 няма да е кой знае колко добре, но поне ще можеш да ги пуснеш на 1080p и на ниски/средни детайли с 35-40 кадъра, зависи от играта. Горе-долу ще се играе така - това за предния Rise of the Tomb raider, новия е още по-тежък. В описанието на клипа има и други игри как се държат с тази видеокарта:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това няма връзка с темата. Всеки лаптоп се пържи при товар, дори и десктоп компонентите, особено с фабричните охлаждания за по-мощните процесори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Това няма връзка с темата. Всеки лаптоп се пържи при товар, дори и десктоп компонентите, особено с фабричните охлаждания за по-мощните процесори.

Само дето с лаптоп нямаш свободата да смениш фабричното охлаждане с по-хубаво.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде сега да не си разясняваме приликите и разликите между лаптоп и десктоп, а да се придържаме към темата. Автора е задал въпрос, дал съм му отговор. Останалите въпроси дали да ползва лаптоп вместо десктоп си ги оставете за други теми, в които това се пита.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези двата и на мен ми харесват повече от моите предложения, ама автора иска:

преди 8 часа, AngryChichko написа:

да не надвишават 1500 лв. Много е важно дисплея да е 17"

а тези освен че са с по-малък дисплей, надвишават и бюджета. Иначе аз бих се "напънал" за някой от двата :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нарочно съм ги дал, да види какво горе-долу може да се вземе за максималните пари (1500 лв. - основни + 200 лв. допълнителни), но при 15" екран. 17" са осезаемо по-слаби.

Между другото - за тези двата:

преди 15 часа, Raze написа:

ако не пропускам нещо то разликата е само SSD-то, но цената е (1509 - 1389 = 120) странна за мен. Аз бих взел този без SSD, за 80 лв. се добавя 240-256GB SSD, a за 20 лв. се взема 2,5" USB 3.0 to SATA кутия и в нея се монтира наличния 1TB твърд диск. Напред съм с едни 20 лв. и 1TB твърд диск. Разбира се ако се прецени може направо да се сложи 480-512GB SSD за около 150 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.