Премини към съдържанието
detronik

Заслужават ли си тези тонколони на Technics

Препоръчан отговор

Здравейте,
Бих искал да помоля за малко помощ.
Имам усилвател Technics SA-GX130  с тунер и мощност на канал 40W.
Понеже имам и CD плейър и касетен дек Technics, бих искал да купя и тонколони на Technics, но не съм сигурен дали ще ми хареса как звучат.
Двата варианта колони, които ми предлагат са:
1. SB-CD120 - отворен обем с преден бас рефлекс
2. SB-3650 - затворен обем
И двата модела са на цена около 150 лв.
По отношение на звученето ме притеснява това, че днес сме свикнали с онези суббасови аудио системи и не зная как ще звучат колони от онова време.
Моля, ако някой може да даде мнение, дали си заслужава да се купят толкова стари колони и дали тази цена не е твърде висока.
Предварително благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SB-CD120 са по-добрите, цената е добра, надявай се да не са майсторени филтрите или пренавивани говорителите от някой “майстор“ иначе си заслужават и звучат приятно. Ниски няма да липсват, но не очаквай да чуеш такива каквито може да възпроизведе субуфер, ако това искаш значи не се ориентираш в правилната посока.
Ресивъра ти не е лош, но ако държиш на по-качествен звук и имаш желание го смени с някой от Technics su V500 нагоре.
Ако имаш други въпроси питай :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Technics, е аудио отдела на Panasonic.Винаги са правели добри неща от Technics.Едно време началото на 90-те не малко български дискотеки свиреха само с Technics.Иначе доста колини от онова време звучат доста по-добре от не малко колони от това време:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, franchesko написа:

Technics, е аудио отдела на Panasonic.Винаги са правели добри неща от Technics.Едно време началото на 90-те не малко български дискотеки свиреха само с Technics.Иначе доста колини от онова време звучат доста по-добре от не малко колони от това време:)

Panasonic и Technics са подразделения на Matsushita Electric.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колоните на Техникс, произведени миналия век са доста добри. Задължително се СЛУШАТ от питащия, след това се проверяват за интервенции по филтрите и говорителите/личи си веднага!/ и чак тогава се взема решение. Всеки човек слуша, но всеки чува по различен начин, затова и много важно да чуете със собствените си уши, а не да се ръководите от това, какво са казали другите!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, AAUUXX написа:

Panasonic и Technics са подразделения на Matsushita Electric.

След 2008-а вече са Panasonic Corporation, само информативно. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎4‎.‎11‎.‎2018‎ г. в 20:12, detronik написа:

SB-CD120 

За 150 лв. си заслужават на 100%. Не са много възрастни само на 30 години/даже и по-млади произвеждат се 1998-1999/. Ако не са претърпели някакви интервенции и са в автентично състояние са добър избор. Задължително прослушване на ниски и високи нива на всякакви стилове музика.

Мнаго хора си повредиха усещането за истински звук със слушане на нещастни уредбички в комфигурации субуфър + две, четири, четиринадесет миниатюрни джобни колонки.

Музика се слуша на две колони 2.0 стерео. Всичко друго е компромис.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, bulljo написа:

След 2008-а вече са Panasonic Corporation, само информативно. 

Така е, няма вече Technics аудио като изключвам DJ  оборудването.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, bulljo написа:

Съществуват си под шапката на панасоник просто нямат пазар у нас. https://www.technics.com/uk/

Мерси, като фен на марката това ме заинтригува, и не знаех че все още правят аудио техника, не съм се дълбал да търся да си призная.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече в България е на мода бумтящата и дрънчаща техника, всички търсят мощ и бас, затова и предлагането на пазара е такова и реномирани производители на HI-FI ТЕХНИКА нямат представители у нас. Няма и достатъчно платежоспособни клиенти.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, bulljo написа:

Вече в България е на мода бумтящата и дрънчаща техника, всички търсят мощ и бас, затова и предлагането на пазара е такова и реномирани производители на HI-FI ТЕХНИКА нямат представители у нас.

Това е абсолютно така, но също е фактор и това че тук сме малко мизерници и не всеки би извадил няколко хиляди за усилвател и тон-колони.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено, като не мога да си ги позволя само да ги гледам не става, очи пълни уши глухи, затова търсим компромисно решение, но не и някоя думтялка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.11.2018 г. в 21:32, bulljo написа:

Вече в България е на мода бумтящата и дрънчаща техника, всички търсят мощ и бас, затова и предлагането на пазара е такова и реномирани производители на HI-FI ТЕХНИКА нямат представители у нас. Няма и достатъчно платежоспособни клиенти.

Не само в България, и тук доста добре се харчат ,,Съб+2 сателита или+5 и един център.,,  За музика само 2.0, иначе за филми задължително трябва съб.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎5‎.‎11‎.‎2018‎ г. в 22:37, AAUUXX написа:

Това е абсолютно така, но също е фактор и това че тук сме малко мизерници и не всеки би извадил няколко хиляди за усилвател и тон-колони.

За хора с възможности и маняци на тема Hi-Fi може и стотици хиляди да дадат за усилвател и колони, но за любители на добрия саунд и с 500 лв. може да се спретне добра комбинация усилвател +колони.

Собственика на темата добре се е ориентирал и е избрал много доби колони цена/качество. Ако даде и още 200-300 лв. за по-добър усилвател и само с 350-450 лв. ще се наслаждава на добър Hi-Fi звук. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

Благодаря на всички отговорили по темата и се извинявам, че след толкова време пиша, но имах разни разправии...
Та оказа се, че вместо SA-GH130, който си бях поръчал, ми донесоха SA-EX310. Доколкото намерих инфо за него излиза, че е по-нов, освен това е 2х70W или 5x50 ако е в съраунд режим (моля някой ако е имал допир до такъв да коментира). В крайна сметка сега имам него и мисля, че не свири лошо. Слушам го засега с две 30W двулентови Sony колони, докато се сдобия с желаните такива. Колоните за които питах за жалост не мога да изпробвам преди да купя, понеже са все в други градове и трябва да ми ги изпращат с куриер. Това не ми харесва. Предпочитам да ги видя, пробвам, да ги чуя и тогава да ги взема, както препоръчвате и вие.

Междувременно ми се прецака CD-то, но по този въпрос ще питам в друга тема.
Ако все пак усилвателят е с такава мощност, то гореспоменатите колони биха били с недостатъчна мощност. Моля в такъв случай да ми препоръчате някакви по-подходящи колони на Technics (в ценовия диапазон до 200 лв.) които да могат да се ползват с този усилвател. Дано да не са ме прекарали като са ми изпратили него...но така или иначе го задържах.

Много ви благодаря за съветите и вниманието!

Приятна вечер на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.11.2018 г. в 22:51, detronik написа:

Здравейте отново,

Благодаря на всички отговорили по темата и се извинявам, че след толкова време пиша, но имах разни разправии...
Та оказа се, че вместо SA-GH130, който си бях поръчал, ми донесоха SA-EX310. Доколкото намерих инфо за него излиза, че е по-нов, освен това е 2х70W или 5x50 ако е в съраунд режим (моля някой ако е имал допир до такъв да коментира). В крайна сметка сега имам него и мисля, че не свири лошо. Слушам го засега с две 30W двулентови Sony колони, докато се сдобия с желаните такива. Колоните за които питах за жалост не мога да изпробвам преди да купя, понеже са все в други градове и трябва да ми ги изпращат с куриер. Това не ми харесва. Предпочитам да ги видя, пробвам, да ги чуя и тогава да ги взема, както препоръчвате и вие.

Междувременно ми се прецака CD-то, но по този въпрос ще питам в друга тема.
Ако все пак усилвателят е с такава мощност, то гореспоменатите колони биха били с недостатъчна мощност. Моля в такъв случай да ми препоръчате някакви по-подходящи колони на Technics (в ценовия диапазон до 200 лв.) които да могат да се ползват с този усилвател. Дано да не са ме прекарали като са ми изпратили него...но така или иначе го задържах.

Много ви благодаря за съветите и вниманието!

Приятна вечер на всички!

Според това, Новият SA-EX310 е ресийвър. Като старият модел Technics SA-130 има по малки хармонични изкривявания, по малък шум. Може да захранва тонколони от 8 до 16 Ома.

Technics SA-EX310, има предимство, че може да се ползва като ресийвър, има опция за дистанционо управление И да му се закачат още три тонколони, за домашно кино.

Стига да му се подаде подходящ многоканален звук.

Както има и по голямата мощност на канал. Другото предимство, че е по нов с 10 години от Technics SA-130.

Което, може да спомогне за по дълъг живот , в предвид стареенето на компонентите (но, не винаги е задължително условие).

Technics SA-130 е по подходящ за слушане на музика, поради по малките изкривявания.

Важно условие да използвате тонколони с импеданс от 8 ома (като минимум).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ex 310 няма нищо общо с Sa130, по- близо е до Ex300  какъвто съм имал, разлика е само в мощността, която е в полза на Ex 310, не можеш да подадеш 5.1 входен сигнал, подава се стерео и с Pro Logic става 5.1. Ex300 и 310 са бюджетни модели, като за такива звучат доста прилично, като на мен ми липсваше достатъчно динамика в звученето му.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.