Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

detronik

Заслужават ли си тези тонколони на Technics

Препоръчан отговор

Здравейте,
Бих искал да помоля за малко помощ.
Имам усилвател Technics SA-GX130  с тунер и мощност на канал 40W.
Понеже имам и CD плейър и касетен дек Technics, бих искал да купя и тонколони на Technics, но не съм сигурен дали ще ми хареса как звучат.
Двата варианта колони, които ми предлагат са:
1. SB-CD120 - отворен обем с преден бас рефлекс
2. SB-3650 - затворен обем
И двата модела са на цена около 150 лв.
По отношение на звученето ме притеснява това, че днес сме свикнали с онези суббасови аудио системи и не зная как ще звучат колони от онова време.
Моля, ако някой може да даде мнение, дали си заслужава да се купят толкова стари колони и дали тази цена не е твърде висока.
Предварително благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

SB-CD120 са по-добрите, цената е добра, надявай се да не са майсторени филтрите или пренавивани говорителите от някой “майстор“ иначе си заслужават и звучат приятно. Ниски няма да липсват, но не очаквай да чуеш такива каквито може да възпроизведе субуфер, ако това искаш значи не се ориентираш в правилната посока.
Ресивъра ти не е лош, но ако държиш на по-качествен звук и имаш желание го смени с някой от Technics su V500 нагоре.
Ако имаш други въпроси питай :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Technics, е аудио отдела на Panasonic.Винаги са правели добри неща от Technics.Едно време началото на 90-те не малко български дискотеки свиреха само с Technics.Иначе доста колини от онова време звучат доста по-добре от не малко колони от това време:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 часа, franchesko написа:

Technics, е аудио отдела на Panasonic.Винаги са правели добри неща от Technics.Едно време началото на 90-те не малко български дискотеки свиреха само с Technics.Иначе доста колини от онова време звучат доста по-добре от не малко колони от това време:)

Panasonic и Technics са подразделения на Matsushita Electric.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колоните на Техникс, произведени миналия век са доста добри. Задължително се СЛУШАТ от питащия, след това се проверяват за интервенции по филтрите и говорителите/личи си веднага!/ и чак тогава се взема решение. Всеки човек слуша, но всеки чува по различен начин, затова и много важно да чуете със собствените си уши, а не да се ръководите от това, какво са казали другите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, AAUUXX написа:

Panasonic и Technics са подразделения на Matsushita Electric.

След 2008-а вече са Panasonic Corporation, само информативно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎4‎.‎11‎.‎2018‎ г. в 20:12, detronik написа:

SB-CD120 

За 150 лв. си заслужават на 100%. Не са много възрастни само на 30 години/даже и по-млади произвеждат се 1998-1999/. Ако не са претърпели някакви интервенции и са в автентично състояние са добър избор. Задължително прослушване на ниски и високи нива на всякакви стилове музика.

Мнаго хора си повредиха усещането за истински звук със слушане на нещастни уредбички в комфигурации субуфър + две, четири, четиринадесет миниатюрни джобни колонки.

Музика се слуша на две колони 2.0 стерео. Всичко друго е компромис.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, bulljo написа:

След 2008-а вече са Panasonic Corporation, само информативно. 

Така е, няма вече Technics аудио като изключвам DJ  оборудването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, bulljo написа:

Съществуват си под шапката на панасоник просто нямат пазар у нас. https://www.technics.com/uk/

Мерси, като фен на марката това ме заинтригува, и не знаех че все още правят аудио техника, не съм се дълбал да търся да си призная.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече в България е на мода бумтящата и дрънчаща техника, всички търсят мощ и бас, затова и предлагането на пазара е такова и реномирани производители на HI-FI ТЕХНИКА нямат представители у нас. Няма и достатъчно платежоспособни клиенти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, bulljo написа:

Вече в България е на мода бумтящата и дрънчаща техника, всички търсят мощ и бас, затова и предлагането на пазара е такова и реномирани производители на HI-FI ТЕХНИКА нямат представители у нас.

Това е абсолютно така, но също е фактор и това че тук сме малко мизерници и не всеки би извадил няколко хиляди за усилвател и тон-колони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено, като не мога да си ги позволя само да ги гледам не става, очи пълни уши глухи, затова търсим компромисно решение, но не и някоя думтялка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.11.2018 г. в 21:32, bulljo написа:

Вече в България е на мода бумтящата и дрънчаща техника, всички търсят мощ и бас, затова и предлагането на пазара е такова и реномирани производители на HI-FI ТЕХНИКА нямат представители у нас. Няма и достатъчно платежоспособни клиенти.

Не само в България, и тук доста добре се харчат ,,Съб+2 сателита или+5 и един център.,,  За музика само 2.0, иначе за филми задължително трябва съб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎5‎.‎11‎.‎2018‎ г. в 22:37, AAUUXX написа:

Това е абсолютно така, но също е фактор и това че тук сме малко мизерници и не всеки би извадил няколко хиляди за усилвател и тон-колони.

За хора с възможности и маняци на тема Hi-Fi може и стотици хиляди да дадат за усилвател и колони, но за любители на добрия саунд и с 500 лв. може да се спретне добра комбинация усилвател +колони.

Собственика на темата добре се е ориентирал и е избрал много доби колони цена/качество. Ако даде и още 200-300 лв. за по-добър усилвател и само с 350-450 лв. ще се наслаждава на добър Hi-Fi звук. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

Благодаря на всички отговорили по темата и се извинявам, че след толкова време пиша, но имах разни разправии...
Та оказа се, че вместо SA-GH130, който си бях поръчал, ми донесоха SA-EX310. Доколкото намерих инфо за него излиза, че е по-нов, освен това е 2х70W или 5x50 ако е в съраунд режим (моля някой ако е имал допир до такъв да коментира). В крайна сметка сега имам него и мисля, че не свири лошо. Слушам го засега с две 30W двулентови Sony колони, докато се сдобия с желаните такива. Колоните за които питах за жалост не мога да изпробвам преди да купя, понеже са все в други градове и трябва да ми ги изпращат с куриер. Това не ми харесва. Предпочитам да ги видя, пробвам, да ги чуя и тогава да ги взема, както препоръчвате и вие.

Междувременно ми се прецака CD-то, но по този въпрос ще питам в друга тема.
Ако все пак усилвателят е с такава мощност, то гореспоменатите колони биха били с недостатъчна мощност. Моля в такъв случай да ми препоръчате някакви по-подходящи колони на Technics (в ценовия диапазон до 200 лв.) които да могат да се ползват с този усилвател. Дано да не са ме прекарали като са ми изпратили него...но така или иначе го задържах.

Много ви благодаря за съветите и вниманието!

Приятна вечер на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.11.2018 г. в 22:51, detronik написа:

Здравейте отново,

Благодаря на всички отговорили по темата и се извинявам, че след толкова време пиша, но имах разни разправии...
Та оказа се, че вместо SA-GH130, който си бях поръчал, ми донесоха SA-EX310. Доколкото намерих инфо за него излиза, че е по-нов, освен това е 2х70W или 5x50 ако е в съраунд режим (моля някой ако е имал допир до такъв да коментира). В крайна сметка сега имам него и мисля, че не свири лошо. Слушам го засега с две 30W двулентови Sony колони, докато се сдобия с желаните такива. Колоните за които питах за жалост не мога да изпробвам преди да купя, понеже са все в други градове и трябва да ми ги изпращат с куриер. Това не ми харесва. Предпочитам да ги видя, пробвам, да ги чуя и тогава да ги взема, както препоръчвате и вие.

Междувременно ми се прецака CD-то, но по този въпрос ще питам в друга тема.
Ако все пак усилвателят е с такава мощност, то гореспоменатите колони биха били с недостатъчна мощност. Моля в такъв случай да ми препоръчате някакви по-подходящи колони на Technics (в ценовия диапазон до 200 лв.) които да могат да се ползват с този усилвател. Дано да не са ме прекарали като са ми изпратили него...но така или иначе го задържах.

Много ви благодаря за съветите и вниманието!

Приятна вечер на всички!

Според това, Новият SA-EX310 е ресийвър. Като старият модел Technics SA-130 има по малки хармонични изкривявания, по малък шум. Може да захранва тонколони от 8 до 16 Ома.

Technics SA-EX310, има предимство, че може да се ползва като ресийвър, има опция за дистанционо управление И да му се закачат още три тонколони, за домашно кино.

Стига да му се подаде подходящ многоканален звук.

Както има и по голямата мощност на канал. Другото предимство, че е по нов с 10 години от Technics SA-130.

Което, може да спомогне за по дълъг живот , в предвид стареенето на компонентите (но, не винаги е задължително условие).

Technics SA-130 е по подходящ за слушане на музика, поради по малките изкривявания.

Важно условие да използвате тонколони с импеданс от 8 ома (като минимум).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ex 310 няма нищо общо с Sa130, по- близо е до Ex300  какъвто съм имал, разлика е само в мощността, която е в полза на Ex 310, не можеш да подадеш 5.1 входен сигнал, подава се стерео и с Pro Logic става 5.1. Ex300 и 310 са бюджетни модели, като за такива звучат доста прилично, като на мен ми липсваше достатъчно динамика в звученето му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите!

Засега си оставам с Ex 310 и отново на дневен ред са ми тонколоните.

С оглед мощността на  Ex 310, се отказах от SB-CD120 и SB-3650. Подобна е ситуацията и с SB-F950 и SB-F860.
Моля някой да каже нещо за SB-CS9, SB-CS95. Те са 8 ома и 100W Din. което е подходящо за Ex 310 в стерео режим нали така?
Моля някой да сподели опит от тези колони.

Весели празници на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, detronik написа:

Благодаря за отговорите!

Засега си оставам с Ex 310 и отново на дневен ред са ми тонколоните.

С оглед мощността на  Ex 310, се отказах от SB-CD120 и SB-3650. Подобна е ситуацията и с SB-F950 и SB-F860.
Моля някой да каже нещо за SB-CS9, SB-CS95. Те са 8 ома и 100W Din. което е подходящо за Ex 310 в стерео режим нали така?
Моля някой да сподели опит от тези колони.

Весели празници на всички!

Хубаво е да са 8 ома, ще криви по - малко при високи мощности. 

Не са лоши колоните които си избрал, но обърни внимание и на Quadral също и на Magnat имат доста прилично свирещи тон-колони както  и Canton. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, AAUUXX написа:

Хубаво е да са 8 ома, ще криви по - малко при високи мощности. 

Не са лоши колоните които си избрал, но обърни внимание и на Quadral също и на Magnat имат доста прилично свирещи тон-колони както  и Canton. 

Аз съм малко на принципа "Като не знаеш какво да купиш, купи това, което знаеш". Спомням си как като тинейджър сърцето ми прескачаше от удоволствие като чуя техниката в едно студио в родния ми град, където всичко беше техникс :)  Емоция какво да се прави. Та и сега съм се насочил към колони техникс, къде от емоция, къде от доверие към марката. Сигурен съм, че има и много други добре свирещи. 
Само да добавя във връзка с коментарите по-горе, че отдавна престанах да бъда от тези търсещите бумтящия саунд и еквалайзера на "усмивка".
По-скоро търся що-годе реалистично пресъздаване на това, което хората са записали на концерта или в студиото. 
Естествено и видно от нещата, които купувам, никак нямам финансовата възможност за кой знае каква техника, но определено не искам и "с трици маймуни". Та въпросът е в приемливия компромис. И да - наистина след като купих настоящия усилвател + недостатъчно добрите колони с които разполага сега, си дадох сметка, че от 15 години не съм слушал музика. Не и така както трябва. Бях започнал да се чудя защо вече не ми доставя удоволствие музиката. 
Сега изкарах старите дискове :) , записах всичко, което съм имал на касети, отново на касети и осъзнах отново каква емоция носи не само да слушаш музиката, но и да гледаш как се търкалят ролките на касетата и да следиш пиковия детектор,  как се подбират любими песни, за да стане една "сборна касета" и т.н. 
Всичко, което не се случва в ерата на MP3 и Flash. Пълниш флашката и не чуваш какво пълниш. После прослушваш на телефона или лаптопа.... Да. Много от хората днес слушат музика точно по този начин, за жалост. Та питам за колоните, понеже не искам вече да съм от тях :).

Понеже стана дума преди за качеството на възпроизвеждане на SB-CD120, дали SB-CS9 се доближават до тях?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 52 минути, detronik написа:

Аз съм малко на принципа "Като не знаеш какво да купиш, купи това, което знаеш". Спомням си как като тинейджър сърцето ми прескачаше от удоволствие като чуя техниката в едно студио в родния ми град, където всичко беше техникс :)  Емоция какво да се прави. Та и сега съм се насочил към колони техникс, къде от емоция, къде от доверие към марката. Сигурен съм, че има и много други добре свирещи. 
Само да добавя във връзка с коментарите по-горе, че отдавна престанах да бъда от тези търсещите бумтящия саунд и еквалайзера на "усмивка".
По-скоро търся що-годе реалистично пресъздаване на това, което хората са записали на концерта или в студиото. 
Естествено и видно от нещата, които купувам, никак нямам финансовата възможност за кой знае каква техника, но определено не искам и "с трици маймуни". Та въпросът е в приемливия компромис. И да - наистина след като купих настоящия усилвател + недостатъчно добрите колони с които разполага сега, си дадох сметка, че от 15 години не съм слушал музика. Не и така както трябва. Бях започнал да се чудя защо вече не ми доставя удоволствие музиката. 
Сега изкарах старите дискове :) , записах всичко, което съм имал на касети, отново на касети и осъзнах отново каква емоция носи не само да слушаш музиката, но и да гледаш как се търкалят ролките на касетата и да следиш пиковия детектор,  как се подбират любими песни, за да стане една "сборна касета" и т.н. 
Всичко, което не се случва в ерата на MP3 и Flash. Пълниш флашката и не чуваш какво пълниш. После прослушваш на телефона или лаптопа.... Да. Много от хората днес слушат музика точно по този начин, за жалост. Та питам за колоните, понеже не искам вече да съм от тях :).

Понеже стана дума преди за качеството на възпроизвеждане на SB-CD120, дали SB-CS9 се доближават до тях?

Разбирам те защото и аз самия съм фен на марката, тръпката е както я описваш, но тази тръпка да слушам аудио касети отмина отдавна, не за друго а зареди по- лошото качество на записа което е зареди слабите възможности на лентата. Ако търсиш вярно звучене не се ориентираш в правилната посока, а тя е MOSFET крайни транзистори усилвател и тон- колони над 86db чувствителност. Питаш за конкретни тон- колони SB-CD120 са по - добрите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, AAUUXX написа:

Разбирам те защото и аз самия съм фен на марката, тръпката е както я описваш, но тази тръпка да слушам аудио касети отмина отдавна, не за друго а зареди по- лошото качество на записа което е зареди слабите възможности на лентата. Ако търсиш вярно звучене не се ориентираш в правилната посока, а тя е MOSFET крайни транзистори усилвател и тон- колони над 86db чувствителност. Питаш за конкретни тон- колони SB-CD120 са по - добрите. 

Ааа, не ме разбирайте погрешно. Аудио касетите ги правя само за "шоуто" както се казва. 

Относно SB-CD120 дали е удачно да ги използвам с моя усилвател при положение, че са 50W, а усилвателя е 70W?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, detronik написа:

Ааа, не ме разбирайте погрешно. Аудио касетите ги правя само за "шоуто" както се казва. 

Относно SB-CD120 дали е удачно да ги използвам с моя усилвател при положение, че са 50W, а усилвателя е 70W?

Няма проблем не е нужно да усилваш до край когато слушаш музика. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук става още по-трудно...

Гледам CD120 ките имат натиснати капачета на средночестотните говорители. Това притеснително ли е по отношение на техническо състояние? От естетическа гледна точка не ми допада, но ако може да се изправят някак... По-важно е технически да не е проблем. Освен това ме притеснява под тези декоративни "лайсни" или както там се наричат, какви средно и високочестотни говорители се крият. Дали не са прокъсани, изгнили или знам ли още какво...
Виждал съм ги само на снимки. Ще трябва да ги поръчам по куриер с преглед и тест. Няма как да отида на място да ги видя и пробвам.
Изглеждат ето така:
e610dd3c3e97e5aa32bf7f5bda21b333.jpg.fc73072ac53054ec31d81c40a8489f1f.jpgc4d5aa10135be64933bdd9858651f813.jpg.6942d601bfb99f8c452388dd60a23305.jpgba5d48b6bc919b917be3173e6b6a769a.jpg.e9f32ea59edb413fe07bbbbc39840f38.jpgb9f480473c8d8625c5a417a869431cd1.jpg.08550074e429ed6435088916f248b7ad.jpg29867eeb850d77298f7fadcea325f0e7.jpg.14f4894d090bd071dd400dc943936752.jpg
Нямат предни капаци.

За CS9 пък ме притесняват драскотините при болтовете на басовия говорител на лявата. Дали не са от разглобяване от "майстор" ??? Ето така изглеждат пък те:

41f64c65ebc7fcb67951c08d7aaab273.jpg.e038a68418a1721daf82017be674825b.jpg23a659e68e113d4b5a080631a0e97c9c.thumb.jpg.21377db68764e6f93c1cdfdd0ea50718.jpg6ffcc0fce0e5df59e87ffa1713603e17.thumb.jpg.3bfc3798a71ab22819ed7188adba217b.jpg5c463b903df603c03a18dab158c01db3.jpg.51eaef7b610dbba79ae932eaef29deb5.jpg

Не знам как да подходя. Моля дайте съвет как да реша! Нямам опит в тази сфера, а и нямам финансова възможност да поръчвам и да връщам колони по куриерите, затова предпочитам да направя информиран избор, поне доколкото е възможно в подобна ситуация.
Предварително благодаря на отзовалите се!
Приятен ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...