Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Заслужават ли си тези тонколони на Technics

Препоръчан отговор

На първите , че са натиснати не им пречи на звука, но е грозно на вид, средните и високите са конусен тип говорители.

Вторите много е възможно да е пренавиван този на който са повредени винтовете.

И двата вида не си заслужават в това състояние без значение от цената.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 58
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

За 150 лв. си заслужават на 100%. Не са много възрастни само на 30 години/даже и по-млади произвеждат се 1998-1999/. Ако не са претърпели някакви интервенции и са в автентично състояние са добър избор

Вече в България е на мода бумтящата и дрънчаща техника, всички търсят мощ и бас, затова и предлагането на пазара е такова и реномирани производители на HI-FI ТЕХНИКА нямат представители у нас. Няма и

Колоните на Техникс, произведени миналия век са доста добри. Задължително се СЛУШАТ от питащия, след това се проверяват за интервенции по филтрите и говорителите/личи си веднага!/ и чак тогава се взем

Публикувани изображения

на 23.12.2018 г. в 14:22, AAUUXX написа:

На първите , че са натиснати не им пречи на звука, но е грозно на вид, средните и високите са конусен тип говорители.

Вторите много е възможно да е пренавиван този на който са повредени винтовете.

И двата вида не си заслужават в това състояние без значение от цената.

Много благодаря. Това исках да чуя, понеже и на мен не ми се нравеше всичко това.
Може би трябва да увелича малко бюджета...

В този ред на мисли какво е мнението ви за SB-EX3  на цена от 230 лв?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, detronik написа:

Много благодаря. Това исках да чуя, понеже и на мен не ми се нравеше всичко това.

Можеш ли да дадеш линк за последните - SB-EX3  - Така, както изглеждат

Що се касае за горните - направо ги прескачаш и забравяш за тях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, detronik написа:

Много добри трилентови тон- колони с много добри филтри и говорители, цената им ми се вижда много добра ,даже леко ниска.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, AAUUXX написа:

Много добри трилентови тон- колони с много добри филтри и говорители, цената им ми се вижда много добра ,даже леко ниска.

преди 12 часа, Колев60 написа:

Можеш ли да дадеш линк за последните - SB-EX3  - Така, както изглеждат

Що се касае за горните - направо ги прескачаш и забравяш за тях.

Това са колоните. Снимките не казват много, но изпратих запитване на собственика. Ако получа отговор, че го постна тук. Дано да имам късмет да са ОК. 

Понеже не съм имал колони, които да са с отделни изводи за високочестотните говорители, да попитам: така както е на снимката ли трябва да ги свържа - паралелно? Предполагам при това положение съпротивлението им е 4 ома. 

Също ме притеснява и момента с пробването, при положение, че ги поръчвам по куриер. В офис е много неудобно да нося усилватели и т.н. Не зная, ако ги поръчам вкъщи, дали куриерът трябва да изчака да ги пробвам.

66e64e8e9812ce55ee41db6f563a821c.jpg

a19912fd48cf1b4731e92ab9c0f05a69.jpg

b5d1bf4a69e1e05a05f7eb083cb6a757.jpg

c6599713612d890941cdbc3d8541080b.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да ги тестваш и в офиса на Еконт, вземи си усилвател със себе си. Така са свързани правилно, ако са без мост на изхода за Low Amp и High Amp са за Bi-Amp усилвател какъвто твоя не е ,тоест ги пускаш както са свързани в моментa, импеданса няма да се промени при това свързване, защото средночестотния и високочестотния минават през разделителен кондрнзатор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, AAUUXX написа:

Можеш да ги тестваш и в офиса на Еконт, вземи си усилвател със себе си. Така са свързани правилно, ако са без мост на изхода за Low Amp и High Amp са за Bi-Amp усилвател какъвто твоя не е ,тоест ги пускаш както са свързани в моментa, импеданса няма да се промени при това свързване, защото средночестотния и високочестотния минават през разделителен кондрнзатор.

Такааа...
Както се казва "няма смърт без причина". Говорих с продавача, колоните са купени от Германия, не са от улицата, работят идеално според него, само има едно "малко проблемче" с едната висока:

IMG-bad397fab4743475370d40979cae55d4-V.thumb.jpg.572cc5697cee161640570ae7401b4eb5.jpgIMG-3eaff287c0b4c66699d4d7d1b4c3eb41-V.thumb.jpg.3a8727c604d99c635fd9ed26e1da6166.jpg

С две думи счупено и е капачето. Според продавача няма функционален проблем, но аз се съмнявам, че е така. Това не е ли предпоставка да се пълни с прах, който да попречи на нормалната работа на говорителя? А променя ли характеристиката му по някакъв начин?
Или пак с две думи: заслужава ли си или не?
Много ви благодаря, за това, че така бързо се отзовавате с мнения и коментари! Това е изключително полезно и приятно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи на продавча, че е в грешка, така сцепен купол на високия освен че ще звучи ужасно, от трептенията ще се чува едно дращене, ами и няма да може да реализира лентата която е зададена от производителя. Ако ги смениш високочестотните добре, ама като гледам как е цъфнал явно зор са видели и най- вероятно и другите говорители са пренавивани. С тези техника от сметищата на Германия и Англия е така. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От продавалниците над 90% от колоните са боклук. Търси от търговци, които се занимават само с техника втора ръка и имат магазини с техника, а не от продавачи дето са намерили на боклука незнайно къде в западна Европа някъкви колони. Също гледам, че робуваш на точно определена марка. Има и по-добри колони от Техникса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

""Има и по-добри колони от Техникса.""

Разбира се, че има и то много.

Тонколони втора ръка се купуват на място, след като ги огледаш за механични дефекти и най важното, след като ги послушаш. А не като теб - по снимки . За да си купиш колони, ще трябва да пропътуваш километри и единствено на място в даден магазин да имаш възможност за преглед и слушане.  Ето ти един адрес:  http://audiozavar.com/archives/category/3-озвучителни-тела    В магазина хората ще ти покажат и включат 100 тици модели, ще се консултираш с тях и ще си решиш проблема.Друга възможност нямаш за оглед и тест. Как си представяш да помъкнеш усилвател и други кутии, да влезеш в Еконт и да си свириш на поразия? Ами ако като теб има още 10 човека? Сам забелязваш дефектите по моделите , които си постнал. И се чувства от написаното от теб, че не си много съгласен на този вид. За свиренето - да не говорим. Втора ръка такива дрънкупки се купуват единствено в твое присъствие и съгласие. Друг вариант нямаш, или ще си недоволен, още повече - излъган!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Колев60 написа:

Ето ти един адрес:  http://audiozavar.com/archives/category/3-озвучителни-тела    

На 100% съм съгласен с мнението на Колев60.

От тука съм купувал два усилвателя. Няма проблем да се чуе и види каквото ти хареса. Сядаш и си слушаш с който си усилвател искаш. Може със сигнал от грамофон, СД, или какъвто източник си носиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно сте прави. Всички.
Убедих се, че нищо неразбиращи шофьори и автоджамбази мъкнат купища западноевропейски боклук и се стремят да го  хлъзнат на бедни и неразбиращи сънародници. Явно им се получава. Спирам с това.
По отношение на марката, в интерес на истината сте прави, че някак си се залових за  Техникс-а понеже другите ми компоненти са такива, та реших всичко да е такова. Оказва се трудно, а и вероятно абсолютно непрактично. Спирам и с това. 
И в тази връзка попаднах на едни колони, които са личен компонент на читав, според мен, човек, който обаче е посочил само лично предаване и напълно го разбирам, а е на другия край на България.
Какво мислите за марката Elac и по-специално модел "Еlx 8065"? Слагам и снимки.
Никога не съм я чувал, но пък и не ми е трябвало. 
Ще потърся тук във Варна някакъв аудио оказион, но в София не мога да си позволя да отида за колони. Няма как.
Ако някой знае за такъв, моля да помага!

b08e4775fd298ee5030a044203a056a4.jpg.8429561d5f7442df72fbde8934ef3965.jpg2763184bc96e908160092a9a804195fd.jpg.9e01279d9d66862e9a10b9683defca67.jpg0195b172efe76c5c60ae359f6c269eed.jpg.dc0d643609473af0216562051fcaac30.jpg34bb758619cebfe93077884d45d0ad25.jpg.21a9023cdfce3a3e0f8a6377b64a632a.jpg6d1cf6787ecc3791446e1b8cfd63ce14.jpg.300da0393db623ea55cfe86663a1a2bc.jpg

По отношение на тестването, понеже се познавам с единия от служителите в Еконт и се разбрахме, ако реша да пробвам колони да ми звънне, когато нямат хора. Не ми е проблем да домъкна усилвател и CD. Та за пробването съм по-спокоен, че може да се уреди.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, AAUUXX написа:

Тези колони не са лоши и изглеждат добре запазени. Доставката с куриер ше ти излезе толкова колкото да отидеш до София да си ги вземеш лично.

Не разполагам с автомобил. Ако имах, досега да имам и колони. По отношение цената на доставката, не зная защо, но си мислех, че няма да надвиши 20 лв. Мислите ли че ще е повече?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, detronik написа:

Не разполагам с автомобил. Ако имах, досега да имам и колони. По отношение цената на доставката, не зная защо, но си мислех, че няма да надвиши 20 лв. Мислите ли че ще е повече?

Тежки са и ще е над 20лв според мен до офис. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще проверя. Не съм сигурен дали собственика ще се съгласи да ги изпрати по куриер, но ще опитам. Цена от 190 лв. дали е добра?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, detronik написа:

Ще проверя. Не съм сигурен дали собственика ще се съгласи да ги изпрати по куриер, но ще опитам. Цена от 190 лв. дали е добра?

Добра е, звънни му и ще се разберете. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колоните са много стари както и фирмата, която беше много известна по комунистическо време.Май не разбра от моя пост, че не те съветвам да вземаш нещо, което лично не си го преглеждал и слушал точно ТИ! Както си решиш.Нали знаеш оная поговорка:  Рак, мерак и простак с нищо не се лекуват. Това е образно. И една основна забележка, когато избираш особено трилентови колони. Никога няма да си купуваш теилентови колони със средночестотен говорител направен ок кора за яйца.Евтините трилентови колони ново производство винаги се правят така. Тези също бяха евтини на времето в Кореком. Средният и високочестотния говорител гледай да е куполен тип.. Основната част от звуковия спектър именно средночестотния говорител я възпроизвежда. Но както са казали хората - Като няма риба и ракът минава за такава.Иначе не са прекалено скъпи за 200 лева.Не забравяй и че говорителите с годините - стареят - особено менбраните. А това е модел от 70 години на миналия век. Сигурно са 2 пъти по стари от теб.И накрая - една от най важните атрибути е колоната. Ако ще да си си купил усилвател за 100000 лева.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Колев60 написа:

Колоните са много стари както и фирмата, която беше много известна по комунистическо време.Май не разбра от моя пост, че не те съветвам да вземаш нещо, което лично не си го преглеждал и слушал точно ТИ! Както си решиш.Нали знаеш оная поговорка:  Рак, мерак и простак с нищо не се лекуват. Това е образно. И една основна забележка, когато избираш особено трилентови колони. Никога няма да си купуваш теилентови колони със средночестотен говорител направен ок кора за яйца.Евтините трилентови колони ново производство винаги се правят така. Тези също бяха евтини на времето в Кореком. Средният и високочестотния говорител гледай да е куполен тип.. Основната част от звуковия спектър именно средночестотния говорител я възпроизвежда. Но както са казали хората - Като няма риба и ракът минава за такава.Иначе не са прекалено скъпи за 200 лева.Не забравяй и че говорителите с годините - стареят - особено менбраните. А това е модел от 70 години на миналия век. Сигурно са 2 пъти по стари от теб.И накрая - една от най важните атрибути е колоната. Ако ще да си си купил усилвател за 100000 лева.

Колев60, 
Напълно сте прав. Омръзна ми от тези е-напъни. Спирам с ровенето по сайтове. Когато мога, тогава ще отида на място, на което мога да видя и чуя колоните и едва тогава да купувам.
Днес ходих до един "Английски" магазин във Варна. Имаше прекрасни Pioneer-ки. Пуснахме ги и...изгорял ВЧ на едната. Иначе се продават като безупречни..ако не чуваш.
След това гледам едни сумпатични, тилентови Sony. Пускаме ги и... шок и ужас - едно ужасно плоско звучене, че не мога да го опиша. 
Та засега ще си карам с моите двулентови Sony-та, пък когато мога, тогава ще ги сменям.

Благодаря на всички за вниманието и отделеното време, за съветите и споделената информация!
Желая ви весело посрещане на новата 2019-та и успехи!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитал си и си се уверил сам.Има време да си вземеш , а и може да събереш още някой лев за по добър модел.Колоните са съществената част от една аудио апаратура и никога не трябва да бързаш, а да прецениш най разумното, което може да направиш. На всички Ви весело посрещане на Новата година и да сте живи и здрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, detronik написа:

Днес ходих до един "Английски" магазин във Варна. Имаше прекрасни Pioneer-ки. Пуснахме ги и...изгорял ВЧ на едната. Иначе се продават като безупречни..ако не чуваш.

Ако ги беше поръчал по еконта само дето изглеждат перфектно, щеше да платиш и транспортни разходи да ги връщаш. Същото се отнася и за всички боклущи от продавалниците.

Варна е голям град и не може да няма магазини за техника втора ръка дето да можеш да огледаш и да ги чуеш най-вече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един, може би много глупав въпрос, но по-добре първо да попиташ, отколкото да сътвориш простотия, а после да питаш защо е станало така:

Та, може ли да се свържат две еднакви колони (4 ома/40W) последователно към един кана на усилвателя? Съответно, същото нещо и на другия канал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, detronik написа:

Един, може би много глупав въпрос, но по-добре първо да попиташ, отколкото да сътвориш простотия, а после да питаш защо е станало така:

Та, може ли да се свържат две еднакви колони (4 ома/40W) последователно към един кана на усилвателя? Съответно, същото нещо и на другия канал.

Може ,но няма да звучи добре. И ще загубиш почти половината от мощността на усилвателя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, AAUUXX написа:

Може ,но няма да звучи добре. И ще загубиш почти половината от мощността на усилвателя.

Той е 70W/8ома, но лошото звучене явно прави варианта неуместен. Ще ходя да чуя едни sb-cs5.Някой може ли да сподели впечатления или да изкаже мнение?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, detronik написа:

Той е 70W/8ома, но лошото звучене явно прави варианта неуместен. Ще ходя да чуя едни sb-cs5.Някой може ли да сподели впечатления или да изкаже мнение?

Не звучат лошо, но се предстаят не добре в нискочестотния диапазон.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване