Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Заслужават ли си тези тонколони на Technics

Препоръчан отговор

преди 1 час, AAUUXX написа:

Не звучат лошо, но се предстаят не добре в нискочестотния диапазон.

Абсолютно вярно. Пробвах ги и не ми допаднаха. Не ми допаднаха дори и в Средночестотната област. Много бледа звукова картина дори в сравнение с настоящите ми колони. Високите бяха много добре. Нямат нищо общо с това, което слушам сега, но само това. Няма да коментирам факта, че едната мембрана беше протрита по странен начин, вероятно при транспортирането до някое сметище в предишния им живот.

Търсенето продължава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 58
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

За 150 лв. си заслужават на 100%. Не са много възрастни само на 30 години/даже и по-млади произвеждат се 1998-1999/. Ако не са претърпели някакви интервенции и са в автентично състояние са добър избор

Вече в България е на мода бумтящата и дрънчаща техника, всички търсят мощ и бас, затова и предлагането на пазара е такова и реномирани производители на HI-FI ТЕХНИКА нямат представители у нас. Няма и

Колоните на Техникс, произведени миналия век са доста добри. Задължително се СЛУШАТ от питащия, след това се проверяват за интервенции по филтрите и говорителите/личи си веднага!/ и чак тогава се взем

Публикувани изображения

Щом , като търсенето продължава, може да обърнете внимание на следните марки:

Canton, Elac, Monitor-Audio, Dali, B&W, Dynaudio, KEF, Focal, JBL (старите им модели, като JBL 4312E)

Модели няма да пиша, защото не се знае дали се намират втора употреба.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, oic написа:

Щом , като търсенето продължава, може да обърнете внимание на следните марки:

Canton, Elac, Monitor-Audio, Dali, B&W, Dynaudio, KEF, Focal, JBL (старите им модели, като JBL 4312E)

Модели няма да пиша, защото не се знае дали се намират втора употреба.

Аз преди година и половина си намерих от магазин за аудиотехника секънд хенд в София колони Canton Nestor 802 DC, известни и като Canton Fonum 802 DC. В много добро състояние - почти като нови. След прослушване в магазина моментално си ги купих. На много прилична цена - около 550 лева.Извънредно съм доволен. След това ги препоръчах и на един приятел от Пловдив. Той намери абсолютно същия модел в друг магазин втора употреба в София. Взе си ги и също е много доволен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Здравейте,
След не много обикаляне ми се усмихна късмета и попаднах на един комплект Technics SB-CS50 в състояние на което не съм се и надявал (пак ще кажете, че робувам на марката, но този път беше чист късмет). Визуално и технически са като новички, с грилове и т.н. Чух ги на място тук във Варна и си ги харесах. Купих ги за 100 лв. Надявам се да не е много. От няколко дни си ги слушам и в интерес на истината много ми допада как звучат. Имат доста "топло" звучене в целия диапазон. Басите не са дразнещи и гъгнещи. Високите също не са пресилени и нереални, както доста от колоните, от по-ново поколение, които пробвах (няма да коментирам изобщо такива, които търговците се опитваха да ми прехвалят , а те са  с пиезокерамични пищялки). За класика, джаз, диско, акустична и т.н. музика прекрасно се слуша без или със съвсем леки корекции само от усилвателя. Като става дума за съвременен денс, техно и т.н. от източника лека корекция в плюс и то само на 35Hz и звученето става прекрасно. Изпълват помещението със суббасово усещане без да има нужда от допълнителен суббасов озвучител. На това не се надявах в интерес на истината. Понеже в стилово отношение съм музикален помияр и слушам всичко, което ми хареса, след като ги взех бях с идеята да взема и субуофер за съвременно звучащата музика, каквато също слушам. Но, каква беше изненадата ми, когато от колоните, както споменах с малко повдигане на най-ниските честоти, се изляха едни прекрасни и вълнуващи ниски... :)   Може би това се дължи на факта, че са с отворен обем. Мислех, че ще са нещо като SB-CS5, които ходих да чуя преди време и не харесах. Слушах едни двулентови магнати, трилентови ELAC, JBL, но нови и Universum. Е, всички бяха доста по-зле от SB-CS50 - ките. И най-вече по отношение на средноечстотната област (странно). Сякаш бяха умишлено филтрирани. Гласовете са някъде далеч, китарата и тя, няма тромпети, няма саксофони, акордеона прилича на mute trombone и обратно и всичко е една обща свирня, някъде в далечината и това най-вече за JBL и някои други безизвестни марки, които бях принуден от продавачите да пробвам. Elac и Universum бяха по-зле в нискочестотната област, а магнат бяха най-зле във всяко отношение. Жалко, че си изхвърлих листчетата с бележките, иначе щях да цитирам и точните модели.  Така де, не съм с идеята, че съм си купил най-хубавите колони в света, а искам да кажа, че получавам от тях, това на което се надявах. Мисля, че и за тази сума в това невероятно състояние си е сделка. Е, вярно не са и 500 вата, а само 50, което за приятно дмашно слушане си е напълно предостатъчно по мое мнение. 

Така, похвалих се :) сега пак да питам:

Мисля да си правя стойки за колоните, които да пасват на интериора ми. Някой може ли да даде съвети от опит. От това, което изчетох би трябвало колоните (и по-специално среди и високи) да са на нивото на главата на седналия слушател или много малко по-надолу. Така ли е най-добре?
Мисля да ги правя от дървена плоскост за основа и за поставка на тонколоната, които да са тапицирани в мебелна дамаска. Дървена греда, която ги свързва вертикално, а тя скрита в дебела пвц тръба, също облицована в тапицерия, но всичко това са по-скоро въпроси за направи си сам. Тук по-скоро искам да попитам какви изисквания трябва да се спазват при конструирането н стойка за тонколона тип рафтова. Задължително ли е да има шпайкове (все пак не става дума за Hi-End)?
Може ли вместо шпайкове с гумени крачета?
Ако някой може да даде препоръки ще бъда много благодарен.
Приятен уикенд на всички!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, AAUUXX написа:

...те са подови и нека такива си останат.

Из Интернет-а ги дават рафтови (Bookshelf), затова и реших да ги поставя на стойки.
За пода са някак ниски... Тогава пък се губят високите. Сега съм ги повдигнал на около 50 см. от пода и звученето е ОК. Зная, че има значение на какво разстояние са от стената, къде са разположени в стаята, какво има около тях и т.н. но не мога да съобразя стаята с колоните, затова трябва да е обратното :(  Вероятно трябва да помисля за варианта да са на много ниски стойки, а да са "навирени" леко нагоре, за да "излъчват" звука към главата на слушащия. Това пак го видях в нета, като решение.  При мен няма как да съм на голямо разстояние от колоните, а и самите те няма как да са на повече от 2-2,5м. една от друга. Също не мога да слушам силно, заради купищата околни "комшийски" и мрънкащи фактори...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се повдигнат леко, но аз си представих стойки за букшелф и затова написх предния пост. Макар че дори и 30см. да ги повдигнеш ще се отрази на ниските, за сметка на средни и високи които ще изпъкнат, експериментирай и ги остави в най- доброто за теб положение. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, detronik написа:

Някой може ли да даде съвети от опит. 

Може бе, преди няколко дена си изрботих сам едни нови, в смисъл нов модел, да е лесно да се повдигат като ги хванеш с ръцете от двете страни стойките и колоните върху тях. Щото моите ще ги местя довечера като почне The Voice UK по ITV HD ( английския "Гласът на" ), гледам си предаването и после пак ги връщам до телевизора. На 130 сантиметра от задната стена звучат по-добре и аз на 80см  от тази зад мен.
Ама качи тука едни хубави снимки на твоите с точните им размери.
ето тука ги качи без да "уменшить картинки" до 960 пиксела и залепи линковете да ги скиваме.

https://radikal.ru/

ххх

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване