Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам проблем с програма за видеонаблюдение IVMS 4200. Искам при motion detection да записва видео автоматично, а не само, когато аз го пусна да записва.

Камерата ми е IP Hikvision DS 2 CD1301-I.

Същия проблем е и като вляза през Internet Explorer в 192.168.1.64.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази камера няма SD карта (ако не бъркам модела). Това, което искаш може да стане ако в мрежата има работещ NVR или мрежов диск/NAS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами с програма Ispy става автоматично, макар и да няма камерата cd карта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ISpy e съвсем друга бира и може би най-доброто в момента - стига хардуера да е ONVIF

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Onvif е, два пъти я настройвах сама, но откакто я изтрих, не мога .  А и не искам две програми, че тежат на компа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност става и с iVMS (много отдавна не ползвам този софт), макар и с друга камера.....

В Camera settings>enable Motion detection. Самите темплейти за запис и разписание ги дефинираш предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ви разбирам, как ги дефинирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш темплейти (шаблони), които се базират на schedules (разписания), в които се указва коя камера, кога, какво да записва! Има и няколко предварително дефинирани, някой от които е примерно "всичко" - т.е без значение, час, дата, ден от седмицата.....

ПС: Гледам User Manual-a към софтуера е към 7 Мб, pdf - вероятно е доста подробен

ПС2 Софтуера комуникира с камерата/камерите по IP, така, че за да няма изненади, е добре те да са с резервирани IP-та в DHCP на рутера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност настройката на Ispy ставала доста лесно чрез клониране.

Не разбирам, обаче защо след като спра компа, на телефона веднага прекъсва връзката , not connected. Имате ли отговор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, valka79 написа:

Не разбирам, обаче защо след като спра компа, на телефона веднага прекъсва връзката , not connected. Имате ли отговор?

Няма нищо за разбиране! App-a за Android на iSpy е само един интерфейс към Windows софтуера! Машината в LAN на която работи iSpy трябва да on-line 24/7.

Вече ви казах, че начина по който сте изградили цялата схема не е правилен. В случая iSpy играе ролята на виртуален NVR. За да имате постоянна връзка и записи (независимо в локалната мрежа или от вън), трябва да има работещ хардуерен NVR, както и правилно конфигурирана мрежа. Естествено и наличието на статичен, публичен адрес на рутера, ако не искате да разчитате на р2р решения. Макар, че Hik-connect, като цяло работи коректно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приложението за телефони hikvision, интернет страницата също, работят при спрян компютър. Защо при ispy не може. Пише, че трябва да се конфигурира порта на рутера ми, но аз не знам как.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, valka79 написа:

Приложението за телефони hikvision, интернет страницата също, работят при спрян компютър.

Понятията ви са страшно объркани! Кое е това приложение, коя е тази страница? Всяка IP камера, може да се достъпва и гледа поне с 10 приложения - нали за това са стандартите.

Защо при ispy не може.

Това вече го обясних - iSPY има съвсем друга идеология. Това е виртуален NVR - съответно няма как да се свържеш с него, когато го няма (компа е спрян или софтуера не е стартиран). Направете си труда да прочетете малко, като не ви се дават 20-30 лева за сетъп! Ето какво пише Google Play:

"iSpyConnect requires an install of iSpy on a windows PC (free). It is free to use over your local (wifi) network. Charges apply for remote access and alerting services. iSpyConnect requires a windows PC to install the iSpy open source software on and also requires an account on iSpyConnect to login and access your server."

Какво неясно има - app-a е само интрфейс за управление на сървъра от мобилно у-ство!

Пише, че трябва да се конфигурира порта на рутера ми, но аз не знам как.

Това не е необходимо при работа в LAN! Port forwarding е необходим (за портовете на които сте настроили да "слуша") сървъра/NVR-а или самата камера, за да имате достъп до устройствата "от вън" - през нета, когато сте извън собствената си мрежа. Естествено, тук има още няколко условия, свързани със самата мрежова инфраструктура. А как се прави "Port forwarding" - ами за различните рутери е различно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи с Ispy не мога да се свържа, докато го няма, а с ivms мога. Разбирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, valka79 написа:

Значи с Ispy не мога да се свържа, докато го няма, а с ivms мога. Разбирам.

Ако говорим за достъп от мобилно устройство - да! А и къде ще "записва" камерата, като го няма сторидж-а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото-долу в ляво ми пише -only lan, not subscribed.

Аз го разбирам, че трябва да платя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, valka79 написа:

Между другото-долу в ляво ми пише -only lan, not subscribed.

Аз го разбирам, че трябва да платя.

За работа в LAN е free! Абонамент трябва ако искаш remoot достъп! Но и това се избягва сравнително лесно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Remoote, т.е. от мобилно устройство?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не! За достъп до видео сървъра извън LAN - през internet. За целта трябва да имате статично, публично IP от ISP и да пренасочите съответните портове в рутера, към вътрешното IP на компютъра. Компютъра на който работи сървъра, трябва да е с резервирано вътршно IP в рутера или да е със статично такова, извън адресното пространство на DHCP сървъра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това вече стана доста сложно, по лесно бих проговорила китайски...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нищо сложно - работа за 20 - 30 мин, барабар с бирата, ако са налице необходимите условия.

Какво не ви харесва в р2р услугата на Hikvision (hik-connect)? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам мобилния app, както и през интернет. Приложението за PC много тежи на компа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се объркаха нещата - кой арр ползвате? Пак казвам - ако искате запис на събития/аларми, достъп (наблюдение) от където и да е и т.н, в схемата трябва да има NVR - бил; той хардуерен или виртуален.

Обяснете най-накрая конкретно, какво искате да се случи и отговорете ясно на:

1. Имате ли статичен, публичен IP адрес?

2. Каква е топологията на мрежата ви и какво е (марки/модели) на активното оборудване в тази мрежа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвам hik connect, както и ispy app. 

Не знам какъв е IP адреса, мрежата за камерата ми е правена от професионалист, за това не съм се интересувала. Дадох му паролата на рутера и от там на татък е негова работа. 

Ispy го открих случайно, той не беше ми казал. Очудих се, когато видях, че записва автоматично. Исках да направя връзка с апа, без да работи компютъра постоянно, но вече разбрах, че не може. 

Искам да знам кое е най - доброто приложение за компа в областта на видеонаблюдението. И защо Ispy да е най - добро, какво толкова предлага, освен, че записва автоматично. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПС софтуер за видео наблюдение има много - всичко е въпрос на нужди и финанси! ispy е open source и безплатен софтуер. Поддържа огромен брой устройства и не изискава много ресурси от компютъра (това зависи и от броя закачени камери, разбира се). Като повечето подобни няма web сървър, но затова си има други решения (VPN например, ако не искате да плащате за cloud. Съществуват и истински решения за РС (като BalzerPro на Hikvision), базирани на клиент-сървър схема, но те изискват самостоятелна и доста мощна машина, чиято цена не си заслужава за системи с 10-20 камери. Между другото, Hikvision iVms-4200 има и сървърна част, а клиентския софт за Android/iOS е iVms-4500.

При всички случаи, РС-то със сървърната част работи постоянно

За малки (домашни) системи има два варианта:

1. За системи с 1 или 2 камери се купуват камери със възможност за запис върху SD карта и се достъпват/управляват през обикновен web browser

2. За по големи системи, освен камерите в мрежата се включва NVR (за 4-8 камери цената не надхвърля 300 лв.). Тук да уточня - в тази цена (обикновено) не е включен HDD.

При IP решения е необходима и стабилна мрежова инфраструктура (поне един стабилен суич) - обикновен "рутер" за 50 лв, едва ли ще издържи на повече от 2 камери.

При всички случаи, за да можете да имате пълен контрол през интернет (извън локалната си мрежа), СТАТИЧНОТО, ПУБЛИЧНО IP е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! В противен случай, влизате във филма са DDNS (в повечето случаи, също платена услуга) или разчитате на р2р услугите на производителя - със всички последствия!

И за финал - няма доставчик на интернет, който да не може да ви осигури статично IP. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"При всички случаи, РС-то със сървърната част работи постоянно" :

При hikvision, изобщо не е задължително компа да работи, за да имам контрол от телефона. 

Това е само при ispy. 

Не ми трябва изграждане на мрежа от камери, защото си имам само една, която ми е достатъчна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.