Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Скоро ще отварям канал за технически прегледи и от фирмата, която ще инсталира всичко ми изискват компютър със следните спецификации:

1) Windows XP, 7 или 10.

2) Офис пакет 2003+

3) Черно-бял лазерен принтер

4) 3 броя COM порт (РС232).

Бихте ли ми препоръчали някоя машина? Като 1) и 2) мога да си ги сложа. Благодаря.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това последното изискване сериозно ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи на тези от фирмата да предложат съвременна дънна платка за компютър или лаптоп, които имат налични тези портове. А относно софтуера ти можеш да си го инсталираш сам, но дали не трябва да си го закупиш преди това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Какъвто и да е офис компютър втора употреба - лицензираният Win при тях е най-евтин - примерно 50 - 60 лв. Там продават и принтери. Относно COM port - повечето ако имат са само с 1 -2 и трябва да попиташ за платка или дали хардуерът ще работи с преходник от USB.

Повечето тестови машини и апарати са от миналия век така че добре че поне това имат.

Не разбрах и за какво ти е офис пакет - за повечето неща е предостатъчен вграденият Wordpad.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Филипов написа:

Не разбрах и за какво ти е офис пакет - за повечето неща е предостатъчен вграденият Wordpad

Не е виновен човека, нито фирмата - просто това са изисквания на КАТ/държавата :)

Генерират се разни автоматични он-лайн справки към КАТ и без инсталиран Excel в с-мата не става....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно държавната машина(агенция, отдел или каквото и да е) и софт фирмата цицаща в тая сфера(напълно вероятно е да е облагодетелствана фирма, паразитираща на тая позиция още от `90-те години на 20-ти век) са на ниво техническо и психическо развитие като за тогава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, sliderum написа:

Явно държавната машина(агенция, отдел или каквото и да е) и софт фирмата цицаща в тая сфера(напълно вероятно е да е облагодетелствана фирма, паразитираща на тая позиция още от `90-те години на 20-ти век) са на ниво техническо и психическо развитие като за тогава.

подозирам  че има корумпиран  служител в държавата 

който е натресъл микрософт срещу некой лев

и си живее родата му по хубавите острови.

тва не знам колко хиляди фирми  с микрософт и държавни институции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За позиция 3 ти трябва черно-бяло многофункционално устройство с вграден цветен скенер - защото се сканират неща и се изпращат и съхраняват. Само с принтер това няма как да стане.

Работното място трябва да е оборудвано/свързано с интернет постоянно по-време на работа.

По позиция 1 - можеш да си закупиш легално само windows 10 Pro (64бит съветвам) - защото става дума за търговска дейност и ти трябва фактура при проверка.

По позиция 2 - Офис пакета на майкрософт е 2016 (по-евтиния вариант) засега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, krassleto написа:

За позиция 3 ти трябва черно-бяло многофункционално устройство с вграден цветен скенер - защото се сканират неща и се изпращат и съхраняват. Само с принтер това няма как да стане.

E, може и едно по-обикновено скенерче - въпрос на пари :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е офис (в буквалния смисъл на думата), а малка стаичка отделена от хале. Минимализма на броя устройства е желателен.

За хардуера търси нещо с по-малко вентилатори и 'стабилна кутия' с филтри - които трябва да се мият редовно (веднъж месечно поне). В никакъв случай не слагай техника по-ниско от 70-80см. над земята - демек поне върху бюро.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, street racer написа:

E, може и едно по-обикновено скенерче - въпрос на пари :)

Можете ли да ми предложите вариантите? Иначе нямам ограничение към бюджет, просто искам да ми върши работа. Предпочитам да е нещо по-добро и стабилно пред това да е по-евтино и да съм на ръба.

преди 3 часа, krassleto написа:

Това не е офис (в буквалния смисъл на думата), а малка стаичка отделена от хале. Минимализма на броя устройства е желателен.

За хардуера търси нещо с по-малко вентилатори и 'стабилна кутия' с филтри - които трябва да се мият редовно (веднъж месечно поне). В никакъв случай не слагай техника по-ниско от 70-80см. над земята - демек поне върху бюро.

Много ти благодаря за отгоровите. Трябва да поразгледам, какво се предлага като кутии и към нея да закачам дъно и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Избираш компютър кутия SFF че може да е хоризонтална на бюрото. Примерно от http://alphacom-bg.com/ Има и принтери. Изясни Home (+36) или Pro (+66) версия на Win. Принтер - само лазерен че да не мислиш за скъпи засъхнали консумативи. Скенери всякакви втора употреба. Аз моят го купих преди години от човек за 40 лв. Изясни действително ли ти трябва офис пакет или ония така си приказват. Че там цифрата е страшна и по-голяма от всичко останало. Като хардуер тези маркови компютри втора употреба са най-стабилните. Питай и за платка 2-4 COM на един слот - още 10+ лева. И някакво старо мониторче 17 - 19" нешироко (4:3), мишка и клавиатура.

Бягай далеч от мултифункционали и мастилен печат - отпечатаните бланки се мотаят из колите и могат да се разтекат.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Филипов написа:

Избираш компютър кутия SFF че може да е хоризонтална на бюрото. Примерно от http://alphacom-bg.com/ Има и принтери. Изясни Home (+36) или Pro (+66) версия на Win. Принтер - само лазерен че да не мислиш за скъпи засъхнали консумативи. Скенери всякакви втора употреба. Аз моят го купих преди години от човек за 40 лв. Изясни действително ли ти трябва офис пакет или ония така си приказват. Че там цифрата е страшна и по-голяма от всичко останало. Като хардуер тези маркови компютри втора употреба са най-стабилните. Питай и за платка 2-4 COM на един слот - още 10+ лева. И някакво старо мониторче 17 - 19" нешироко (4:3), мишка и клавиатура.

Бягай далеч от мултифункционали и мастилен печат - отпечатаните бланки се мотаят из колите и могат да се разтекат.

Благодаря ти!! Много!! Ще разгледам нещата в сайта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.11.2018 г. в 13:00, zilent написа:

Здравейте,

...

Бихте ли ми препоръчали някоя машина? Като 1) и 2) мога да си ги сложа. Благодаря.

Поздрави.

Ползвам CH340G USB-TTL конвертор за подобни цели - флашване на микроконтролер ESP82XX. Струва 50цента на дребно.
p0YBG2FMEEnsSA3uZfNgTOI6sXN4X3LZmtwWLo0j

Пъха се в USB порт. Инсталират се драйвер и се появява виртуален СОМ порт. От там насетне всичко е ток и жици.
Допълнителните проводници (колхозинга) е доработване на джаджата под RS232, a мосчето за превклюване на нивата от 5V на екзотическите 3.3V. WinXP / 7 / 10 - на шест плюс. Идеята на подобен ход е, че можете да работите на произволна машина.

Поздрави.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.11.2018 г. в 18:42, Филипов написа:

Изясни действително ли ти трябва офис пакет или ония така си приказват.

Най-вероятно заради изходи на doc и/или xls файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.