Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам въпрос към вас. Касае се за телефона meizu m6 - в ревюто ви в сайта пише, че е с четириядрен процесор 1,5 MHz. Наскоро си го закупих на изплащане от мобилния оператор, чийто абонат съм и оттам на няколко пъти ме увериха, че процесорът му е осемядрен. Много моля да внесете уточнение, за да знам дали са ме подвели и да се обърна към съответните институции. Също така ми се каза, че е излязъл преди три месеца, но след направената от моя страна проверка се оказа, че моделът е миналогодишен, а от три месеца е на българския пазар, което също си е подвеждане. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Kameliya Georgieva написа:

Здравейте, имам въпрос към вас. Касае се за телефона meizu m6 - в ревюто ви в сайта пише, че е с четириядрен процесор 1,5 MHz. Наскоро си го закупих на изплащане от мобилния оператор, чийто абонат съм и оттам на няколко пъти ме увериха, че процесорът му е осемядрен. Много моля да внесете уточнение, за да знам дали са ме подвели и да се обърна към съответните институции. Също така ми се каза, че е излязъл преди три месеца, но след направената от моя страна проверка се оказа, че моделът е миналогодишен, а от три месеца е на българския пазар, което също си е подвеждане. Благодаря предварително!

Meizu M6 е с процесор Octa-core (4x1.5 GHz Cortex-A53 & 4x1.0 GHz Cortex-A53) , тоест 8- ядрен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефонът ползва така наречената big.LITTLE архитектура - няколко "големи" и няколко "малки" ядра (в случая 4+4), които се сменят в движение - големите работят при нормална употреба на телефона, но заспиват и предават щафетата на малките при изключване на дисплея с цел пестене на батерия.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.