Премини към съдържанието
Martin Chuchukov

Издръжливостта на батерия Note 9

Препоръчан отговор

Здравейте,

Никога не съм давал повече от 1000 лева за телефон, и за момента от всичките които съм сменил, от нито един не съм останал доволен.

Всеки си имаше свойте силни и свойте слаби страни. В повечето случай батерията и производителността след инсталиране на повече програми, пада драстично.

В момента имам Xperia Z5 Dual SIM, почти нищо нямам инсталирано защото от малко повече почва да работи тегаво и да дава грешки. Батерията просто няма да я коментирам, абсолютно разочарование.

По това което виждам Note 9 ще ми свърши чудна работа. Особено виждам и полза за работа със s-pena затова се спирам на толкова скъп телефон. 

Единственото което ме притеснява, и то не само при Note9 ама като цяло във всеки телефон е Батерията. 

Искам да попитам има ли някои със Note 9, ако може да сподели как се справя батерията, бих се радвал на малко по обстойна информация като....

Какво правите на телефона през деня?

Колко време отделяте за различните неща?

Какъв интернет ползвате? Мобилен/WiFi?

Благодаря на всички отзовали се. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много странно телефон с 4+4 ядрен процесор и 3 GB RAM да ти забива. Най-вероятно си го задръстил с приложения или има хардуерен проблем. Като не ти стига батерията, продават се портативни - power bank им викат - вадиш я от джоба и си включваш телефона. Ако го ползваш нонстоп, няма как да ти изкара цял ден, за момента не знам да има такъв телефон и батерия. Обновил ли си до последната версия android - за твоя телефон има 7.0 (Nougat).

https://www.gsmarena.com/sony_xperia_z5_dual-7537.php

Кога за последно си му правил пълно нулиране и какви грешки точно ти дава и кога/как?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам че държите телефонът да е с издръжлива батерия. Не се подвеждайте по това ,колко mAh е, защото това далеч не е единствен фактор. Един от основните фактори е дисплея. Колкото по-голяма е разделителната му способност, и размера, толкова повече енергия се изразходва. На теория амолед дисплеите са по-икономични от IPS LCD, но при амолед дисплеите е необходима по висока гъстота на пикселите за да се достигне достатъчна рязкост на картината. Поне в моите разбирания дисплей към 5 инча с резолюция full HD е повече от достатъчен, в пропорция 16:9 ,по простата причина, че повечето видеа днес в You Tube са 16:9. Също така GPU и CPU са от голямо значение за живота на батерията. Принципно Qualcomm и Adreno са по-добре оптимизирани от Mediatek, Mali. Разбира се софтуерната оптимизация на устройството е много важна. Samsung имат тежки софтуерни модификации, за това най-добрия вариант от с оглед на енергийната ефективност са телефони с чист Андроид, като флагманите на Google и Nokia.
Най-добре изчакайте известно време, скоро трябва да излезе Nokia 9, който се очаква да е впечатляващ. Макар и с батерия 4000mAh ,Samsung Galaxy Note9 си е една огромна неудобна за носене лопата, с огромен 6,4 инчов дисплей и висока резолюция, както и селно модифициран андроид, който товари хардуера излишно, съответно и живота на батерията намалява. Note9 поне в моите разбирания е далеч от понятието "телефон с издръжлива батерия", да батерията му е голяма, но и разходът на енергия при този апарат не е никак малък. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Martin Chuchukov написа:

Единственото което ме притеснява, и то не само при Note9 ама като цяло във всеки телефон е Батерията. 

Искам да попитам има ли някои със Note 9, ако може да сподели как се справя батерията, бих се радвал на малко по обстойна информация като....

Какво правите на телефона през деня?

Колко време отделяте за различните неща?

Какъв интернет ползвате? Мобилен/WiFi?

Благодаря на всички отзовали се. 

Много добре сте се насочил.

Ноут 9 раздел

Ето ви линк към андроид форума, където е пълно с мнения на реални позватели и ще прочетете реални неща, относон търсения от вас модел.

Като гледам ще ви изкарва два дни батерията, като на същата държеливост на батерията имал и Samsung Galaxy S9+.
В разделът на Самсунг в същия форум има раздел и за този модел и можете разгледате и него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Raze написа:

Много странно телефон с 4+4 ядрен процесор и 3 GB RAM да ти забива. Най-вероятно си го задръстил с приложения или има хардуерен проблем. Като не ти стига батерията, продават се портативни - power bank им викат - вадиш я от джоба и си включваш телефона. Ако го ползваш нонстоп, няма как да ти изкара цял ден, за момента не знам да има такъв телефон и батерия. Обновил ли си до последната версия android - за твоя телефон има 7.0 (Nougat).

https://www.gsmarena.com/sony_xperia_z5_dual-7537.php

Кога за последно си му правил пълно нулиране и какви грешки точно ти дава и кога/как?

Телефона когато го държа с почти никакви програми работи супер, ама на мен ми е за нищо, ако не мога да ползвам програми и т.н и трябва да се ограничавам.

Най-честия проблем е че просто както го ползваш, спира целия телефон, абсолютно и след около 10-15 секунди се рестартира сам. Мислех, че е от програмите, махнах ги.. и сега ми го прави понякога със много по малко програми.

Ето примерно вчера, отидох на работа, нямах никаква работа и ръчках из телефона(игри не съм играл!) след 3 часа батерията беше на 29%. А на телефона има-няма 10 различни програми. Трябва ми толкова, че да издържи от сутрин до вечер с малко по интензивно ползване. няколко пъти вече ми се случва Сони-то да умре преди края на деня, а най-лошото е, че се е случвало когато ми е трябвало да звъня. Когато е у мен служебният телефон го преживявам, ама не го нося много в мен извън работно време...

Имам 2 PowerBank-и не ме устройват. Нося по голяма част от времето и 2ри телефон, пък и powerbank-a идва ми повече.

преди 3 часа, Soviet Soldier написа:

Виждам че държите телефонът да е с издръжлива батерия. Не се подвеждайте по това ,колко mAh е, защото това далеч не е единствен фактор. Един от основните фактори е дисплея. Колкото по-голяма е разделителната му способност, и размера, толкова повече енергия се изразходва. На теория амолед дисплеите са по-икономични от IPS LCD, но при амолед дисплеите е необходима по висока гъстота на пикселите за да се достигне достатъчна рязкост на картината. Поне в моите разбирания дисплей към 5 инча с резолюция full HD е повече от достатъчен, в пропорция 16:9 ,по простата причина, че повечето видеа днес в You Tube са 16:9. Също така GPU и CPU са от голямо значение за живота на батерията. Принципно Qualcomm и Adreno са по-добре оптимизирани от Mediatek, Mali. Разбира се софтуерната оптимизация на устройството е много важна. Samsung имат тежки софтуерни модификации, за това най-добрия вариант от с оглед на енергийната ефективност са телефони с чист Андроид, като флагманите на Google и Nokia.
Най-добре изчакайте известно време, скоро трябва да излезе Nokia 9, който се очаква да е впечатляващ. Макар и с батерия 4000mAh ,Samsung Galaxy Note9 си е една огромна неудобна за носене лопата, с огромен 6,4 инчов дисплей и висока резолюция, както и селно модифициран андроид, който товари хардуера излишно, съответно и живота на батерията намалява. Note9 поне в моите разбирания е далеч от понятието "телефон с издръжлива батерия", да батерията му е голяма, но и разходът на енергия при този апарат не е никак малък. 

Интересува ме телефон, които да издържа от сутрин до вечер батерията, и да има добра прозиводителност. Телефона който имам, макар, че има толкова хубави параметри както почнах да слагам повече неща, започна да се държи отвратително. След връщане на фабричните настройки и промяната на начина на ползване, почна да става повече Ало-Ало-Чао, за да не се окажа без телефон.

Google никога не съм бил фен, Nokia ми харесаха, но се спрях на Note 9, заради s-pena. Виждам там полза от s-pena и мисля, че би ми свършил чудесна работа. Разбира се ако не издържа батерията с по 4-5 часа на ден ползване, от сутрин до вечер, най-вероятно няма да го взема..

преди 12 минути, algor написа:

Много добре сте се насочил.

Ноут 9 раздел

Ето ви линк към андроид форума, където е пълно с мнения на реални позватели и ще прочетете реални неща, относон търсения от вас модел.

Като гледам ще ви изкарва два дни батерията, като на същата държеливост на батерията имал и Samsung Galaxy S9+.
В разделът на Самсунг в същия форум има раздел и за този модел и можете разгледате и него.

Благодаря, участник съм във форума. Четох преди време(точно когато излезе телефона) и там много се ориентират по други показатели.. Постоянно се говори за хардуера за дизайна, iPhone  също се споменава често.. 

Мерят си ....! Още го следя, но собствена тема няма да пусна там. Тук я пуснах с идеята да видя дали има някой с малко по обективно мнение. Имам в предвид не толкова задълбочен само на тема "имам тоя или оня процесор" или нещо подобно. Търся някой който да каже горе-долу какво е ежедневието му на телефона, колко време издържа батерията и има ли проблеми с производителността и телефона цялостно(не вярвам прозиводителността да има проблем, все пак е флагман, ама знае ли човек).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По мое мнение най-точна оценка за издръжливостта на батерията има в GSMArena.com. За Galaxy Note 9 дават 97 часа. За сравнение за Note 8 е 89 часа. Разбира се, това е много относително, зависи от начина на използване, с колко фонови приложения е натоварен, и т.н. Аз съм от 2 години с Galaxy j7 2016, чиято оценка е 101 часа. Знам, че колкото и да го ръчкам, не мога за един ден да изхабя напълно заредена батерия. Но аз го ползвам икономично (за ровене в нета, когато скучая на работа, си имам лаптоп :) ), и го зареждам горе-долу веднъж седмично.

Така че ако ми трябва телефон за цъкане в нета, с издръжлива батерия - бих си взел Xiaomi Mi Max 2 , със 6.44" дисплей, и оценка на батерията 126 часа :) . Но ако много си харесал S-pen-а, и си готов да изсипеш една кола пари за него - решението си е твое :cool:  .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От една страна си прав, но се српях на ноут 9, защото след всичките разочарования около цена макс 1000 лева(дори и по-евтини опитах) си мисля дали да не опитам нещо по скъпо. Разбира се, не се браня о от по евтино заслужаващо си парите, стига да ми върши желаната работа.

Гледах различни видеа, от различни youtuberi, навсякъде ме удивява че телефона при всякакви разнообразни тестове игри/програми и т.н. Избутва по 8+ часа работа. А ако ми изкарава 16-17 чяса на ден, 3-4 ръчкане, 2-3 часа разговори, и чат пат повече ръчкане а останалите часове без даго ползвам бих бил повече от доволен. Друг е въпросът дали ще прави типичните проблеми като да се рестартира сам и тем подобни, като гледам това което искам ще издържи и 3 пъти по евтин телефон. Ама повече ме притеснява евтиния по отношение на софтуер/хардуер. Дали няма да дава проблеми.

Ох вече и аз не знам. Един път ми изглежда добра идея скъп телефон, един път ми изглежда абсолютно ненужно да е толкова скъп.

Sent from my E6633 using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро си е телефончето. Съмнява ме да те разочарова....:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добро си е телефончето. Съмнява ме да те разочарова....
Само гледай. Xperia Z5. А днеска не е от дните дето нямам никаква работа. Когато цял ден нямам работа, е още по зле.
Там е, че ако го взема ще се превърне във личен+за работа. :) и не знам какще избутва батерията при 2 вим карти, звъненета и всичките му работи за работа + всичко за личен. Не ми се носят 2 телефона, служебния искам да го разкарам, само сим картата да сложа заедно със личният.6b3821ecbb77ef4fa36e929d942afce7.jpg

Sent from my E6633 using Tapatalk

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Zaza Zaraza написа:

Зависи как го конфигурираш ти самият. 

С мобилните данни на 4g volte и всичко на макс - похапва батерия.

Вече при по ниски настройки с компромиси - на 3g, на 1080p, с ограничен процесор, със заспали приложения, и други разни оптимизации, може да държи. Дупе знае 2 и 200....

Подобно като при компютрите - зависи от задклавиатурното у-во.

Или като с колата - не е важно конете под капака, а магарето зад волана.... :wink12:

Да, това е ясно. Просто го виждам как ще се ползва много, ако сложа и служебната сим карта.. Хич не ми се носят 2 телефона, а тоя xperiata си е цяло наказание. Имам 2 часа и 45 минути on screen time. И батерията е на толкова... сега тамън се прибрах от работа и съм със 17% батерия.

Като за пуснат дисплей по малко от 3 часа и вече е почти неизползваем защото бетерията иначе ще падне напълно.... Не си струва.

Ще разгледам сега Mi Max 2 и Mi Max 3. и преди съм ги срещал ама не знам как стоят там нещата.

Но за сега фаворит е Note 9. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.