Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Сегашния ми сетъп е: 120гб kingston(диск C) и 500 gb hard, Windows 10. Искам да клонирам целия диск C на ново SSD 240 gb, като старото(120гб) го сложа на друг компютър и да работи по същия начин. Проблемът е, че когато съм правил инсталацията съм задал boot-ващия partition да е на hdd-то, докато system partiton-a на SSD-то. Това означава, че буутващото ми у-во е харда, и без харда системата не зарежда, въпреки, че инсталацията е на ссд-то.

Какво направих:

1. Копирах boot-ващия partition на новото ССД-и (и го направих active), сложих системния партишън от старото ССД.. не тръгна.

2. Направих на старото ссд нов дял и исках да сложа буутващия там, но искаше да инсталирам Windows PE - нещо около 5гб, които нямам в момента и ползвам ограничен мобилен интернет от това място.

Някакви идеи? Ето скрийншот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи копиране на диск, не на дялове. След това си зареди инсталационен носител със същата версия windows 10 и пробвай с поправка на инсталацията. Иначе с толкова много дялове и не се знае кое какво е, най-добре направи чиста инсталация.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 10 часа, A.Oc. написа:

Искам да клонирам

Не си уточнил Каква е схемата EFI или MBR!
Ако е EFI първо ще тябва в BIOS да изключиш UEFI и Secure Boot и да включиш legacy boot mode.
Направи на 2. диск 1. дял активен и му задай временно някаква буква. Примерно Z
С помощта на EasyBCD зареди bcd store от дял Z(ще се появи предупреждение - потвърди го):
File>Select BCD Store>навигирай до Z:\boot\BCD
Бутон Add new Entry > падащо меню Drive >избери буква С > в полето Name задай име, което на теб ти харесва(примерно Windows 10), бутон Add Entry
Бутон Edit boot Menu > в колона Default срещу етикета Windows 10 постави отметка. Бутон Save settings.
И си готов.

Или в cmd стартирана с админски права със съответния набор команди:

https://www.disk-partition.com/articles/bcdboot-failure-when-attempting-to-copy-boot-files.html

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, DarkEdge написа:

Направи на 2. диск 1. дял активен и му задай временно някаква буква. Примерно Z
С помощта на EasyBCD зареди bcd store от дял Z(ще се появи предупреждение - потвърди го):
File>Select BCD Store>навигирай до Z:\boot\BCD

Благодаря за помощта, но не разбирам. Целта ми е да преместя буут партишъна на ссд-то и харда да ми остане излишен, след което просто клонирам ссд-то, нали?

В случая нямам нищо в създадения Z партишън.. Не разбирам

При самото клониране на посочения партишън от харда на ссд-то ми иска Windows PE, без което не мога и ми дава ерор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, A.Oc. написа:

При самото клониране на посочения партишън от харда на ссд-то ми иска Windows PE, без което не мога и ми дава ерор.

С какво копираш boot дела?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, DarkEdge написа:

С какво копираш boot дела?

Macrium Reflect

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е заради заключено съдържание на дял.
Бих ти препоръчал с помощта на sergei strelec от флашка или друг диск да извършиш копирането. Натаък - кактто по-горе е опсано. Strelec съдържа Easy BCD и направо от там може да се извършат всички операции.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.