Премини към съдържанието
m160k

Проблем с игри при Endless OS

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам лаптоп ASUS X541N с Endless OS,която е версия на Linux доколкото разбирам.Опитах се да си подкарам две-три игри(NFS Hot pursuit,Shift,PES 2017 и т.н.),които според описанието вървят на Linux,като имат вграден някакъв емулатор или нещо подобно,наречено Wine.Проблема е,че като се опитам да стартирам "изпълнимия" файл Start от папката на играта ,тя изобщо не тръгва-нищо не се случва. Пак според описанието,се казва,че ако не тръгва трябва да си инсталирам някакъв  Wine-staging файл,който пък изобщо не ми е ясно къде да го намеря и как да стане това.Та въпроса ми е- Под тази операционна система точно има ли смисъл изобщо да се мъча да подкарвам подобни игри и ако все пак може,какво пропускам и ще съм много благодарен да получа нужните съвети за целта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разкарай я тази изродска Endless OS и си инсталирай нормален Linux - който и да е, но нормален.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т.е. да разбирам,че не трябва да си правя труда в такъв случай да подкарвам някакви подобни игри,докато съм с тази ОС? И всъщност дай пример ,каккъв по-точно Линукс да сложа? Иначе ако няма да се получат нещата под настоящата ОС,другия вариант е една Уйн 7 примерно и си решавам проблема с игрите отвсякъде. Ако не получа конкретен отговор на описания казус с игрите де.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уй(н) 7 на този калкулатор трудно ще инсталираш, в официалния сайт има драйвери за windows 10 само. Това ти е единия проблем, другия е, че не се знае дали ще можеш да изключиш uefi boot, за да инсталираш win7. Това подобие на лаптоп не е подходящо изобщо за игри, още повече през емулатор под Linux.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, m160k написа:

Т.е. да разбирам,че не трябва да си правя труда в такъв случай да подкарвам някакви подобни игри,докато съм с тази ОС? И всъщност дай пример ,каккъв по-точно Линукс да сложа? Иначе ако няма да се получат нещата под настоящата ОС,другия вариант е една Уйн 7 примерно и си решавам проблема с игрите отвсякъде. Ако не получа конкретен отговор на описания казус с игрите де.

Я пробвай с жив Линукс дали изобщо ще работи нормално

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,ясно! Благодаря за отговорите. По принцип този "калкулатор" :) беше предвиден за ровене в нета и разни стандартни офис задачки,но се ентусиазирах дали пък няма да може да си "начеша крастата" с някоя "популярна" игрица на него(гледам има що годе параметри за някои не чак толкова нови игри-аз не съм кой знае какъв "геймър" и нямама високи претенции). Така че, не е болка за умиране.Опитах,попитах точните хора( аз съм се доверявал винаги най-много на този форум):wors: и ще си сипя една "студена вода" :giggle1:.Да сме живи и здрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента се уча как се играе стратегия. И widelands е идеалният учител за това. На БГ е и му разбирам всичко, за което съм благодарен на А. Ташев и Любомир Василев, да са живи и здрави.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.11.2018 г. в 21:18, m160k написа:

Та въпроса ми е- Под тази операционна система точно има ли смисъл изобщо да се мъча да подкарвам подобни игри и ако все пак може,какво пропускам и ще съм много благодарен да получа нужните съвети за целта.

Wine и Wine-staging са програми ,които ги няма за тази дистрибуция. Допълнително Endless не е направена така че лесно да слагаш други програми. Така че, колкото и да не ми се иска, ще трябва да се съглася с мнението на whitepixel .

Ако твърдо няма да преинсталираш - забрави. Иначе има смисъл, но ще трябва да разгледаш някои неща, додето конфигурираш софтуера. Като гледам Linux Mint, Manjaro, Pop!_OS, Ubuntu са подходящи за теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателния отговор! Както казах-не ми е болка за умиране,ще прежаля игрите. Някой слънчев ден,може и да експериментирам с друг Линукс или някой Уйндоус.Само трябва да почета малко да се образовам,как се случват нещата,че да не омажа съвсем пейзажа на тази машинка.Пък ако трябва ще питам пак. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.