Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Вече спират някои списания, защото хартията е станала скъпа. това означава ли, че хартията се е свършила по света  вече няма да има книги, вестници и списания? И кой е виновен за това?:crying10:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Anne написа:

Вече спират някои списания, защото хартията е станала скъпа. това означава ли, че хартията се е свършила по света  вече няма да има книги, вестници и списания? И кой е виновен за това?:crying10:

Това са пълни глупости! Хартията се прави от дървесина и е рециклируем материал. Просто живеем в 21-ви век, всеки предпочита да седне пред компютъра или от телефона да разгледа нещо онлайн, вместо да ходи да дава пари за списания. Пък и книгите, все едно дали ще четете от хартия или от някакво съвременно устройство. Кой купува вестници в днешно време? Хора на по 50+ години, с тях ще си отидат и те. Аз не виждам млади хора да купуват вестници и списания. Даже учебниците трябва да са 100% безплатни и електронни. Много по-лесно за всеки ученик е да носи 1 таблет, вместо пълна тетрадка с учебници и тетрадки за стотици левове, които тежат доста. И всяка година излишни разходи . . . 
Живеем в 21-ви век, нещата в това отношение се променят в позитивна посока. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Anne написа:

И кой е виновен за това?:crying10:

аз съм виновен

така наредих

сичката хартия да се покрие 

простолюдието да няма достъп 

до образование 

да е глупаво за да го управлявам лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Soviet Soldier написа:

Това са пълни глупости! Хартията се прави от дървесина и е рециклируем материал. Просто живеем в 21-ви век, всеки предпочита да седне пред компютъра или от телефона да разгледа нещо онлайн, вместо да ходи да дава пари за списания. Пък и книгите, все едно дали ще четете от книга или от някакво съвременно устройство. Кой купува вестници в днешно време? Хора на по 50+ години, с тях ще си отидат и те. Аз не виждам млади хора да купуват вестници и списания. Даже учебниците трябва да са 100% безплатни и електронни. Много по-лесно за всеки ученик е да носи 1 таблет, вместо пълна тетрадка с учебници и тетрадки за стотици левове, които тежат доста. И всяка година излишни разходи . . . 
Живеем в 21-ви век, нещата в това отношение се променят в позитивна посока. 

Да прав си а и сега е на мода да се пазят горите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То гори няма, пожарите ги изядоха.Знаете ли колко растат дърветата?

Аз пък, нека да съм старомодна, но обожавам четенето на истински книги, вестници и списания пред съвременните айпад, киндъл и прочее простотии. Обожавам мириса на книги и вестници. Не са натоварващи очите като компютъра. и се радвам, че съм учила с истински учебници, учебни тетрадки и помагала, че съм имала истински бележници и съм рисувала върху истински блок за рисуване с истински флумастри,  цветни моливи, сухи пастели, темперни и водни бои.

Тъжно е, че днес хората не пишат истински писма на хартия, не купуват пощенски пликове и марки.  Обожавам истинските неща, фен съм на ретрото. обожавам ходенето до будки за вестници и списания. И книжарниците. Там мога направо да живея.

Просто ще е тъжно, ако няма истински книги, вестници и списания.:crying10:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Anne написа:

То гори няма, пожарите ги изядоха.Знаете ли колко растат дърветата?

Аз пък, нека да съм старомодна, но обожавам четенето на истински книги, вестници и списания пред съвременните айпад, киндъл и прочее простотии. Обожавам мириса на книги и вестници. Не са натоварващи очите като компютъра. и се радвам, че съм учила с истински учебници, учебни тетрадки и помагала, че съм имала истински бележници и съм рисувала върху истински блок за рисуване с истински флумастри,  цветни моливи, сухи пастели, темперни и водни бои.

Тъжно е, че днес хората не пишат истински писма на хартия, не купуват пощенски пликове и марки.  Обожавам истинските неща, фен съм на ретрото. обожавам ходенето до будки за вестници и списания. И книжарниците. Там мога направо да живея.

Просто ще е тъжно, ако няма истински книги, вестници и списания.:crying10:

Опа тогава недей чети 451 по Фаренхайт че хептен.........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anne написа:

..Обожавам истинските неща...

Всяко едно дърво е по- истинско от всяка една човешка книга - за вестниците пък да не говорим, те въобще нямат нищо истинско, пълен фашификат и то долнопробен; да се режат дървета, за да се издават вестници е престъпление срещу природата и трябва да бъде преследвано, като криминално деяние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Anne написа:

...това означава ли, че хартията се е свършила по света...

От един декар коноп се добива хартия колкото от седем декара дървесина. Плюс това конопът расте много пъти по-бързо отколкото дърветата. Е, да незаконен е...

преди 9 часа, Soviet Soldier написа:

...Много по-лесно за всеки ученик е да носи 1 таблет...

В нормалните държави от много време са така. Дори таблетите се дават безплатно от държавата. Сещаш се, че държавата също така е платила за разработването на множеството приложения, които да правят ученето с таблет възможно, а това е в пъти по-голям разход от цената на един таблет. Просто държавна политика.

преди 8 часа, Anne написа:

...Обожавам мириса на книги и вестници. Не са натоварващи очите като компютъра и се радвам, че съм учила с истински учебници, учебни тетрадки и помагала, че съм имала истински бележници и съм рисувала върху истински блок за рисуване с истински флумастри,  цветни моливи, сухи пастели, темперни и водни бои...

Мирисът на книги е единственият плюс на хартията. Не знам защо решихте, че хартиените книги натоварват по-малко очите, напротив. За тях се изисква светлина да се четат, докато ел. у-вото си има подсветка и светлината може да се регулира както като интензитет, така и като дължини на вълните, за да стане възможно най-ненатоварваща. На телефона мога да чета с часове, без да ми се изморят очите. Колкото до рисуването, децата в детските градини все още действат по този метод. На моя също съм му взел листове и бои да си драска на воля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.