Премини към съдържанието
ganimed

"Разтегнат" екран след излизане от stand buy или смяна на потребителя.

Препоръчан отговор

Реших да сменя монитора Samsung Sync Master 710N с друг вече широкоекранен wide-screen монитор, отново Samsung Sync Master с нативна резолюция 1680x1050 
но се появи ужасно досаден проблем, който на всичко отгоре не се проявява всеки път а на случаен принцип и доста често, а от скоро забелязах и след излизане от full screen в YouTube.
ОС -Windows 10; видео - вграденото; чип-сет - B75; CPU - Intel® Pentium® Processor G860 (3M Cache, 3.00 GHz). 
Драйверите на видеото бяха преинсталирани многократно и с най-различни версии, бяха ползвани допълнителни програмки за пълно деинсталиране на видео-драйвера. С вградения драйвер, с драйверите от помощника от сайта на Intel. с много рестарт и ... ядец - проблемът остава.
Разтегнатия екран се изразява в това, че резолюцията е някаква по малка от нативната и зададена 1680x1050 следствие на което иконите са по големи а лявата и дясната час на екранното поле са извън видимата област.
Търсих решения в гугъл варианти на много подобни или приблизителни случай но никое тяхно решение не ми помогна.
Как излизам от ситуацията когато се появи? Отварям screen resolution избирам някаква друга все едно каква, после Applay и след като ме попита ОК или cancel се отказвам с cancel и воала - нативаната резолюция от 1680x1050 се възвръща. Понякога не става така с cancel та се налага да избера ОК вместо cancel и след това наново резолюцията която трябва.
По някаква идиотска причина не си запомня зададената резолюция. Вече започнах да се съмнявам и в хардуера на монитора... нима е възможно???
Пробвах да го направя да се хибернира вместо да влиза в стендбай но без резултат. Крайното решение е да се забрани приспиването, но смяната юзера и излизане от full screen в YouTube остава и това не ме устройва.
Къде да копая?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествай го на друг компютър като за начало. Ако и там прави същите проблеми явно проблема е хардуерен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена, че до сега този монитор е работил безпроблемно на друг компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

спомням си, че една от версиите на десетката правеше подобни номера на моя лаптоп, ама си мислех, че причината за това е в бета изданието
минаха години от тогава и не си спомням коя версия  беше
но си спомням, че отстрани на екрана имаше черни ивици, не се запълваше целия екран

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интерфейсът между монитора и компютъра е D-SUB аналогов, но и монитора няма DVI. Десятката се ъпдейтва винаги до последна версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това обяснява нещата, защото в случая, няма връзка с хардуера на монитора и ти връща резолюция по подразбиране на графична карта на процесора, която е 1600 x 900 според братчеда Гуглю
трябва да имаш допълнителна графична карта
е аз нямам повече идеи
ако някой знае от съфорумците, ще ти го напише, но ще трябва да изчакаш да се включат

преди 1 час, Емил Костов написа:

Тествай го на друг компютър като за начало. Ако и там прави същите проблеми явно проблема е хардуерен.

моля те виж с моя пост дали не го подвеждам, защото напоследък паметта ми изневерява
благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хъм...?!?  на компютъра от който идва монитора беше с допълнитена видеокарта май някаква Х1200 или нещо подобно до колкото си спомням.
И сега какво? да са набутвам с видокарта? Това също ми беше идея но нямам все още доказателство и чакам категогрични потвърждения от спецовете тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 58 минути, ganimed написа:

Хъм...?!?  на компютъра от който идва монитора беше с допълнитена видеокарта май някаква Х1200 или нещо подобно до колкото си спомням.
И сега какво? да са набутвам с видокарта? Това също ми беше идея но нямам все още доказателство и чакам категогрични потвърждения от спецовете тук.

Извинявам се! Написал си, че си тествал монитора на друга машина и там работи. Другата машина отново ли е била с Windows 10? Инсталирай си програмата AIDA или Speccy, за да можем да видим с какъв хардуер разполагаш. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията ОТ която дойде монитора SyncMaster 2043nw беше с Windows 7 и там не е имало такъв проблем  Видеокартата е била RX1550 .
Моята настояща конфигурация която прави мизерията е:  Дъното - ASRocK B75M R2.0; CPU - Intel® G860; RAM - 4Gb в двуканален режим; HDD 1Tb. какво друго от хардуера би имало отношение?
използвам вграденото видео. OS - десятка ver. 1803; билд 17134.345. Ако трябва нещо по конкретно питайте ще го напиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от това ли си правиш настройките?
image.png.38e78d33fb9cbd107bdca70535a06809.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ganimed написа:

Да точно от тук.

бих експериментирал с промяна честотата на опресняване
а и не знам монитора, дали има някакви настройки
но определено, не знам какъв е проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.