Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.Бихте ли ме посъветвали за мощен комп до 2000 лв с добри характеристики и подходящ за игри.Фен съм на hp omen.Препоръчително е да е с core i7 седма серия и графична карта 1050ti или може би нещо повече.Ще се радвам на вашите мнения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви игри ще играеш? Ако са доста тежки, то 2000лв няма да ти стигнат за приличен FPS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Мега Алмалия написа:

Здравейте.Бихте ли ме посъветвали за мощен комп до 2000 лв с добри характеристики и подходящ за игри.Фен съм на hp omen.Препоръчително е да е с core i7 седма серия и графична карта 1050ti или може би нещо повече.Ще се радвам на вашите мнения.

А държиш ли да е лаптоп? Лично аз направих абсолютно същото нещо и преди около 2-3 години и се снабдих с ето тази машина - https://laptop.bg/archive/laptops-acer-Aspire_VN7_791G-acer_aspire_v17_nitro_vn7_791g_NX_MUREX_011. Сега цената е паднала с около 400-500 лева, тогава беше нещо от порядъка на 1950. Конкретно моят е с 8 GB RAM, като имаше възможност и за 16, но ми се стори излишно. Този от линка е с GTX 940, моят е с GTX950. Процесорът и аз държах задължително да е I7-ца.

До тук всичко прекрасно, и до ден днешен лаптопчето си работи идеално(да чукна на дърво), но разбира се се появява обичайният проблем за всеки един лаптоп - температурата по време на гейминг. Разбираемо лаптопите нямат охладителните възможности на настолна машина и при гейминг на съвременни заглавия от сорта на да речем GTA V, след 1-2 часа игра преспокойно стигаме до 90 градуса, което въпреки че интелските процесори са по издръжливи, си е проблем за един лаптоп и при по-продължително ползване при такива температури със сигурност ще даде някакъв проблем. Отделно, че с вдигането на температурата, се губи и FPS.

От тая гледна точка бих те посъветвал да се замислиш за настолна конфигурация, като за същите пари преспокойно можеш да си сглобиш нещо, с което да подкараш всяка една съвременна игра при много по-високо качество, в сравнение с било то Omen, било то Legion или каквото и да е друго, с изключение може би на Alienware, но там парите са други.

Аз лично се спрях на лаптоп, защото бях все още студент и ми се налагаше от време на време да го нося в университета, но направих грешката да хвърля 2000 лв за геймърски лаптоп, на който в последствие се оказа, че играя Diablo 2 :))))

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопите са за бизнес и не са подходящи за игри. Настолен компютър с подобни параметри е 2 - 3 пъти по-евтин от съответен лаптоп. А и клавиатурите им освен че са по-сбити и неудобни де разклопват от игра, а замяната им е много по-скъпа. Отделно големината и бързодействието на мониторите.

Така че се ориентирай към настолно решение.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Филипов написа:

Лаптопите са за бизнес и не са подходящи за игри. Настолен компютър с подобни параметри е 2 - 3 пъти по-евтин от съответен лаптоп. А и клавиатурите им освен че са по-сбити и неудобни де разклопват от игра, а замяната им е много по-скъпа. Отделно големината и бързодействието на мониторите.

Лаптопите са за да се ползват. За какво - според параметрите и софтуера, който могат да подкарат. Щом целта е игри и параметрите го позволяват, няма никакъв проблем да се ползват за такава цел.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

/Off То и с лек автомобил мога да прекарвам торби с цимент, но за целта има камиони.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Невъзможни неща няма. Твоето сравнение е все едно да сравняваш компютри с компоти. Няма да те убеждавам в нищо, просто за всеки влак си има пътници. Като не ти харесва да си ползваш лаптопа за игри, ползвай си десктопа. Не всеки иска голяма кутия с монитор, която да седи закотвена на едно място. Съвременните лаптопи по нищо не отстъпват на десктоп компютрите като мощност и могат да се ползват за всякаква работа. Който иска да има мобилност и няма достатъчно място за десктоп, да си ползва лаптоп. Имам и ползвам и двете, според нуждата и случая. Имам лаптоп, който съм го ползвал много за игри и пак го ползвам от време на време, вече е 4 годишен и си работи перфектно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Raze написа:

Невъзможни неща няма. Твоето сравнение е все едно да сравняваш компютри с компоти. Няма да те убеждавам в нищо, просто за всеки влак си има пътници. Като не ти харесва да си ползваш лаптопа за игри, ползвай си десктопа. Не всеки иска голяма кутия с монитор, която да седи закотвена на едно място. Съвременните лаптопи по нищо не отстъпват на десктоп компютрите като мощност и могат да се ползват за всякаква работа. Който иска да има мобилност и няма достатъчно място за десктоп, да си ползва лаптоп. Имам и ползвам и двете, според нуждата и случая. Имам лаптоп, който съм го ползвал много за игри и пак го ползвам от време на време, вече е 4 годишен и си работи перфектно.

За възможност, разбира се, че има такава. За практичност обаче не мисля. Както е споменал и колегата, плюсовете в полза на десктоп вариант са доста повече от тези за преносим такъв.

- Възможност за по-голям монитор. При лаптопите аз лично съм виждал най-много 17,3 инча, какъвто е и моят.

- Много по-ниски температури по време на гейминг, поради възможност за по-ефективно охлаждане(повече място). От личен опит мога да кажа, че при лаптопите в този ценови клас, температурите при гейминг на съвременни заглавия, особено по-продължително, стигат до градуси от сорта на 85-90, което както и да го погледнем е вредно за всеки един компонент вътре. И както вече споменах, колкото и да са температуроустойчиви процесорите на Интел, със сигурност в един момент ще се стигне до проблеми.

- Възможност за постигане на много по-добри параметри в същия ценови клас, когато сравним настолна с преносима машина.

- В пъти по-лесна поддръжка, почистване и прочие. Който не е разглабял лаптоп за 2000 лв с всичките винтчета по корпуса, той не знае какво е :)

Единственото предимство, което аз лично бих могъл да изтъкна в полза на лаптоп е именно мобилността. От там нататък за мен по всеки показател печели настолната машина.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Високи температури за сметка на това ниски честоти. :)  

п.с. Apple ли се бяха наакали с охлаждането?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.11.2018 г. в 19:56, Roujin Z написа:

п.с. Apple ли се бяха наакали с охлаждането?

Оправиха го с ъпдейт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.11.2018 г. в 13:43, Филипов написа:

Принципно теорията ти е вярна... но само ПРИНЦИПНО...

Това че нямаме пари да си вземем хубави лаптопи с качествено охлаждане... не ни прави балъци и смотаняци. За работа си има модели като Acer Predator helios 500/Dell Alienware -от геймърските, а от работните станции Zbook на HP/Dell Precision/ThinkPad P серия на Lenovo за по 5-6 000лв с професионални оптимизирани за 3D quadro  видео карти и много добро охлаждане.

Където викаш... и с лека кола може да пренасяш чували,... ама трябва да е точно пригодена/изчислена затова, и в тоя случай КАМИОН няма да ти трябва!

на 8.11.2018 г. в 18:31, nedqlkow написа:

За възможност, разбира се, че има такава. За практичност обаче не мисля. Както е споменал и колегата, плюсовете в полза на десктоп вариант са доста повече от тези за преносим такъв.

- Възможност за по-голям монитор. При лаптопите аз лично съм виждал най-много 17,3 инча, какъвто е и моят.

- Много по-ниски температури по време на гейминг, поради възможност за по-ефективно охлаждане(повече място). От личен опит мога да кажа, че при лаптопите в този ценови клас, температурите при гейминг на съвременни заглавия, особено по-продължително, стигат до градуси от сорта на 85-90, което както и да го погледнем е вредно за всеки един компонент вътре. И както вече споменах, колкото и да са температуроустойчиви процесорите на Интел, със сигурност в един момент ще се стигне до проблеми.

- Възможност за постигане на много по-добри параметри в същия ценови клас, когато сравним настолна с преносима машина.

- В пъти по-лесна поддръжка, почистване и прочие. Който не е разглабял лаптоп за 2000 лв с всичките винтчета по корпуса, той не знае какво е :)

Единственото предимство, което аз лично бих могъл да изтъкна в полза на лаптоп е именно мобилността. От там нататък за мен по всеки показател печели настолната машина.

Единственото предимство в случая на последния ред който си написал... на практика е ЕДНО ГОЛЯМО предимство. Възможноста да работиш допълнително в къщи/на вилата събота и неделя/ изпращан често от работата на командировки е НЕЗАМЕНИМО с всякаква или каквато и да е десктоп настолна машина, защото с последната няма как да свършиш тази работа "в движение" докато с преносимата мащинка я вършиш и си винаги ефективен. В много от случаите по-добрите параметри -при десктопа нямат голяма, или нямат почти никаква тежест -щом не може да си вършиш работата навсякъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, rosko написа:

Принципно теорията ти е вярна... но само ПРИНЦИПНО...

Това че нямаме пари да си вземем хубави лаптопи с качествено охлаждане... не ни прави балъци и смотаняци. За работа си има модели като Acer Predator helios 500/Dell Alienware -от геймърските, а от работните станции Zbook на HP/Dell Precision/ThinkPad P серия на Lenovo за по 5-6 000лв с професионални оптимизирани за 3D quadro  видео карти и много добро охлаждане.

Където викаш... и с лека кола може да пренасяш чували,... ама трябва да е точно пригодена/изчислена затова, и в тоя случай КАМИОН няма да ти трябва!

Единственото предимство в случая на последния ред който си написал... на практика е ЕДНО ГОЛЯМО предимство. Възможноста да работиш допълнително в къщи/на вилата събота и неделя/ изпращан често от работата на командировки е НЕЗАМЕНИМО с всякаква или каквато и да е десктоп настолна машина, защото с последната няма как да свършиш тази работа "в движение" докато с преносимата мащинка я вършиш и си винаги ефективен. В много от случаите по-добрите параметри -при десктопа нямат голяма, или нямат почти никаква тежест -щом не може да си вършиш работата навсякъде.

Човек сам трябва да си прецени дали животът му е до толкова динамичен, че да има нужда от подобен лаптоп, с подобни параметри, за който да хвърли 2000 лв. За същите пари отворилият темата може да си купи един лаптоп за 500, с който да си върши работа, когато му се налага и да си сглоби с остатъка настолна машина, която да подкара всяко едно съвременно заглавие, разполагайки с в пъти по-добро охлаждане, монитор, клавиатура и прочие.

Както споменах, не бих могъл да кажа, че съжалявам за избора си, защото лаптопът, с който аз се сдобих си върши работата повече от добре, но ако имах възможност сега да избирам, определено бих избрал настолен вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nedqlkow написа:

Човек сам трябва да си прецени дали животът му е до толкова динамичен, че да има нужда от подобен лаптоп, с подобни параметри, за който да хвърли 2000 лв. За същите пари отворилият темата може да си купи един лаптоп за 500, с който да си върши работа, когато му се налага и да си сглоби с остатъка настолна машина, която да подкара всяко едно съвременно заглавие, разполагайки с в пъти по-добро охлаждане, монитор, клавиатура и прочие.

Както споменах, не бих могъл да кажа, че съжалявам за избора си, защото лаптопът, с който аз се сдобих си върши работата повече от добре, но ако имах възможност сега да избирам, определено бих избрал настолен вариант.

Явно не ме разбра, човек сам може да прецени доста неща -но мястото в което работи в много случаи изисква друго - а именно прилична мобилна машинка с която да си върши работата в движение.

Отделно, понеже все говорите за монитор -той така или иначе се включва -заедно с ЦЯЛАТА периферия и на работата и вкъщи. Само е необходимо да боднете тъндърболт 3 порта от докунг станцията към лаптопа. Лаптопа е повече необходим по-дългите командировки, когато нямате въпросните екстри вкъщи или на работа.

Неслучайно въпросните висок клас работни мобилни станции се купуват от големи организации за служителите -точно за такава работа - "в движение"

"Ако" никой нямаше нужда -просто нямаше да го има този сегмент, но практиката показва точно обратното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво си приказвате но повечето хора дето купуват лаптопи ги избират за да ходят с тях от леглото до кухненската маса после до кенефа и обратно.

Да не говорим за изискванията да е розов и колкото може по-тънък. И накрая като се каже бюджет до 800 лв. ама да вървят новите игри добре...

Да се търси нещо за работа е съвсем друго но е рядкост.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Roujin Z написа:

Хубаво си приказвате но повечето хора дето купуват лаптопи ги избират за да ходят с тях от леглото до кухненската маса после до кенефа и обратно.

Да не говорим за изискванията да е розов и колкото може по-тънък. И накрая като се каже бюджет до 800 лв. ама да вървят новите игри добре...

Да се търси нещо за работа е съвсем друго но е рядкост.

Така е, лаптоп за игри... до 2000лв, надали има по-добър вариант от Lenovo Legion Y530 в комбинация с 1050ti -като качество/сглобка/охлаждане...

Ако му се занимава да си закупи лаптопа отвън, от вчера се коментира варианта в amazon.com Acer Predator helios 300 във вариант с 1060 6gb /i7 8750H идва на 999 долара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.