Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

След време , мисля да заминавам за САЩ и да вляза в Пехотатат им. Какви документи и какво е нужно за гражданство , а след това и за армията. Мисля , първо да живея и работя там. И ако имам диплома оттук , мога ли да я ползвам за армията там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш в посолството и питаш, но да знаеш - ако нямаш какво да заложиш насреща, почти е сигурно, че няма да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живея във Варна и нямам възможност да ходя до София , затова питам тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш гражданство и да покриеш техни изисквания за армията, а това не става от днес за утре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какви са те тъй като не открих нищо актуално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, BrizzGaming написа:

Едвали някой ще може да ти отговори на този въпрос във форума, на място в САЩ ще разбереш всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, BrizzGaming написа:

Join the Military

Още първия резултат в Гугле ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и тука за да влезеш в Армията се иска гражданство,за което се чака бая години и има доста сурови условия за придобоване на такова.Според мен,автора бърка визата с гражданство.Визата е разрешително за пребиваване,гражданството е документ,който удостоверява,че си техен гражданин.Единственото,което ги звързава,като скачени съдове,че за да придобие български гражданин гражданство извън ЕС, първо трябва да има виза,и след това да живее постоянно определен брой години на територията на тази държава,за различните държави са различно.И след като изпълниш и един куп още други условия,може да кандидастваш за такова.За щатите съм чувал 6 години,нещо от сорта.Ама за да стане филма, първо ще му трябва виза за толкова,за да може да пребива легално и след това да го докаже.Тука за армията има възрастова граница 27 години,след която и да имаш гражданство пак няма да те приемат.Предполагам,че и в щатите имат такава.Аве сложна е работата.Това не ти е,аве писна в прованса, отивам да бачкам на строеж у софето.Събираж багажа ловиш бедежето и вече си у софето на обекта.Единствената армия,в която не се изискава местно гражданство е френския легион.И възрастовата граница е 45 години.Ама легиона не е лъжица за всяка уста....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.11.2018 г. в 10:13, franchesko написа:

То и тука за да влезеш в Армията се иска гражданство,за което се чака бая години и има доста сурови условия за придобоване на такова.Според мен,автора бърка визата с гражданство.Визата е разрешително за пребиваване,гражданството е документ,който удостоверява,че си техен гражданин.Единственото,което ги звързава,като скачени съдове,че за да придобие български гражданин гражданство извън ЕС, първо трябва да има виза,и след това да живее постоянно определен брой години на територията на тази държава,за различните държави са различно.И след като изпълниш и един куп още други условия,може да кандидастваш за такова.За щатите съм чувал 6 години,нещо от сорта.Ама за да стане филма, първо ще му трябва виза за толкова,за да може да пребива легално и след това да го докаже.Тука за армията има възрастова граница 27 години,след която и да имаш гражданство пак няма да те приемат.Предполагам,че и в щатите имат такава.Аве сложна е работата.Това не ти е,аве писна в прованса, отивам да бачкам на строеж у софето.Събираж багажа ловиш бедежето и вече си у софето на обекта.Единствената армия,в която не се изискава местно гражданство е френския легион.И възрастовата граница е 45 години.Ама легиона не е лъжица за всяка уста....

Визата е документ узаконяващ входа на дадено лице в дадена държава, на което лицето най-често не е гражданин! В редки случаи (примерно в България преди 10ти Ноември или пък, Япония - дори и в днешно време), виза се издава и като документ узаконяващ напускането на държавата! Престоя на чужди граждани в дадена държава се регламентира от други документи! Примерно, в САЩ това е I-94!

Отново в САЩ, съвсем не е необходимо да си гражданин или да имаш статут на постоянно пребиваващ за да се запишеш в армията! Просто се записваш в рекрутинг центъра и си караш службата... Ако началството види, че си изпълняваш съвестно задълженията, при желание от твоя страна, може да одобри и помогне в кандидатстването за гражданство или за статут на постоянно пребиваващ. Обикновено, всички кандидати от този тип се одобряват безапелационно, ако преди това не са уволнени дисциплинарно, уличени в предателство и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.11.2018 г. в 16:23, BrizzGaming написа:

След време , мисля да заминавам за САЩ и да вляза в Пехотатат им. Какви документи и какво е нужно за гражданство , а след това и за армията. Мисля , първо да живея и работя там. И ако имам диплома оттук , мога ли да я ползвам за армията там.

Искаш да станеш убиец на деца и цивилни ли ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, darkterminal написа:

Визата е документ узаконяващ входа на дадено лице в дадена държава

Не само входа, а и престоя,неговият срок и целта,както и правата на лицето.Има държави, за които има и перманентни визи,мога да си излизам и влизам в държавата кога си искам и имам почти всички граждански права,с малки излючения според зависимост от държавата,примерно да не гласуваш.

преди 1 час, darkterminal написа:

Отново в САЩ, съвсем не е необходимо да си гражданин или да имаш статут на постоянно пребиваващ за да се запишеш в армията! 

Силно ме съмнява....       дано не иде реч за някоя наемническа армия от типа на легиона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 8 часа, franchesko написа:

Не само входа, а и престоя,неговият срок и целта,както и правата на лицето.Има държави, за които има и перманентни визи,мога да си излизам и влизам в държавата кога си искам и имам почти всички граждански права,с малки излючения според зависимост от държавата,примерно да не гласуваш.

...

Визата дава право на вход (евентуално на напускане)... Престоя се регламентира от други документи... Като реалният срок се определя най-вече, от имиграционния служител... Няма значение колко е време е валидна визата, той може да ти даде право на по-дълъг или по-къс престой в документа отговарящ за престоят ти. Също така е възможно, да си удължиш правото на престой, при изтекла и вече невалидна виза, като тук, при напускане на страната, можеш да изпаднеш в парадоксалната ситуация, че имаш право на престой, но нямаш право да влезеш и да си го консумираш.  Перманентна виза (ако въобще има такъв термин) би означавало безсрочен входен документ. Престоят отново е регламентиран от друг документ. Визата, може да е декорирана с атрибути указващо правата, с които може да се ползва лицето.

преди 8 часа, franchesko написа:

...

Силно ме съмнява....       дано не иде реч за някоя наемническа армия от типа на легиона.

Ми... Отваряш сайта на USCIS и четеш, като не пропускаш и MAVNi програмата...

Редактирано от darkterminal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.