Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам сравнително добра конфигурация :

CPU: i7 8700k

MB: Asus Rog Maximus X Hero

RAM: HyperX 4x4GB 3000mHz

GPU: Zotac 1080ti AMP extrem edition

SSD1: Samsung nvme 960Evo 250GB

SSD2: Samsung 850Pro 250GB

PSU: BeQuit 850W 

AIO : Corsair H110

Monitor: Benq XL 2546 240Hz

Та при въпросната конфигурация имам проблем, когато играя игри най-вече PUBG и Destinity2 в началото играта е ок, но след време игрите стават непоносими за игра, движението на мишката запозва да насича, когато правя въртеливи движения се осеще че мишката не е плавна а и самата картина започва да лагва и всякаш се размазва този проблем го забелязах при игра на PUBG  и първоначално си помислих че е от самата игра защото всеки се оплаква че играта не е оптимизирана което си е така, но същия проблем се появява и при Destinity2  което ме навежда на мисълта че проблема е при мен. Ако някой има някакви съвети ще съм много благодарен пробвал съм какво ли не, но без резултат, това е последната стъпка преди да го закарам в някой сервиз за диагностика, което ме навежда на мисълта ако може да ми дадете съвет за добър сервиз в София, благодаря предварително за съветите и помоща!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са температурите като почне да насича?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

свали си програма за следене на темперетурите и  % натоварване на процесор и видеокарта.

преди 1 минута, Atanas Manolev написа:

GPU никога не минава 68 градуса, а CPU не повече от 60.

ако всичко е ок  може рам или хардиск.

преди 37 минути, Atanas Manolev написа:

RAM: HyperX 4x4GB 3000mHz

понякога това не е достатъчно за такава видеокарта и процесор.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам свалена CPUID HWMonitor по късно ще кача резултати след като направя 4-5 часа гейминг!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Направи проерка на файловата система на системния дял и на дела. на който е инсталирана играта, ако е инсталирана на друг дял с помощта на Hiren's Boot CD в mini Winsows XP

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, DarkEdge написа:

Направи проерка на файловата система на системния дял и на дела. на който е инсталирана играта, ако е инсталирана на друг дял с помощта на Hiren's Boot CD в mini Winsows XP

Някакво видео или описание как да го направя да не оплескам нещата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Yvan Sergeеv написа:

понякога това не е достатъчно за такава видеокарта и процесор.....

Това пък каква връзка има? Един вид, колкото по-мощна видеокартата и процесора, толкова повече памет трябва да имаме така ли? Нещо не мога да схвана идеята?!? 16 GB RAM е предостатъчно за всяка игра.

@Atanas Manolev по-скоро нещо ти прегрява и тротълва. Пусни си на Aida64 стрес тест на процесор по следния начин:

Tools/System stability test, там маркираш САМО "Stress FPU", пускаш го за 10-15 минути и следиш температурата на процесора и ядрата, може да си отвориш и острани прозореца със сензорите "Computer/Sensor". Качи една снимка след 10 минути работа на максималните температури и честоти на процесора - показва ги и в графиката. След това направи и същия тест със маркиране на "Stress GPU", като отново само това маркираш и тестваш 10-15 минути температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

Това пък каква връзка има? Един вид, колкото по-мощна видеокартата и процесора, толкова повече памет трябва да имаме така ли? Нещо не мога да схвана идеята?!? 16 GB RAM е предостатъчно за всяка игра.

@Atanas Manolev по-скоро нещо ти прегрява и тротълва. Пусни си на Aida64 стрес тест на процесор по следния начин:

Tools/System stability test, там маркираш САМО "Stress FPU", пускаш го за 10-15 минути и следиш температурата на процесора и ядрата, може да си отвориш и острани прозореца със сензорите "Computer/Sensor". Качи една снимка след 10 минути работа на максималните температури и честоти на процесора - показва ги и в графиката. След това направи и същия тест със маркиране на "Stress GPU", като отново само това маркираш и тестваш 10-15 минути температурите.

Това са резултатите на CPU след 20 мин. тест. Температурата на CPU-то не минава 76 градуса! По късно ще направя същото с GPU-то, но не очаквам резултати различни от нормалните!

test cpu.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре ще е да инсталираш MSI Afterburner и по време на игра да наблюдаваш температури и честоти на видеокарта и процесор, най-вече когато започат да ти падат кадрите, за да разбереш кое прегрява/тротълва или става нещо друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Raze написа:

Най-добре ще е да инсталираш MSI Afterburner и по време на игра да наблюдаваш температури и честоти на видеокарта и процесор, най-вече когато започат да ти падат кадрите, за да разбереш кое прегрява/тротълва или става нещо друго.

Пробвал съм с Afterburner няма никакви индикаций за промяна в температурата и честотите и на двете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво се случва - падат кадрите ли? Натоварването на процесора и видеокартата като паднат кадрите променя ли се и как?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Падат кадрите и самото движение на мишката става лагаво, самата картина става размазана при движението на мишката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Atanas Manolev написа:

Падат кадрите и самото движение на мишката става лагаво, самата картина става размазана при движението на мишката.

Да не би честотата на картата да пада? Сега гледам има нови драйвери. Пробвай с тях. И като е лагаво, засечи колко точно са кадрите като паднат. Каква е разлиакта между добра игра и лоша игра. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Atanas Manolev написа:

Та при въпросната конфигурация имам проблем, когато играя игри най-вече PUBG и Destinity2

При други игри прави ли проблеми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как като паднат кадрите да не падне натоварването на видеокартата. А ако пада, значи или процесора ти работи на по-ниска честота, нещо друго го товари или видеокартата работи на по-ниска честота. Включи си съответните сензори на MSI Afterburner и наблюдавай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Agentpat™ написа:

При други игри прави ли проблеми?

Играя само тези две игри и несъм пробвал при други дали го има проблема.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Atanas Manolev написа:

Играя само тези две игри и несъм пробвал при други дали го има проблема.

Пробвай и други, но гледай да са по-тежички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе ти кажи колко са кадрите и честотите на видеокарата най-вече. Има вероятност, ако процесора почне да товари на 100% някое от ядрата си, това да повлияе на видеокартата и тя да намали честотата си заради отслабналия процесор. Това може да е примерно миньор, който се включва след време, като почнеш да играеш. Затова е важно да видиш честотите и на процесор и на видеокарта по време на игра. Навремето съм имал много такива случаи, когато се загнезди някой миньор от Замунда и прецаква вървежа на играта. Дори да не е миньор, може да е програма на заден план. Например аз съм с монитор Филипс, ползвам софтуера му, но той при 3D  понякога почва да товари едно от ядрата на 100%, което може да доведе до насечена картина и спад на кадрите. А както казах, ако играта е процесорно зависима и процеесорът ти се захване с друга работа, като нищо видеокарата може да смъкне честотата си или по-точно честотата на ядрото.  Отдавна не се занимавам с тия неща и съм назад, как стоят работите с по-новия хардуер, но ти казвам за неща от близкото минало, които водеха до спад на кадрите и накъсана картина. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, днес докато играех  PUBG забелязах че при тоя FPS дроп използването на GPU-то падна до 30-35 %, обикновено в играта то е около 50-70% през повечето време и много рядко надхвърля 80-90%.Промяна при честотите на CPU и GPU нямаше, забелязах също че само м/у 2-4 треда на CPU се товарят на 80/90%, но това мисля че е нормално за неоптимизирана игра каквато е PUBG. Надявам се това да е насока в правилната посока на решаване на проблема! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.