Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния въпрос: Искаме да преригистрираме в Агенция по вписванията сдружение, регистрирано преди 01.01.2018 г., като едновременно с това и да заявим промяна в обстоятелствата (изключване на член на управителния съвет). В устава е посочено, че за изключване на член от УС трябва да се свика общо събрание с покана в Държавен вестник.  Въпросът е остава ли това задължение (за покана в ДВ), при условие че всяка промяна  от тук нататък ще се обявява в Агенция по вписванията? Ако представим само решение и протокол от ОС, достатъчно ли ще е за вписване на промяната?  Трябва ли да се представи и документ, който доказва публикуване в ДВ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз на ваше място бих разграничил нещата.
Подайте заявление за пререгистрация и като мине тя, тогава пристъпете към смяната на член от УС.

След това вие с акта на пререгистрация не променяте начина на взимане на решение и след като това е вписано в устава, който ще бъде изискан служебно от АВ от съда, простия отговор е, че сами трябва да си спазвате устава, който сте си приели.
Апропо, тези неща не ги ли правите с адвокат?
Имам предвид смяната на член на УС...

Следвайте си устава, защото при заявяване на вписването проверката ще установи, че не сте изпълнили стъпките, вписани в устава ви за начина на подмяна на член на УС и ще бъде отказано вписването.
Това е накратко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.